Як відрегулювати пральну машину щоб не стрибала

Майже все, що користуються пральною машиною, знають про її звички підстрибувати і йти зі свого місця в процесі віджимання. У даній статті будуть розглянуті причини явища та методи їх запобігання.

Спочатку розглянемо причини. Їх можна розділити на дві групи:

  • фактори, що викликають вібрацію пральної машини;
  • фактори, що дозволяють вібруючої машині пересуватися по підлозі.

Чому пральна машина стрибає?

Першою причиною сильних вібрацій машини можуть бути недемонтированные транпортировочные болти. Вони нерухомо фіксують бак пральної машини всередині корпусу, щоб не пошкодити його під час транспортування. Перед початком роботи болти та інші фіксуючі елементи необхідно видалити. Експлуатувати машину з ними категорично заборонено.

Наступною причиною вібрації пральної машини є нерівномірний розподіл речей у баку. Якщо запустити машину з порожнім баком, вона вібрувати не буде. Те ж саме станеться, якщо розподілити речі ідеально рівномірно – рівним шаром по всій окружності бака. В реальності ж такого розподілу досягти неможливо, навіть рівномірно розподілені спочатку, в процесі прання перемішуються.

Несправність підвіски бака і опорних підшипників. Ослаблення кріплення противаги.

Призначення системи з пружин, демпферів і противаги зробити частоту власних коливань бака набагато нижче частоти його обертання. Це знижує амплітуду коливань і величину вібрацій, що передаються на корпус машини.

Щоб краще зрозуміти зміст попереднього абзацу, згадайте: на початку віджиму, корпус завантаженої машини розгойдується сильніше, а потім з підвищенням швидкості обертання бака розгойдування переходить в дрібну тремтіння або, при правильному розподілі білизни, практично зникає.

Качніть бак – після цього він повинен зробити не більше одного коливання і зупинитися. В іншому випадку несправні амортизатори, їх треба замінити.

Розкрийте кожух машини, огляньте пружні елементи – металеві не повинні мати деформацій, гумові – надривів і розтріскування. Дефектні деталі – під заміну! Перевірте кріплення противаги – якщо бовтається, затягніть гайки.

Несправні підшипники. При роботі машини не повинно бути ніяких скрипів і стукотів. Покрутіть бак вручну, покачайте з боку в бік. Виявивши скрип або биття, замініть несправні деталі.

Правильна установка пральної машини

Перша вимога до установки – горизонтальний підлогу. При відхилення від горизонтальності вібруюча машина буде сповзати у напрямку ухилу. Якщо підлога неідеальний, треба спорудити якийсь подіум, створює для машини горизонтальну поверхню. При цьому сам він не повинен ковзати по поверхні підлоги.

Друга вимога – горизонтальність самої машини. Або вертикальність. Дивлячись, що вибраний в якості критерію: верхня площина повинна бути строго горизонтальна, будь бічне ребро – вертикально.

Навіщо це потрібно? При самому ретельному розподіл речей, вони змістяться в процесі прання і створять биття при швидкому обертанні бака. У нерівно машині, що стоїть биття відхилятися від розрахункових і, в результаті нерівномірного навантаження на опори, можуть викликати зсув.

Значно вплив відхилення? Краще не аналізувати, а просто виставити машину за рівнем. Це не така вже складна операція.

Як виставити машину за рівнем? Що знадобиться для регулювання?

Перед початком роботи підготуйте рівень довжиною приблизно 1 метр. Довше не потрібно. Якщо такого довгого немає, візьмемо який є. Але треба мати на увазі, що, чим коротше рівень, тим менше точність.

Ще знадобляться два ріжкових гайкові ключі. Розмір повинен відповідати регулювальним гайок на ніжках машини.

Покрокова інструкція по установці пральної машини

Перевіряємо на горизонтальність майданчика, на якій буде стояти апарат. Власне важлива горизонтальність не всієї майданчики, а площина, що проходить через п'ятачки, на які будуть спиратися ніжки машини.

Рівнем перевіряємо горизонтальність майданчика по обох діагоналях. Якщо тут горизонтальність дотримана, перевіряємо уздовж двох суміжних сторін. Якщо і тут все в порядку, ставимо машину ніжками на перевірені майданчики. Якщо на якихось напрямках підлога не горизонтальна, на занижені місця кладемо підставки, домагаючись горизонтальності за всіма напрямами.

Підставки можна робити з будь-якого плоского та твердого матеріалу. На сторону, що стикається з підлогою, рекомендується наклеїти тонкий лист гуми. Про його призначення буде написано нижче.

Тепер на майданчик або на підставки ставимо пральну машину. Регулювання висоти ніжок добиваємося горизонтальності верхньої поверхні. Перевіряємо правильність установки по вертикальності бічних ребер.

Якщо все нормально, затягуємо контрагайки на регулювальних гвинтах ніжок і ще раз перевіряємо, чи не порушилася вертикальність-горизонтальність при контровке.

Тепер спробуйте покачати машину вправо-вліво і по діагоналях. Якщо не хитається – не майже, а зовсім не хитається – значить, машина виставлена правильно.

Але є ще один нюанс. Як вже зазначалося, повністю усунути вібрації практично неможливо, тому завжди залишається ймовірність відходу пральної машини з законного місця.

Пам'ятайте, на підставки під ніжки наклеювали лист гуми? Це щоб при невеликих вібраціях вони не ковзали по підлозі і не давали машині зсуватися.

Знайдіть прямокутний лист гуми товщиною 1-1,5 см, та розміром більше розміру машини приблизно на 5 див. Твердість повинна бути такою, щоб ніжки проминали її приблизно на половину товщини. Підкладіть його на горизонтальну поверхню під машину, і ймовірність відходу знизиться до нуля.

Поради щодо експлуатації машини, спрямовані на зниження вібрації.

Не перевантажуйте машину. Підвісна система розрахована на роботу з певним навантаженням. Перевищення призведе до надмірних вібрацій, а у віддаленій перспективі до передчасного виходу з ладу вузлів.

Перед запуском розподіліть речі рівномірно по колу барабана. Є машини, які вміють це робити самостійно, але все ж допоможіть їм – штучний інтелект поки що не настільки розумний.

Якщо ваша машина з горизонтальним завантаженням, можна тримати на ній що-небудь важке, наприклад кошик з білизною. Це збільшить стійкість проти вібрацій.

Розташовуйте машину на відстані не менше 5 см від стін, щоб під час позаштатної ситуації вона не пошкодила їх і себе.

Висновок

Наприкінці коротко перелічимо те, про що йшлося в статті:

  • Не забудьте Демонтувати транспортувальні болти;
  • Машина повинна стояти на горизонтальній поверхні;
  • Машина повинна стояти строго вертикально;
  • Під ніжки підкладіть гумовий килимок;
  • Рівномірно розподіляйте речі по колу барабана;
  • Не перевантажуйте машину;
  • Забезпечте проміжок між стіною і машиною не менше 5 см;
  • Увага! Ніколи не користуйтеся несправним машиною. Якщо на ходу обірветься пружний елемент або розлетиться підшипник, поломка може досягти таких масштабів, що зайва постиранная сорочка виявиться золотий.