Яка соковижималка краще — шнековий або відцентрова

Соковитискач повинна бути на кухні будь-якої домогосподарки. Це сучасний і дуже зручний пристрій для приготування смачних і поживних соків. Але через те, що на сучасному ринку представлено дві категорії пристроїв — шнекові та відцентрові, багато охочих придбати настільки корисний агрегат не знають, якому віддати перевагу. Яка з двох соковижималок є кращим пристроєм?

Чим відрізняється шнекова соковижималка від відцентрової

У ході порівняння цих соковижималок можна зрозуміти, що і перша і друга модель має свої особливості.

Відцентрові пристрої

В основі представлених пристроїв лежить принцип центрифуги. Для приготування смачного і корисного соку необхідно пройти кілька етапів:

 • завантаження плодів в спеціальну ємність, після чого вони перетираються до стану пюре на спеціальній тертці;
 • потім отримана маса відправляється в сепаратор, який і функціонує як всім відома центрифуга;
 • за допомогою відцентрової сили (маса прокручується допомогою максимальних оборотів) завантажена ємність примикає до фільтру, і таким чином відокремлюється напій від макухи.

Для отримання соку з використанням даних пристроїв можна використовувати не тільки м'які фрукти (апельсини, персики, виноград), але і тверді плоди (морква, селера тощо). Але от для виробництва томатного соку або соку з зелені така рослина навряд чи підійде.

Крім того, перед завантаженням плодів потрібно видалити з них навіть невеликі кісточки, а у випадку з яблуками очистити шкірку. В інших ситуаціях може забитися фільтр і соковижималка вийде з ладу, з подальшою необхідністю дорогого ремонту.

ВАЖЛИВО! Сік, виготовлений на соковижималках відцентрового типу, має прозорий і яскравий колір, з огляду на те, що при сильному обертанні сік ділиться на фракції і змішується з киснем. Вживати такий напій необхідно протягом півгодини після приготування. Якщо пройде більше часу він втратить як корисні елементи, так і колір, поряд з смаковими якостями.

Шнекові моделі

Принцип роботи — ось основна відмінність між типами соковижималок. В основі роботи шнекових пристроїв лежить спіралевидний вал, званий шнеком. За зовнішнім виглядом представлений агрегат дуже схожий на ручну м'ясорубку. Але шнекові моделі працюють на низьких оборотах (50-80 на хвилину, залежно від придбаної моделі). Відцентрові моделі можуть похвалитися від 1000 до 3000 обертів за аналогічний проміжок часу.

При цьому шнека відведена подвійна функція. Він займається як подрібненням завантажених плодів, так і просуванням їх до фільтру. Макуха від готового напою відділяється за допомогою металевої сітки, а сам сік виходить завдяки створюваному тиску. Саме тому він не буде розшаровуватися, збереже всі вітаміни і буде містити багато м'якоті. Вирішивши переробити перестиглі фрукти, споживач зможе одержати на виході смачна і вітамінна пюре.

За допомогою шнекових соковижималок можна отримати напої з будь-яких плодів, будь то свіжі овочі або фрукти. Крім того, цей пристрій без праці переробить зелень і горіхи. Більшість сучасних моделей з середньою і преміальної цінових категорій мають спеціальні насадки, які можна використовувати для приготування фаршу, домашніх ковбас або різноманітних макаронних виробів.

Плюси і мінуси відцентрових соковижималок

Як і будь-яка техніка, представлені соковижималки можуть похвалитися рядом достоїнств. До таким можна віднести:

 • прозорий і чистий колір напою на виході;
 • приготування соку займає всього 1-2 хвилини, завдяки роботі на високих обертах;
 • доступна вартість пристроїв;
 • елементарна експлуатація.

Все що потрібно споживачеві — помістити фрукти в спеціальний контейнер, і дочекатися, поки соковижималка видасть смачний і вітамінний сік — завантажувальний отвір має достатню ширину, через що підготовка плодів практично не потрібно. Крім того, ринок представлений широкою різноманітністю моделей, через що кожен споживач зможе підібрати для себе ідеальний варіант, відштовхуючись від потреб і особистих переваг.

Але, на жаль, є і певні недоліки. Наприклад, у процесі готування соку в нього потрапляє кисень, і як наслідок починається окислення. І відповідно, зберігати такий продукт протягом тривалого часу не вийде. Випити його необхідно протягом півгодини після приготування. Крім цього, є й інші мінуси, а саме:

 • високий рівень шуму в процесі роботи — пов'язано з тим, що пристрій працює на максимальних обертах, і приготувати смачний сік рано вранці, не розбудивши при цьому інших членів сім'ї, не вийде;
 • низька продуктивність — для приготування літра напою буде потрібно витратити не один фрукт, зважаючи на те, що макуха забирає в себе не один міліграм соку;
 • наявність піни — вона впливає на смакові якості, але, більшість дорогих моделей мають опцію видалення пінки в автоматичному режимі.

ДОВІДКА! Але все ж переваг у відцентрових моделей більше. До того ж за допомогою цих пристроїв можна переробити різноманітні трави і зелень. Але ось з плодами, де є кісточки така техніка не впорається, через що перед завантаженням в неї яблук або винограду потрібно ці кісточки видалити.

Переваги і недоліки шнекових соковижималок

Для того щоб зрозуміти, який соковижималці віддати перевагу, необхідно ознайомитися і з достоїнствами шнекових пристроїв. До них відносяться наступні пункти:

 • оптимальний рівень продуктивності — з плодів виходить до 90% напою;
 • в соку зберігаються всі вітаміни і корисні речовини;
 • відсутність контакту з киснем, через що сік можна зберігати протягом декількох днів;
 • немає некрасивою пінки;
 • низький рівень шуму в процесі роботи, досягнутий через невеликих обертів — це дозволяє займатися виготовленням соку навіть вночі, не порушуючи при цьому сон сусідів чи інших членів сім'ї;
 • широка функціональність — крім соку на шнекових пристроях можна приготувати макаронні вироби, паштет, фарш, домашні ковбаски і т. д.

ДОВІДКА! Шнекові соковитискачі — це універсальні моделі, за допомогою яких можна отримати смачний сік не тільки з різноманітних овочів і фруктів, але навіть із зелені і горіхів. Крім того, отриманий за допомогою даних пристроїв напої можна заготовлювати на зиму. Вони відмінно переробляють томати, а також плоди, що містять дрібні кісточки і насіння (яблука, виноград, малина, суниця і т. д.).

Але є і певні недоліки:

 • отриманий напій містить м'якоть, навряд чи це сподобається дитині — втім, її можна легко видалити, процідивши сік через звичайне сито;
 • в процесі обробки дуже стиглих фруктів виходить не сік, а фруктова кашка;
 • у деяких моделях невеликий діаметр завантажувальної ємності, через що потрібно перед завантаженням плодів розрізати їх на частини;
 • максимальний час безперервної роботи становить 30 хвилин;
 • вартість, яка буде доступна далеко не всім.

Яку вибрати соковижималку

Який же соковижималці віддати перевагу? У ситуаціях, коли для приготування соків буде використовуватися стандартний набір продуктів, а споживати напої планується відразу після їх приготування — чаша терезів на стороні відцентрового пристрою. У випадках, коли необхідно мати на кухні багатофункціональний пристрій, призначений не тільки для приготування соків — вибір рекомендується схилити на бік шнекової соковижималки.

Також потрібно подумати про те, чи планується заготовляти сік на зиму. Якщо так, то шнекові пристрої підходять ідеально, т. к. приготований з їх допомогою напій може зберігатися 2-3 дні, і за цей час можна законсервувати його в бутлі.

Ну і звичайно ж, слід керуватися фінансовими можливостями, паралельно звертаючи увагу на думку користувачів в мережі інтернет.