Відцентрова соковичавниця: що це таке

Свіжовичавлений сік до сніданку стає корисною звичкою людей, наступних порад дієтологів і приділяють увагу своєму здоров'ю. Найбільшою популярністю у магазинах побутової техніки користуються моделі відцентрового типу, представлені відомими брендами.

Що являє собою відцентровий соковитискач

Принцип дії відцентрової соковижималки полягає у створенні підвищеного тиску у відсіку з фруктами і овочами, в результаті чого відбувається поділ твердих і рідких фракцій завантажених у пристрій плодів.

Такий пристрій складається з електричного двигуна, роздільника, ємності для соку і блоку управління. Сепаратор буває циліндричної або конічної форми. Плюс циліндричного типу полягає у високій продуктивності та отриманні більшої кількості соку з выжимаемых плодів. Однак видаляти макуха доводиться вручну, вимикаючи прилад після приготування двох склянок напою. Конічні сепаратори діють протилежним чином – вони вміють відкидати макуха, але віджимають сік не повністю. Сепаратори виготовляються з нержавіючої сталі з технологічними отворами, від кількості яких залежить якість соку.

Для виготовлення корпусу приладу використовують ударостійкий глянсовий пластик, стійкий до запахів і легкий у догляді.

Отвір для закладання плодів робиться широким для простоти підготовки інгредієнтів. В деяких моделях передбачена функція попереднього подрібнення плодів.

Важлива роль належить регулятора швидкості. Завдяки йому можна підібрати оптимальний режим для різних видів плодів, приготувати сік з потрібною кількістю м'якоті.

Відцентрові соковижималки з'явилися досить давно і стали звичними агрегатами на сучасній кухні. Користуватися ними досить просто:

  1. Підготовлені плоди – очищені і порізані порційними шматочками, закладаються в приймальний контейнер.
  2. Після включення пристрою сировину перетирається до отримання кашки.
  3. Під дією високошвидкісного обертання центрифуги подрібнений продукт вдавлюється в стінки ємності і відбувається розподіл макухи і рідини з різних відсіках.
  4. Отриманий сік стікає підставлений склянку повністю готовим до вживання.

Важливо! Соковижималки відцентрового типу вважаються універсальними, хоча список рекомендованих продуктів визначається виробником індивідуально для кожної моделі.

Відмітні особливості

Конструкція і принцип роботи відцентрової соковижималки визначають деякі аспекти її використання стосовно до побутових умов.

Основні переваги приладів цього різновиду, за які їх і віддають перевагу споживачі, — це доступна ціна та висока швидкість роботи. Сік можна приготувати дуже швидко, протягом декількох хвилин, але пристрій повинен мати потужність в межах 0,2-1,2 кВт. Залежно від моделі, варіюється час безперервної роботи без ризику перегріву двигуна.

Однак висока швидкість роботи призводить до нагрівання оброблюваних плодів і зменшення корисних речовин. При цьому продукти насичуються киснем, в результаті чого сік окислюється і спінюється. Ці фактори знижують якість напою і скорочують термін його зберігання до півгодини.

Важливо! Віджимати сік слід безпосередньо перед вживанням, зберігати його в холодильнику не рекомендується.

Недоліком відцентрових соковижималок є високий рівень шуму, небажаний в будинках з маленькими дітьми і домочадцями похилого віку.

Вибираючи конкретну модель, оцінюють технічні характеристики і зовнішній вигляд приладу.

Область застосування

Відцентрову соковижималку, завдяки високій швидкості і продуктивності, зручно застосовувати для домашнього приготування напою, особливо в умовах дефіциту ранкового часу.

Прилад може обробити практично будь-які овочі і фрукти, незалежно від їх твердості і щільності. Деякі моделі здатні впоратися навіть з замороженими продуктами. Труднощі виникають при віджиманні зелені, трав, плодів із дрібними кісточками, які неможливо видалити при підготовці до роботи.

Перевагу стандартного раціону харчування, що не включає вишукані рецепти, дозволяє придбати відцентрову модель для щоденного приготування вітамінного напою.