Чи можна застосовувати для ручного прання порошок-автомат, і навпаки?

Порошок для прання білизни – доступне і високоефективний засіб, що видаляє забруднення з різних матеріалів. Одні препарати розроблено спеціально для прання руками, інші – для машинок автоматичного типу. Далеко не всі люди знають, чим відрізняються ці два різновиди, і чому так важливо використовувати порошок строго за рекомендацією виробника.

Відмінності порошку для ручного прання від призначеного для машини-автомата

Препарати як для ручного прання, так і для машинки-автомати однаково добре очищають волокна тканини.

Однак вони мають досить суттєві відмінності:

  • Порошок для ручного прання володіє підвищеним піноутворенням. Його розчиняють ручним способом, в той час як в автоматі цей процес відбувається набагато швидше. У пралках великої кількості піни не потрібно, і виробники додають спеціальні компоненти, щоб її скоротити. Різний склад, незважаючи на те, що діючий компонент один і той же.
  • Засіб для ручного прання може включати в себе хімікати, хлоровмісні і інші речовини, які надають негативний вплив на деталі машинки. В порошку-автоматі є спеціальна добавка, яку роблять на основі органічної кислоти. Вона запобігає утворенню накипу на поверхні барабана.
  • Розчинення гранул. При ручному режимі засіб-автомат може так і не розчинитися на 100%.
  • В препараті для ручного прання є захисні інгредієнти для шкіри, які можуть заподіяти шкоду машинці і навіть вивести її з ладу. При роботі з порошком-автоматом краще надіти гумові рукавички, а в особливих ситуаціях і марлеву пов'язку. Якщо не врахувати ці прості заходи безпеки, не виключені лущення, подразнення шкіри і алергічні реакції.

 

Увага! Багато людей до сих пір впевнені, що порошок-автомат − це черговий хитрий маркетинговий хід, і насправді це звичний засіб під іншою назвою.

Можна прати вручну порошком-автоматом?

Знаючи відмінності двох продуктів і нюанси їх застосування, можна ефективно виконати роботу і порошком-автоматом. В цьому випадку кошти буде потрібно набагато менше, ніж зазвичай. Спочатку необхідно залити воду в таз і повністю розвести в ній порошок. Це може зайняти більше часу, ніж при використанні звичайного засобу.

Через відсутність миттєвого скупчення піни може здатися, що засіб не виконує свою функцію або його недостатньо. Прання в автоматичному режимі відрізняється тривалим впливом на білизну, а її інтенсивність визначається налаштуваннями користувача. Якість при ручному способі буде прямо залежати від прикладеної фізичної сили.

Довідка! З точки зору бюджету сім'ї порошок-автомат для прання руками використовувати нераціонально, так як він більш дорогий.

Після завершення процесу одяг слід ретельно прополоскати кілька разів. Компоненти мають особливість осідати в текстурі і погано вимиваються. Проникаючи через пори в кров, вони накопичується у внутрішніх органах і чинять негативний вплив на організм людини. З цієї ж причини, коли сыплете порошок, упаковку не можна піднімати високо, щоб гранули не потрапили в дихальні шляхи. Для прання дитячих речей від цього кошти краще відмовитися.

Важливо! Іноді в білій суміші трапляються крупинки пігменту синього кольору. Якщо ці частки не розчинені, на світлому одязі можуть залишитися розводи.

Чи можна використовувати в машині-автоматі порошок для ручного прання?

Кошти, призначені для ручного прання, в машинках застосовувати вкрай не рекомендується. Звичайно, при помилковому заповненні їм ємності для порошку нічого кримінального не станеться і навряд чи відразу ж з'являться поломки і збої.

В окремих випадках, при покупці неякісного кошти, пральна машина може погано його підхоплювати, і частина кошти залишається лежати в ємності. Бувають випадки, коли підвищений піноутворення порушує запрограмований режим.

Вимірювальні прилади, що контролюють процес, можуть збитися. В результаті чого буде некоректно розрахована маса води або її підігрів. Не стикування може з'явитися і на етапі прополіскування, якщо шланги буде надмірно забиті піною.

Крім того, кожен виробник порошку тестує продукт і встановлює рекомендовану дозу для машинки, так і для ручного прання. Відповідно, використовувати порошок доведеться на свій розсуд, і результат найчастіше розчаровує. Однак у цьому випадку не можна звинувачувати фірму-виробника і засіб, адже в інших умовах воно чудово впорається зі своїм завданням.

Довідка! Купувати порошок-автомат більш доцільно з точки зору економії коштів. Він більш концентрований, і його потрібно у кілька разів менше, ніж звичного порошку.

Розглядаючи різнокольорові пакети на прилавках магазинів, важливо розуміти, що вони відрізняються не тільки за ціною і обсягом, але ще й складу. Слід знати, що препарат ефективний тільки при його використанні за призначенням. Це допоможе отримати якісний результат і надовго зберегти техніку в робочому стані.