Як розібрати соковитискач

Володарі соковижималки часто цікавляться, як розібрати даний кухонний агрегат правильно — тобто без шкоди його функціональності. Потреба в розборі з'являється при порушенні в нормальному функціонуванні пристрою, адже деякі несправності можна усунути самостійно, тим самим заощадивши бюджет.

Поширені причини коли буває потрібно розібрати соковитискач

Виділяють кілька основних причин збоїв у функціонуванні соковижималки:

 • потрапила рідина всередину техніки;
 • стався стрибок подачі електроенергії;
 • перевищена навантаження із-за довгого часу роботи соковижималки.

Про поломки можуть повідомити наступні ознаки:

 • надмірний нагрів і іскріння техніки — соковижималка потребує заміни тих чи інших деталей;
 • повільне обертання валу — швидше за все треба буде почистити або замінити підшипники;
 • відчувається запах гару, присутні сліди чорноти на соковижималці — це відбувається, якщо згоріла обмотка вироби — в цьому випадку допоможе тільки її заміна.

Це головні причини поломки і способи їх усунення.

ВАЖЛИВО! Згоріла обмотка двигуна — найбільш серйозна несправність — інші легко усунути в домашніх умовах.

З яких частин складається соковижималка

Абсолютно у будь соковижималки стандартний набір деталей в комплекті:

 • електродвигун;
 • кришка вироби;
 • штовхач продуктів;
 • посуд для збору соку фруктів і овочів;
 • ситечко і вставка під нього;
 • посуд для збору макухи овочів і фруктів.

Необхідні інструменти і етапи розбирання

Для розбирання всіх видів подібної техніки не потрібно багато інструментів: буде потрібно стандартний набір викруток різної форми і типу. Основні детальки соковижималки закріплюються на клямки, гвинти і фіксатори, можливо, знадобляться ще інструменти при складній поломки, але заздалегідь їх не варто готувати, так як зі складною поломкою краще звернутися до фахівців.

Перед розбиранням соковижималки обов'язково треба вимкнути прилад з розетки і перевести кнопку перемикання в режим вимикання. Як тільки техніка перестане працювати і шуміти, можна приступати до початку роботи. Треба вийняти пластиковий штовхач з ємності завантаження фруктів і овочів. Вийняти контейнер для макухи і відходів. Також треба простежити, щоб витік весь сік, необхідно нахилити техніку вперед і на себе і від'єднати ємність для рідини.
Наступним етапом розбирання апарату є уважне вивчення прикладеної інструкції. Не варто покладатися на «авось» і робити все навмання, так як це може призвести до ще більших проблем і неможливості взагалі потім полагодити соковижималку. Можна нанести дефект техніці, який просто неможливо усунути.

ДОВІДКА! Практично всі інструкції до техніки аналогічні, можна скачати їх з інтернету.

Після вивчення інструкції треба приступити до зняття верхньої кришки і всіх утримуючих елементів. Вони або щільно вставлені один в одного, або закріплені на спеціальні пластикові або металеві фіксатори, тобто, треба зняти все, що закріплено без використання інструментів і те, що може перешкодити розбирання електродвигуна соковижималки.

Для зняття кріплень двигуна агрегату і його вийняти необхідно перевернути техніку верх дном і викрутити 4 болта на днище. Після цього зняти і відкрутити всі кріплення колодок електричних проводів із зворотного боку агрегату. Таким чином, дно цілком звільнитися — його можна буде прибрати в сторону.

Після всіх цих маніпуляцій знімається приводний диск з валу техніки. Робити це потрібно, утримуючи деталь від провертання в іншу сторону, шляхом від'єднання болтів і гайок. Іншим способом є вверху, якщо він просто міцно насаджений на вал без використання гайок і гвинтів.

Наступним етапом є зняття кожуха електродвигуна. Необхідно прибрати всі гвинти та болти, які заважають безпосередньо зняття ручки перемикання і вивільнити всі дроти. Також відгвинтити всі болти плати управління двигуна соковижималки і відкласти.

Після всіх процедур легко відгвинтити гвинти самого електродвигуна і вийняти його.

Для огляду ротора техніки треба вийняти двигун і від'єднайте всі дроти, потім отримати необхідну деталь і оглянути на наявність несправностей і пошкоджень. Також бажано перевірити підшипники, провернувши їх пальцем кілька разів. Якщо все в порядку, то ротор повинен рухатися по інерції без труднощів.

Щоб соковижималка заробила необхідно обробити її від бруду і пилу, оглянути. Продзвоните спеціальним приладом всі дроти, обмотку двигуна і інші елементи плати.