Соковитискач своїми руками

Використання кухонної побутової техніки для приготування смачної їжі не завжди викликає позитивні емоції. Заготівля соків на зимовий період вимагає особливої надійності обраної моделі соковижималки. Висока вартість якісного обладнання, часто робить його недоступним. Виготовлення надійної соковижималки своїми руками, вирішить питання забезпечення власного господарства надійною технікою для заготівлі вітамінів.

Принцип роботи

За конструктивними особливостями розрізняють два типи соковижималок:

 • відцентрові;
 • шнекові.

Принцип роботи перших полягає в тому, що відцентрова сила на великих обертах відокремлює сік від м'якоті. При цьому двигун і барабан нагріваються, що сприяє окисленню соку, втрати вітамінів і корисних мікроелементів при віджиманні.

Робота шнекових соковижималок здійснюється на низьких обертах, що сприяє віджиму соку в «дбайливому» режимі без нагріву з збереженням всіх корисних інгредієнтів одержуваної маси.

УВАГА! Встановлено перевищення вітамінів при шнековому віджиманні в 6 разів порівняно з відцентровим!

Обидва способи застосовуються як у промислових масштабах, так і в побуті. Купуючи соковижималку, споживач часто не замислюється про метод відділення соку від овочів і фруктів. Власноручне виготовлення дозволяє ретельно вивчити специфіку віджиму і конструктивний метод роботи техніки.

Соковитискач своїми руками з пральної машини активаторного типу

Для власноручного виготовлення необхідно знайти непотрібну пралку, в якій не обертався барабан, як у сучасних конструкціях, а вал з пластмасовими або металевими лопатками для перемішування білизни. Саме використання активаторного принципу роботи відпрацювала техніки дозволить спорудити потрібний агрегат для віджиму соку великої продуктивності.

Поетапне виконання робіт буде виглядати наступним чином:

 1. Насамперед, необхідно розібрати механізм перемішування білизни: зняти активатор і вал приводу.
 2. Підготувати вал з трьома або більше ножами для установки в штатне місце машинки.
 3. Після цього, ретельно вимивають внутрішню поверхню машинки і закривають зливний отвір.
 4. З алюмінію або іншого нержавіючого матеріалу виготовляють сітку з отворами діаметром 1,5 мм. Її розташовують всередині центрифуги і жорстко прикріплюють до внутрішньої поверхні. Вал розміщують всередині центрифуги, всю конструкцію вставляють у штатне місце машинки і жорстко закручують.
 5. Реле часу, яке раніше виконувало функцію вмикача, замінюють тумблером, для керування приводом валу.
 6. Включають машинку і завантажують внутрішню порожнину відцентрового пристрою. Для віджиму соку з допомогою такої саморобної конструкції, немає потреби в попередній порізки яблук.
 7. Додаючи по кілька яблук, потрібно стежити, щоб поверхня вала з ножами не покривалася яблучним макухою. По мірі наповнення внутрішньої частини відцентрового механізму відходами, агрегат зупиняють і очищають внутрішню порожнину центрифуги. Потім встановлюють все на місце і продовжують віджимання соку.

УВАГА! На розсуд виготовлювача, корпус відцентрового механізму може бути цільним і, тоді сік, буде збиратися всередині центрифуги. Зливати отриманий сік буде нелегко, тому що доведеться нахиляти весь агрегат.

Отримана конструкція соковижималки зможе переробити велику кількість яблук. Попередньо розрізати плоди не потрібно, оскільки ножі, розташовані на валу, відмінно впораються з цією функцією. Великою незручністю використання такої конструкції є потреба в частою розбиранні валу для повного очищення внутрішньої порожнини відцентрового механізму. При очищенні без розбирання валу, можна поранитися гострими крайками ріжучих ножів.

ВАЖЛИВО! Щоб не порізатися при обслуговуванні відцентрового механізму, застосовують металеві пристосування, заздалегідь виготовлені для цих цілей.

Сік, який отримують при віджиманні, рекомендується пропускати через марлю після того, як він постоїть деякий час.

Саморобна соковижималка з пральної машинки з горизонтальним завантаженням

Наявність старої, непрацюючої пральної машинки-автомата дозволяє виготовити соковитискач відцентрового типу, витративши мала кількість зусиль. Користувачеві побутової техніки відомі різні режими роботи машинки, при виконанні завдань при пранні і віджиманні білизни. Саме остання функція, а точніше, її відновлення дозволить тепер віджимати не білизна, а сік з фруктів і овочів. Для здійснення задуманого необхідно:

 1. Переконатися в цілісності барабана і працездатності електродвигуна.
 2. Розібрати машинку, витягнути барабан, вимити, вичистити всі внутрішні поверхні агрегату, особливо гумові ущільнювальні елементи. При необхідності зачистити наждачним папером іржаві поверхні і накип.
 3. Використовуючи тестер, визначити можливість роботи електродвигуна в режимі віджимання, а при відсутності тестера, знайти провід прямого включення мотора на максимальних обертах. Встановити вимикач в розриві знайденої ланцюга.
 4. Видалити фільтр і насос зливної системи. Замінити шланг зливу – на новий або ідеально вичистити старий. Злив обладнати кульовим краном для регулювання і управління потоком соку.
 5. Закрити, заклепати, заварити всі незатребувані для зливу соку канали і отвори всередині машинки, крім отвори подачі води (його використовують для миття обладнання після віджимання). Демонтувати ТЕН. Закладені порожнини зачистити і перевірити на щільність прилягання.
 6. Встановити барабан на штатне місце, закріпити і нахилити машинку таким чином, щоб кришка для горизонтального завантаження виявилася вгорі.
 7. Для перевірки працездатності і щільності закладення всіх порожнин всередині корпусу, в машинку примусово заливають воду і витримують 10-15 хвилин, попередньо закривши зливний кран. За відсутності течі, агрегат включають і відкривають зливний вентиль.

УВАГА! Наявність невеликих протікання при перевірці не є підставою для обов'язкового усунення. Співставивши важливість розташування місця течі, користувач сам визначає необхідність ремонту виявленої проблеми.

Після перевірки, агрегат можна завантажувати фруктами, віджимати сік і консервувати його на зиму.

Опис переробки одного побутового агрегату – в інший, виконано з використанням остова пралки. Більшість умільців, при переобладнанні пральної машинки в соковижималку, не використовують корпус побутової техніки для переробок. Це пов'язано з громіздкістю і великою кількістю зайвих деталей прямокутної конструкції устаткування для прання і меншою кількістю що зашпаровуються порожнин при використанні барабана та його кожуха. Важливий принцип переробки і роботи віджиму.

ДОВІДКА! Не всі пральні машинки-автомати мають зручний кожух барабана для переобладнання в соковижималку.

Використання корпусу автоматичної машинки незручно наявністю кришки, яку при переробках замінюють на металеву. Роблять її з нержавіючої сталі або алюмінію, з круглим вирізом у середині, для завантаження без зупинки обладнання. При закладці фруктів зручно застосовувати трубу, через отвір якої, яблука подаються в нижню частину працюючого агрегату. Різноманітність конструктивних особливостей переробки пральної машинки в соковижималку обмежується фантазією користувача.

Як зробити пресову ручну соковижималку для яблук

З давніх часів наші предки використовували для видавлювання соку з фруктів ручний механічний прес. Простота конструкції, зручність користування, ставить його в ряд найбільш надійних і ефективних засобів для заготівлі вітамінів.

Принцип дії пресу для вичавлювання соку полягає в тому, що фрукти розміщують у нерухомою ємності, стінки якої мають отвори для виходу видавлюється рідини. Після завантаження яблук на них тисне на поршень, площа якого відповідає перетину ємності. Під впливом тиску фрукти розтікаються, а сік, через отвори, стікає в піддон або інше пристосування для збору рідини.

Зусилля, яке потрібно прикласти для роздавлювання яблук дуже велике. Тому для ефективного віджиму використовують систему важелів, гвинтовий шток, домкрат або гідравліку. Виготовлення простого механічного преса включає в себе наступні етапи робіт:

 1. З листа нержавіючої сталі потрібно вирізати широку смугу, яка стане корпусом ємності. Потім рівномірно просвердлити отвори по всій площі вирізаного матеріалу.
 2. З перфорованої смуги спорудити циліндр, висота якого більше діаметру в кілька разів. Заварити стик круглої ємності.
 3. Для зручності користування пресом, з тієї ж нержавіючої сталі виготовляють кожух перфорованій місткості, діаметр якого більше першою на 3-7 див.
 4. Нижні частини ємності і кожуха заварюють круглими кришками з нержавіючої сталі з отвором посередині для кріплення між собою. В нижній порожнині кожуха відразу роблять отвір для зливу соку, якщо кожух не використовується як ємність для збору рідини.
 5. Тепер необхідно виготовити опорну раму. Для цього використовують металеві профільні труби прямокутного перерізу. Спочатку зварюють опору у вигляді стійкого квадрата, а потім, до опори приварюють раму, до якої буде кріпитися шток поршня.
 6. У центрі верхньої балки свердлять отвір більшого, ніж шток діаметра і приварюють різьбову гайку.
 7. Перед установкою штока, підбирають поршень і кріплять його до нижньої частини валу з різьбленням. Поршень виготовляють з дерева, металу або пластику. Головне, щоб він витримав зусилля штока. Для цього дерев'яний або пластиковий матеріал захищають металевою накладкою.
 8. Перфоровану ємність разом з кожухом встановлюють на опору і закріплюють. Перевіряють точність збігу поршня з ємністю. При виявленні неточностей, їх усувають.

ВАЖЛИВО! Діаметр поршня роблять на 2-3 мм менше розміру ємності преса, а шток мають чітко по його центру. Зміщення штока не дозволить великим зусиллю рівномірно розподілятися по всій площі тиску.

Прес до роботи готовий. Завантаження, віджимання, вивантаження відходів займає велику кількість часу. Але якість віджимання таким пресом буде найкращим порівняно з іншими методами. Для прискорення процесу, в якості приводу використовують електродвигун зі знижувальним редуктором або гідравлічний домкрат.

Виготовлення соковижималки своїми руками вимагає певних зусиль і часу. Ці витрати компенсуються позитивними емоціями, при вживанні соків в будь-який час року.