Чи Правда, що гаряча вода ефективніше холодної?

Зазвичай для прання і миття посуду люди використовують гарячу воду. Коли ми прибираємо зі столу – це цілком виправдано, а ось прати речі таким чином не завжди логічно. У чому ж справа? Спробуємо розібратися нижче.

Холодна прання — міфи і реальність

Основними аргументами на користь гарячої води є «бабусині» навіювання:

 • холодній воді не під силу видалити сильне забруднення, а значить, річ не вийде відіпрати якісно;
 • гранули прального порошку розчиняються тільки при більш високій температурі.

Поспішаємо розвіяти ці міфи і застарілі уявлення про холодною пранні:

 • Забудьте про переживання з приводу чистоти сукні. Сучасним порошків під силу відіпрати будь-які забруднення у вигляді плям, незалежно від температури. Гарне миючий засіб гарантує відмінний ефект навіть у холодній воді. Різні відбілювачі, забезпечені спеціальною «хімією», глибоко проникають між волокнами і перуть будь-який бруд. Відмінне підмога – пінні генератори у деяких типів пральних машин. Тут порошок повністю розчиняється у воді, а потім вже цей розчин надходить у барабан.
 • Витрата порошку для отримання максимально гарного результату абсолютно такий же, як і в гарячій воді, і ні краплі не збільшується. Більш того, деякі плями в гарячій воді тільки більше «прикипають» до тканини, а не зникають.

 

 • Твердження про дезінфекції речей при гарячої пранні не виправдало себе. Основна частина бактерій гине під час сушіння на свіжому повітрі. А рушники для кухні та лазні краще всього заздалегідь замочити в розчині миючого засобу і тільки потім випрати.
 • При неправильному виборі температурного режиму прання багато стикаються з проблемою безнадійно зіпсованих речей. З холодним режимом вам нема чого бояться структурних змін матерії, особливо вовни та інших з розряду «делікатних» і «чутливих». Улюблена річ не сяде до дитячого розміру і не перетвориться в балахон, на ній не з'являться множинні дірочки, які порушують структуру тканини.
 • Тканина надовго залишиться яскравою і соковитою, тоді як у гарячій воді красива червона кофтинка може стати бляклої з бруднуватий відтінок. Деяким видам матерії такий вплив взагалі протипоказано.
 • Холодна вода позбавить і від такої неприємності, як білі смуги різної форми на попраною одязі. Особливо це характерно для темних речей. Вони псують зовнішній вигляд і знижують відчуття впевненості в собі.
 • Холодне полоскання краще і успішніше прибирає мильний розчин з простору між нитками матерії. Цьому сприяє натяг поверхні, коли крапельки мила, знаходячи форму кульок, легко вимивається з тканини.

Щоб як слід прополощіть річ необхідно дотримати наступні правила:

 • матерія з натуральних ниток добре вбирає мильний розчин і вимагає більш тривалого полоскання;
 • синтетика і натуральна тканина несумісні, тому їх полощуть окремо;
 • промивати речі слід не менше трьох разів, і кожен раз добре вичавлювати, щоб порошок «йшов» разом з водою;
 • особливу увагу одяг для дітей та білизни – їх полощуть до п'яти разів;
 • невелика кількість антистатика не допустить накопичення в речах статичної електрики.

Холодна вода і посуд

Нашим рукам набагато комфортніше в теплій воді, тому домогосподарки завжди відкривають гарячий кран.

Якщо ж кухня оздоблена посудомийною машиною, то якою водою мити – без різниці.

Важливо! Гарне рідкий засіб відмінно розщепить жир і впорається з будь-якими забруднень і в холодній воді. Залишиться тільки витягнути тарілки і розставити їх на поличці.

Бонус

Істотним «гідністю» гарячої прання є «накручування» кіловат. Її часте застосування в побуті набагато збільшує витрату електрики, що боляче б'є по гаманцю.

Якщо ж переглянути свої звички, які навряд чи виправдані, то платіжні квитанції вже не будуть так лякати своїми підсумковими сумами.

 

Важливо! При включенні пральної машини більша частина електроенергії споживається як раз на підігрів води. А це немало – 90% від загального числа.

Холодний режим позбавляє від всіх цих проблем. Так що використовувати гарячу прання потрібно тільки при крайній необхідності.