Що буде, якщо в пральну машину завантажити більше білизни

У кожної пральної машини є допустима максимальна завантаження. Її виробник зазвичай вказує на фасаді і дублює інформацію в інструкції. За об'ємом барабана і завантаженні господині вибирають підходящу для себе модель. Існує думка, що чим більше вміщує в себе машинка, тим вона краще. Але на її довговічність і якісну роботу впливає не тільки місткість барабана, але і його раціональне його використання.

Перевищення ваги завантаження білизни

Мало яка господиня знає точый вага речей і відміряє їх перед пранням. А через бажання як можна швидше впоратися з пранням, деякі завантажують більше допустимого. У підсумку з пралкою відбувається цілий ряд неприємних процесів:

 • з-за перевантаження збільшується вібрація на віджиманні;
 • перегрівається мотор, так як йому потрібно більше потужності, ніж передбачено виробником;
 • є ризик, що білизна не простягається або не прополоскается до кінця;
 • збільшується витрата води та електроенергії.

Перегрів мотора в більшості випадків призводить до короткого замикання. А це ризик пожежі. Тому виробники не рекомендують закладати більшу вагу, ніж вказано в інструкції.

Ще один важливий момент при закладанні білизни – у кожної програми є своя допустима максимальна завантаження. І повне завантаження зазвичай є тільки у режиму прання бавовняних виробів. В інших випадках рекомендується закладати третину або половину від неї.

При режимах з делікатною пранням і вовняних речей виробник зазвичай вказує обсяг третину від максимального. Для експрес-прання допустимо завантажувати на половинчастий обсяг. Це пов'язано з тим, що машина за 15-30 хвилин не здатна якісно випрати великий обсяг.

Розрахунок ваги білизни перед пранням

Щоб бути впевненим, що машина не перевантажена, необхідно заздалегідь знати вагу речей. У сучасних пральних машинок є функція «автовзвешивание». З цією функцією на дисплеї машини буде вказуватися вага завантажуються в барабан речей.

Якщо такої функції в машині немає, то варто запам'ятати або мати при собі пам'ятку, скільки важать приблизно основні речі:

 • наволочка — 200 гр;
 • простирадло — 500 гр;
 • підодіяльник — 700 гр;
 • рушник банний — 500 гр;
 • скатертина — 500 гр;
 • шкарпетки і нижню білизну — від 50 до 200 гр;
 • блузки та сорочки — від 100 до 300 гр;
 • футболка — 150 гр;
 • джинси — 300-800 гр;
 • штани — 200-700 гр;
 • сукня — 300 гр;
 • светр — 150-600 гр;
 • куртка доросла — 900-1700 гр;
 • куртка дитяча — 400-800 гр;
 • халат — 300-500 гр;
 • дитячі речі — 30-200 гр.

Максимальна вага завантажуваних речей і наведена таблиця застосовуються для речей в сухому вигляді.

Завантаження в пральну машину меншої кількості білизни

Бувають і зворотні ситуації, коли необхідно випрати 2-3 речі, які важать в цілому менше 1 кг. Багатьох не бентежить такий варіант прання, але завантаження невеликого обсягу також негативно впливає на роботу пральної машини.

По-перше, витрати води і електроенергії у машини все одно буде занадто високим. Сучасні моделі з автовзвешиванием можуть коригувати витрати, але він все одно буде перевищувати необхідний.

По-друге, при завантаженні меншої норми у машини буде сильна вібрація від порожнього барабана. Це так само впливає на знос підшипників і мотора, як і перевантаження.

І по-третє, пральна машина може просто не зрозуміти, що в неї завантажені речі і порушити режим прання. Зазвичай це проявляється в слабкому віджиманні або недостатньому полосканні. Не варто відразу викликати майстра, в більшості випадків достатньо просто завантажити в машинку речей.

Щоб в процесі прання не виникало проблем, виробники рекомендують завантажувати в барабан як мінімум 1-1,5 кг речей. Це гарантує правильну роботу агрегату і мінімальний знос деталей.

Як правильно завантажувати речі в барабан

На виробництві кожну машину перевіряють на максимальне завантаження. Для цього в барабан складають обрізки товстою і щільною тканини, щоб вага була максимальною або перевищував його. У підсумку барабан залишається наполовину порожнім, але по вазі завантажений до межі.

Але в повсякденному житті рідко хто стирає речі з важких тканин. Зазвичай перевантаження виникає від великої кількості постільної білизни або прання верхнього одягу.

При завантаженні барабана рекомендується дотримуватися наступних правил:

 1. Якщо необхідно випрати об'ємну річ (плед, пуховик, пальто), його завантажують у машину разом з парою-трійкою легенів і маленьких речей. Якщо прати один пуховик, він зіб'ється в кому і машинці буде складніше його прополоскати і випрати.
 2. Навіть якщо загальна вага завантажуваних речей не перевищує максимальний, не варто засовувати в барабан все до межі. Там повинно залишатися місце на вільне обертання і віджимання. Дверцята машинки теж повинна закриватися легко.
 3. Нижня білизна або інші делікатні речі краще прати у спеціальних мішечках. Це зменшить знос одягу при віджиманні.
 4. Підодіяльники, наволочки перед пранням краще вивертати навиворіт і прибирати великий ворс і пір'я. Це зменшить ризик забруднення фільтра.
 5. Про кишені теж не варто забувати. Монетки, олівці і ключі можуть завдати барабану непоправної шкоди. Або навіть пофарбувати річ. Всі блискавки і гудзики бажано застебнути.

Немає ніяких складних правил експлуатації пральної машини. Досить заздалегідь розподілити обсяг прання на декілька підходів, не перевищувати норму і перевіряти речі перед завантаженням. Це зменшить ризик передчасних ремонтних робіт і витрат на покупку нової машини.