Помилки при пранні, які виводять з ладу пральну машину

Яке щастя, що придумали пральну машину-автомат! Думаю, така думка хоч раз з'являлася у кожної жінки. І якщо «помічниця» раптом виходить з ладу, це сприймається мало не як катастрофа. Адже ми без неї − як без рук! У більшості випадків майстри, яких викликаємо на допомогу, не забаряться вказати, що власниця техніки сама винна в її несправності. Щоб це траплялося якомога рідше, радимо не повторювати помилок, які стають фатальними для пристрою.

Небезпечні помилки при завантаженні барабана

Почнемо з першого етапу — завантаження.

Переповнений барабан

Небезпечна помилка — перевантаження барабана. Прагнути вмістити якомога білизни за один раз не варто! Краще розділити речі на кілька прань.

Важливо! Машинка з переповненим барабаном буде сильно шуміти, вібрувати і навіть стрибати.

Вибір можливості завантаження барабана варто зробити ще на етапі покупки. Адже сім'я може зрости, і мінімальних 3-4 кг просто не вистачить. Наприклад, в машині, розрахованої на 5 кг, випрати 5 кг сухих речей не вийде, адже в мокрому стані вага одягу збільшується.

Увага! При пранні бавовняних тканин і синтетики барабан повинен бути завантажений тільки на 2/3 об'єму, при прання вовняних виробів — на половину обсягу.

Сторонні предмети

Попадання сторонніх предметів в барабан разом з білизною може привести не тільки до появи подряпин, але і викликати пошкодження деталей машинки. Крім того, можуть зіпсуватися і делікатні тканини.

Тому перед завантаженням білизни слід ретельно перевірити і звільнити кишені, а також застебнути всю фурнітуру.

Важливо! Найпоширеніша проблема — монети, скріпки і навіть ключі, що залишилися в кишенях штанів.

Прання дрібних речей без мішка

З цієї ж причини необхідно використовувати спеціальні мішки для дрібних речей, таких, як шкарпетки, шнурівки і труси. Вони можуть призвести до заклинювання механізму.

Помилки при використанні пральної машини

Розглянемо типові помилки, які роблять навіть досвідчені домогосподарки.

Відсутність сортування речей при завантаженні

Не варто ігнорувати необхідність сортування речей. Це допоможе у виборі режиму і миючого засобу. Так, при пранні рушників можна обійтися без кондиціонера для білизни, оскільки після нього махрова тканина частково втрачає здатність вбирати вологу.

Вибір миючого засобу

Використання порошку з підвищеним піноутворенням або його передозування можуть призвести до заповнення піною всього барабана. Часто це є причиною збоїв у роботі електронного пристрою, коли система не може зрозуміти, що робити далі.

Варто купувати спеціальні миючі засоби з позначкою «для машини-автомата». Необхідно дотримуватися інструкції, розміщену на упаковці, і дотримуватись дозування залежно від кількості речей.

Важливо! Спеціальні капсули для прання кладуть у барабан, а не в касету для порошку.

Ігнорування кошти від накипу

Засіб від накипу і сольових відкладень — далеко не піар-хід маркетологів, як про це багато хто думає.

Майже у всіх будинках вода дуже жорстка, що є причиною появи накипу. Спеціальні засоби пом'якшують склад і захищають деталі від утворення нальоту. До них належать порошки або розчини, які містять добавки, що зменшують жорсткість. Тому ігнорувати цей пункт не варто.

Довідка! Перевірити стан невидимих частин бака можна за станом тена. Для цього необхідно попередньо викликати майстра для проведення профілактики.

Неправильний вибір режиму прання

Багато господинь перуть абсолютно різне білизну на одному і тому ж режимі, вважаючи його оптимальним. Найбільш потрібними вважаються стандартні програми та режими короткої прання. Але електронний пристрій має тонкий і чутливий механізм і розуміє, коли його обманюють, вибравши підходящий режим.

Важливо! Постійне застосування режимів, близьких до критичних (максимальне завантаження або температура), ведуть до передчасного зносу і перегріву окремих вузлів агрегату.

Часто власники побутової техніки намагаються змінити вже задану програму по ходу роботи, щоб прискорити процес.

Важливо! Перемикати режим роботи можна тільки після виключення живлення і в напрямку ходу годинникової стрілки.

Якщо знехтувати цим правилом, то можлива поломка апарату, відправляє команди пристрою.

Перерва між пранням і звільненням барабана

Шкідливо для машинки і самих речей забувати їх в барабані після прання. Через добу речі будуть неприємно пахнути, і процес доведеться запустити по другому колу. У пристрої зберігається вологість, скупчуються бактерії.

Наслідки неправильного догляду за пральною машиною

Щоб машина працювала ефективно, необхідно періодично очищати її і проводити дезінфекцію. Справа в тому, що в барабані і відсіку для порошку накопичується бруд і залишки миючих засобів. Це стає причиною неприємного запаху, утворення нальоту і погіршення результатів прання.

  • Періодично слід проводити планову чистку. Наприклад, слід запускати порожню машину на режимі з найвищою температурою, додавши 0,5 л оцту.
  • По закінченні прання барабан слід протерти чистою вологою серветкою, а потім ще раз, вже сухий.
  • Пристрій необхідно провітрювати. Після прання дверцята барабана і ємність для порошку обов'язково потрібно відкрити. Якщо цього не робити, то незабаром з'явиться неприємний запах і цвіль. Відкрита дверцята — простий прийом захисту від корозії металу.
  • Якщо вік машинки становить 5 років і більше, то у ввімкненому стані без нагляду залишати не рекомендується.

Сьогодні ми рідко прати вручну, пральні машини є практично в кожному будинку. Але сучасні пристрої нерідко ламаються через самих безглуздих помилок, які роблять їх господарі. Знаючи основні правила догляду, можна заощадити чималі суми на ремонті техніки.