Як відкрити пральну машинку якщо вона заблокована

Пральна машинка-автомат — вид побутової техніки, який зустрічається у 8 з 10 квартир сучасних сімей. Машинка полегшує життя домогосподаркам. Тому несправність техніки — серйозна проблема.

Машинки-автомат обладнані системою автоматичного блокування люка. Одна з найчастіших проблем — несправність в роботі блокуючих пристроїв. В результаті, господарі машинки починають гарячково шукати вихід — смикати люк, намагатися відкрити його силою і робити інші дурниці. Ми розповімо, що потрібно робити, і приділимо увагу кожному з популярних торгових марок-виробників.

Система блокування дверцят пральної машини

Призначення пристроїв — забезпечує безпечну прання, блокують дверцята. Система спрацьовує автоматично. Люк залишається заблокованим після прання протягом 1-2 хвилин — стандартна функція, закладена в програму машинки.

Обладнання іноді дає збій, в результаті чого дверцята блокується і відкрити її не виходить навіть після закінчення прання. Причини несправності:

 • збій програмного забезпечення машинки. Проблеми з електронною начинкою виникають від перепадів напруги, відключення електроживлення або перебоїв процесу подачі води;
 • зносився блок замикання люка;
 • засмітився зливний шланг. Частина води залишається в барабані, і автоматика думає, що прання не закінчена. Як результат — кришку просто так не відкрити;
 • випадково включилася захисна система від дітей.

Якщо виникли проблеми з електроживленням, потрібно дочекатися, поки система обнулиться. У різних моделях процес займає від 20 до 30 хвилин, після чого комп'ютер автоматично розблокує люк. Варіант не допоможе, якщо в барабані машинки залишилася вода.

Захисна функція, яка не дає дітям забратися в машинку і нашкодити собі. Якщо випадково включити функцію, то відкрити люк також виявиться проблематичним. Захист вимикається натисканням двох клавіш на приладовій панелі агрегату. Комбінації унікальні для кожного виробника і вказані в інструкції з експлуатації.

У разі, коли прання закінчилася, але вода не повністю пішла з бачка, спробуйте один з варіантів:

 • запустіть програму "Віджимання". Також допомагає варіант з функцією "Полоскання";
 • якщо повтор однієї з двох зазначених операцій не допоміг, потрібно перевірити стан зливного шланга. Якщо елемент засмітився, прочистіть його, після чого знову запустіть "Віджим";
 • третій варіант — скористатися тросом екстреного відкриття. Опція зазвичай знаходиться біля фільтра, зазвичай у правому нижньому куті. Трос пофарбований червоним, рідше — помаранчевим кольором.

Важливо! Не смикайте за трос. Тягти за ручку потрібно плавно і акуратно.

 • останній спосіб підійде тільки для упевнених в собі людей. Якщо не вдалося знайти розблоковуючий трос, можна спробувати вручну зняти блокування з люка. Для цього відключіть машину від електроживлення і зніміть верхню кришку агрегату. Далі від'єднайте блокувальний пристрій, обережно нахиліть машинку. Таким чином барабан відхилився назад і дасть доступ до замикаючого блоку. Тепер намацайте язичок замка і відкрийте його.

Увага! Варіант складний і вимагає неабияку фізичну силу. Самостійно впоратися із завданням не вийде, тому попросіть кого-небудь допомогти вам.

Використавши один із зазначених принципів, з ймовірністю 95% у вас вийде відкрити люк пральної машинки. Решта 5% — різні нюанси окремих марок техніки і серйозні поломки, які зможе вирішити тільки кваліфікований майстер.

Як розблокувати пральну машину LG

Товарний ряд LG обладнаний системою блокування агрегатів для захисту дітей. Щоб вимкнути функцію потрібно одночасно натиснути комбінацію клавіш "СУПЕР ПОЛОСКАННЯ" і "ПРЕДВР". Далі потрібно натиснути "ПУСК/ПАУЗА", щоб ввести власні, необхідні налаштування.

Виробники пральних машинок LG потурбувалися про своїх клієнтів. В інструкції з використання техніки є окремий параграф з докладним описом дій, які дозволять розблокувати дверцята.

Як розблокувати пральну машину Bosch

Щоб відкрити машинку торгової марки Bosch, потрібно зупинити процес прання і активувати функцію "ОПОЛІСКУВАННЯ/ВІДЖИМАННЯ". Другий спосіб — активувати програму "ЗЛИВ" і два-три рази натиснути кнопку "Speed Perfect". Варіант може не спрацювати з першого разу, тому можна спробувати повторити декілька разів.

Також в агрегатах Bosch передбачений екстрений трос, який знаходиться внизу машинки, біля фільтра. Там же знаходиться аварійний зливний шланг. Перший елемент допоможе відкрити дверцята, якщо немає води, другий — якщо в барабані ще є рідина.

Як розблокувати пральну машину Samsung

Якщо агрегат не відкрився протягом більш ніж 5 хвилин, потрібно виконати аварійну перезавантаження устаткування і відключити машину на півгодини. Комп'ютер обнулить останню програму і відкриє люк. Режим "Віджим" допоможе, якщо в барабані залишилася вода.

Якщо зламалася система автоматичної відкачування води, потрібно самостійно злити воду. Щоб вручну видалити рідину, біля фільтра у правому нижньому куті машинки знаходиться аварійний зливний шланг. Дверцята автоматично розблокується після того, як злити всю рідину.

Ще одна екстрена функція з відкриття люка знаходиться там же — це аварійний трос. Елемент потрібно акуратно потягнути і дверцята відкриється.

Виробник рекомендує звертатися до фахівців з ремонту, навіть якщо вдалося власноруч вирішити проблему. Причина — несправність може виникнути повторно, що в подальшому призведе до серйозної несправності і виходу з ладу всього механізму.

Як розблокувати пральну машину Indesit

Щоб відкрити заблоковану дверцята машинки Indesit, спочатку перевірте наявність води:

 • якщо агрегат злив воду. Спочатку спробуйте перезавантажити машинку. Для цього потрібно відключити від електроживлення і почекати близько півгодини. За цей час комп'ютер перезавантажиться і люк розблокується. Немає можливості чекати і потрібно швидко відкрити дверцята — запустіть прання заново. Машинка перевірить заблокована чи дверцята — спочатку зніме блокування, а потім знову включить. Достатньо в момент, коли дверцята буде відкрита, перервати прання і відкрити люк. Про те, що блокування знято, буде сигналізувати характерне клацання. Третій варіант — акуратно потягнути трос аварійного відкриття, який знаходиться в нижній частині агрегату;
 • якщо вода залишилася в барабані і не допомагає функція "ЗЛИВ", потрібно вручну видалити воду з машинки через аварійний зливний шланг. Далі машинка автоматично розблокується або потрібно буде скористатися одним із трьох варіантів, які описані в попередньому пункті.

Як розблокувати пральну машину Ariston

За інформацією від компанії Ariston, найчастіше дверцята блокується від перепаду напруги і відключень електроживлення. Рішення — потрібно скористатися одним з двох можливих варіантів:

 • трос екстреної розблокування;
 • ручний злив води.

Обидві функції знаходяться біля фільтра в нижньому правому куті агрегату.

В інструкціях до техніки зазначені й інші можливі способи вирішення:

 • якщо вибрати цикл прання "Baby" або включити легку прасування, в кінці прання машинка буде повільно обертати барабан. Щоб зупинити роботу машинки і розблокувати люк, натисніть кнопку "ПУСК/ПАУЗА". Також можна повторно запустити легке прасування;
 • використання функції "Шовк" іноді призводить до того, що вода в кінці не буде зливатися і залишиться в машинці. Щоб спустити воду, натисніть "ПУСК/ПАУЗА" або режим легкого прасування.

Висновок

У загальних рисах процес розблокування дверцят пральної машинки схожий для всіх виробників. Про всі нюанси та особливості техніки, підприємства повідомляють в інструкціях по використанню агрегатів. Там же знаходиться докладний опис варіантів вирішення проблеми.

Головна рекомендація — ніколи не викидайте інструкції та інші супровідні документи, що додаються до побутової техніки.

Важливо! Незалежно від марки та моделі пральної машинки-автомат, про несправності потрібно повідомити майстру. Це убезпечить від повторних інцидентів. Також не варто робити поспішних дій, застосовувати силу або намагатися самостійно відремонтувати агрегат — це, швидше за все, призведе до ще більш серйозних поломок.