Як злити воду із пральної машини

Машина-автомат змогла зробити реальністю диво: тепер ми стираємо, не замочивши рук! Але іноді і автоматична пральна машина потребує нашого втручання і ручної роботи.

Виникає збій — і вода перестає самостійно залишати барабан машини. Що робити? Спочатку розберемося в причинах.

Причини неповного зливання води з пральної машини

Незалежно від того, марку якої машини ви використовуєте, жоден бренд не захищає від неполадки. Не варто впадати у відчай. Перш за все треба зрозуміти, чому це стало можливим.

Професіонали підказують, що причини неповного зливання води найчастіше пов'язані з засорами. Засмітитися і припинити зливання води можуть такі частини машини:

Фільтр

За час служби фільтри машини можуть засмічуватися. Нитки, ворсинки, шматочки паперу, дрібні деталі, що випадково опинилися в барабані, можуть забити фільтр. Якщо засмічення стає дуже щільним, вода ледве може проходити крізь таку «пробку». У цьому випадку рішенням проблеми стає чистка фільтра.

Зливний шланг

Подібний засмічення може виникнути не тільки у фільтрі. Забившийся зливний шланг стає перешкодою для зливання води. Слід також переконатися, що шланг не перегинається так, що вода не може вільно проходити крізь нього.

Насос

Нитки і волосся, що потрапили всередину насоса, намотуються на лопаті крильчатки помпи і перешкоджають її роботі. Видалення сторонніх волокон і чищення двигуна приведуть агрегат в робочий стан.

Як злити воду із пральної машини

При використанні пральної машини іноді виникають випадки, коли процес прання з різних причин потрібно перервати, а вода залишається на барабані. Розглянемо, що робити в цьому випадку, як звільнити барабан від води.

Для прикладу звернемося до деяких моделей.

LG

В пральних машинах LG для зливання води процес зливу починається з кнопки «Харчування». Щоб задати програму після цього, вибираємо функцію віджиму. У запропонованих варіантах віджиму вибираємо «Без віджимання». Завершальний крок — кнопка «Старт». Згідно з завданням, пральна машина LG виконає зливання води.

Індезіт (Indesit)

Якщо вам потрібно для дозавантаження злити воду з машини Індезіт, слід скористатися програмою, яка називається «Тільки злив» або «Злив без віджимання». У більшості моделей бренду Індезіт для цього ручка перемикача встановлюється в положення «Злив». Можлива також установка ручки в положенні «Віджимання».

Самсунг (Samsung)

Аналогічно виконується злив води в машинах Samsung. Обрана програма «Злив» або «Віджим» дозволяють звільнити барабан від води, після чого стане можливим відкрити двері машини. Діючи за інструкцією, можна зробити також аварійний злив води з машини Самсунг за допомогою опції аварійного зливу води. Відкривши фільтр аварійного зливу можна видалити воду за допомогою спеціальної трубки, наявної в машині.

Як злити залишки води з пральної машини

Не завжди звільнити машину від води можна за допомогою автоматичного зливу без виконання функції віджимання.

Існує кілька варіантів, за допомогою яких можна вручну виконати зливання води.

Способи зливання

За допомогою шланга для зливу води

Якщо скористатися зливним шлангом, можна достатньо легко видалити воду з машини. Уважно вивчіть пристрій вашої машинки по інструкції. Якщо зливний шланг не закріплений усередині машини у формі петлі, цей спосіб можна використовувати. Звільніть шланг від кріплень на задній панелі, покладіть його так, щоб він знаходився нижче водяного бака. Шланг повинен бути відключений від каналізації, тому потрібно приготувати ємність для стікання води.

Використовуємо зливний фільтр

Інструкція для користувача підкаже, де знаходиться фільтр, використовуваний при зливі води. Так його буде нескладно знайти навіть за декоративною панеллю.

Відкривши панель і відкривши сам фільтр, можна злити воду із пральної машини. Не забудьте: ручку фільтра для його відкриття повертають проти годинникової стрілки. Вода буде виливатися навіть у відкритий люк, його повного відкриття не знадобиться.

Увага! Перед відкриттям фільтра слід приготувати ємність для води і стежити, щоб вода не залила поверхню підлоги. Часто для користування тазом доводиться нахиляти машину назад. У такому положенні в потрібному місці встановлюється таз, і машина повертається в колишнє положення.

Скориставшись зливним патрубком

Якщо ви вирішили скористатися зливним патрубком, виконали всі маніпуляції, а вода з фільтру не витікала навіть при повному його відкриття — це сигнал! Машина таким чином повідомляє вам, що забився зливний патрубок. У цьому випадку не обійтися без його очищення. Для доступу до патрубка, в першу чергу, необхідно зняти задню панель машинки. Зливний патрубок — невелика гофрована трубка знаходиться під барабаном машини.

Увага! Приготуйтеся заздалегідь до зливання води! Підставте під патрубок таз, а якщо неможливо — покладіть ганчір'я для вбирання води.

Тепер потрібно від'єднати патрубок від насоса. Для кріплення використаний хомут, при його знятті патрубок також знімається без особливої праці. Звільніть патрубок від засмічення, так ви зможете злити воду і повернути працездатність машині.

За допомогою опції «Аварійний злив»

Виробники деяких пральних машин (наприклад, Samsung) завбачливо агрегат оснастили програмою аварійного зливу. У цьому випадку теж необхідно відкрити декоративну панель, яка приховує спеціальну трубку для зливу. Трубка легко витягується вперед, а вода починає виходити відразу після зняття кришки-заглушки.

Безпосередньо з барабана

Якщо пральна машина влаштована так, що дверцята барабана не блокується при знаходженні там води, то видалити її можна, відкривши двері для завантаження білизни.

У машинах з вертикальною завантаженням, щоб вичерпати воду, користуємося який-небудь ємністю: банкою, ковшиком, кухлем. При горизонтальній завантаженні такий спосіб можливий, в першу чергу, при невеликій кількості води, яка залишилася в барабані.

Важливо! Якщо води в барабані залишилося багато і ви розумієте, що при відкритих дверцятах вона буквально «хлине» на вас, трохи нахиліть машинку назад так, щоб на стіну вона спиралася верхньою частиною задньої поверхні.

Порядок дій

Незалежно від того, яким способом ви вирішили скористатися для зливання води з пральної машини, слід діяти за певним порядком. Його дотримання дозволить виконати процедуру зливання води безпечно.

Алгоритм дій:

 1. Відключення машини від електричної мережі.
 2. Підготовка підручних засобів: тазу, дрантя.
 3. Вивчення інструкції для визначення наявності опції «Аварійний злив».
 4. При наявній функції аварійного зливу необхідні дії виконуються у відповідності з порадами інструкції.
 5. При відсутності аварійного зливу вибирається один з наступних способів зливання води:
  — через зливний шланг;
  — через зливний фільтр;
  — через зливний патрубок;
  — через відчинені дверцята, безпосередньо з бака.
 6. Ретельне витирання внутрішньої поверхні барабана.
 7. Ретельна просушування пральної машини.
 8. Запуск пральної машини без білизни для перевірки її працездатності.

При нормальному функціонуванні побутової техніки можна продовжувати її використання. Якщо в роботі помічені якісь неполадки, користуватися нею не можна! Слід звернутися до фахівця, який поверне машині її функціональність.

Поради експерта

Пральна машина буде надійно працювати, якісно стираючи вашу одяг при неодноразової зміни води, якщо ви будете дотримувати нескладні правила і дотримуватися порад експерта-професіонала.

Щоб ваша пральна машина виконувала функцію звивання води, не забувайте виконувати такі дії:

 • Підготовка до прання речей;
 • Попередній огляд предметів одягу та звільнення кишень від їх вмісту — це запобіжить засмічення фільтра.

Очищення фільтра

Систематична чистка фільтра і звільнення його від дрібних деталей дозволить машині безвідмовно виконувати зливання води.

Висновок

Сучасний побут неможливо уявити без потужної та надійної пральної машини. Але і в самої надійної техніки виникають поломки.

Одна з них — машина перестала зливати воду. Прочитайте уважно статтю, щоб переконатися: ця проблема вирішувана! З нашою допомогою ви зумієте визначити причину залишилася в машині води і усунути її!