З яким приводом бувають побутові швейні машини

Старі механічні швейні машинки вже давно зняті з виробництва, оскільки не могли забезпечити високу якість строчки і швидкість роботи. На зміну їм прийшли електричні аналоги, які виграють у всьому. Але це зовсім не означає що добротні помічниці наших бабусь канули в лету — машинки раніше справляються з покладеними на них завданнями, радуючи власників надійністю і довговічністю.

Види приводів швейних машин

Існує всього 2 способу привести махове колесо в рух: мускульна сила і електродвигун. У першому випадку темп роботи швейної машинки задається рукояткою ручного або педаллю ножного приводу. У другому ж для запуску пристрою досить натиснути з необхідним зусиллям на керуючу педаль.

Ручний привід

Така різновид механіки передбачає запуск валу з допомогою малого махового колеса, до якого прикріплена ручка. Низька швидкість роботи такого пристрою поєднується з рядом незручностей: права рука оператора зайнята приведенням механізму машинки в рух, а контроль переміщення тканини здійснюється лівої. Тому незабаром такі моделі були замінені на більш практичні.

Ножний

Щоб звільнити руки оператора, швейна машинка була доповнена станиною. У її конструкцію входить рухома педаль, при русі якій зусилля через повідець передається на провідне колесо. А вже воно за допомогою ременів приводить в рух маховик розташованої на столі станини машинки. Руки оператора звільнилися, швидкість і якість строчки зросли.

Такий пристрій і зараз зручно в ролі навчального посібника, оскільки швачка може легко відрегулювати швидкість його роботи згідно зі своїми можливостями. Але важку станину важко пересувати в потрібне місце, її роботу тихою не назвати, так і розвинути необхідну для досвідченого користувача швидкість досить важко. Саме це і стало причиною переходу користувачів на більш сучасний привід.

Електричний

Електродвигун спочатку встановлювався на звичні в ту пору «ручні» або «ножні» машинки з метою підвищення їх продуктивності. Управління оборотами здійснюється ногою оператора — чим сильніше тиск на педаль, тим більше швидкість роботи машинки. Такі спаркі (педаль+сервомотор потужністю до 150 Вт) можна знайти і зараз, чим і користуються власники надійної раритетної механіки. Але робота самої швейної машинки залишилася досить гучною, а її функціональність обмеженою.

Ера «белошвеек»

На зміну потужним і простим механічним прийшли більш легкі, компактні і функціональні електричні швейні машинки. Двигун у них вбудований в корпус. А назовні виступає лише кабель з керуючою педаллю. Перші моделі в народі називалися «белошвейками», тому що призначалися для тонкої роботи.

У сучасному магазині на полицях не зустріти сортування швейних машин по приводам, тому що всі вони приводяться в рух електромотором. Замість цього присутній сортування за типом управління на:

  • механічне — важільна система перемикачів, відрізняється малою кількістю опцій;
  • електромеханічне — кнопки і важелі, велика функціональність і збільшилася кількість рядків;
  • комп'ютерне — кнопки і сенсор, є можливість ставити різні програми і часто в таку техніку вже вбудований вишивальний модуль.

При виборі побутової швейної машинки краще орієнтуватися на механічне або електромеханічне управління, оскільки вони поєднують продуктивність, простоту і надійність. Електронні (комп'ютерні) — інструмент професіоналів, які без складних стібків не обійтися.