Які плями подужає і не подужає ультразвукова пралка

Близько 20 років тому у продажу з'явилася ультразвукова пральна машина, обещавщая провести революцію серед своїх побратимів за рахунок малих розмірів, безшумної роботи, низькою вартістю та мінімальних вимог до умов прання.

Величезна кількість дачників, жителів малогабаритних квартир і просто «мисливців за халявою» поласилися на рекламу, закупивши багатообіцяючі девайси. Мені, як людині цікавому, завжди було цікаво дізнатися, наскільки виправданою була купівля та підтвердилися клятви продавців про чудових якостях цього винаходу. Поговоримо про те, чи дійсно цей диво-прилад здатний відпирати білизна і видаляти з нього плями, і якщо так, то які саме.

Що являє собою ультразвукова пралка?

Ультразвукова пральна машинка — це прилад вагою не більше 1,5 кг з адаптером, що чимось нагадує електросушарки для взуття, тільки в моно-виконанні. Працює від мережі 220 вольт. Стирає за рахунок постійно випромінюваних ультразвукових хвиль, впливаючи ними на бруд, руйнуючи її частки і вибиваючи непомітними оку микроударами.

Для прання потрібен металевий таз, гаряча вода і пральний порошок. Вода у тазику повинна повністю покривати білизна і бути не нижче 50 і не вище 90 градусів, в залежності від моделі. Чим менше стирається речей, тим вище якість прання. Під час процесу білизну потрібно перемішувати кожні 15-20 хвилин, інакше ви ризикуєте отримати його непростиранным.

Мінімальний час роботи − 1 годину, за цей термін виробники обіцяють, що речі повністю отстираются. Однак полоскати і віджимати їх доведеться вручну, так як ця функція в приладі не передбачена.

Плюсом такого пристрою є не тільки малі габарити, але й суттєва економія електроенергії, у порівнянні з його більш великими аналогами.

А відпере чи машинка?

Почнемо з головного: цей прилад дійсно відпирає речі! Однак питання ефективності прання досі залишається відкритим, так як відгуки про результати прямо протилежні: одні (справедливо сказати, що їх меншість) вважають девайс паличкою-виручалочкою, інші – марною і непотрібною річчю.

Якщо порівнювати роботу такого апарату з результатами звичайної пральної машини (неважливо, автомата або активаторного типу), а також з ручним пранням, то він значно програє їм і за якістю обробки білизни, і за часом.

Посудіть самі: з невеликою кількістю речей автомат в режимі швидкого прання справляється із завданням за 15-20 хвилин замість години, при цьому очищаючи білизна в кілька разів краще. Те ж саме можна сказати і про примітивних машинках ручного управління.

Якщо ж розглядати великі обсяги, начебто постільної білизни, яка великі пралки ганяють по кілька годин, то часу на їх ультразвукову обробку піде теж більше, до того ж виробники прямо говорять, що велика кількість речей негативно відбивається на якості прання.

Всі виробники звертають увагу на здатність таких машинок видаляти неприємні запахи і дезінфікувати білизна за рахунок дії ультразвуку. Це незаперечний плюс.

Плями на «раз-два»

Цій машинці під силу видалити тільки легкі свіжі забруднення і освіжити речі, які стираються не тому, що забруднилися, а тому що «пора прати». Вона добре справляється зі слідами від сухої землі, пилу, пудри, поверхневими (не въевшимися в тканину) неяскравими плямами. Як не дивно, непогано відпирає свіже олію і сліди від поту, а також шоколад і солодкі газовані напої типу фанти або коли.

Ультразвукова машинка буде незамінна для делікатних тканин, яким заборонено машинне прання. Ніжні шовкові або вовняні вироби дуже добре обробляються таким способом і набагато довше зберігають первісний вигляд.

А ось фруктові соки, плями від трави і ягід, кетчупу, винні плями, а також сліди крові ретельно відіпрати такого пристрою не під силу. Воно, звичайно, зробить його світліше, але остаточно не прибере. Не допоможе прилад позбутися слідів косметики: губної помади, тонального крему або туші. Натоптані шкарпетки дитячі колготки, а також коміри і манжети сорочок йому теж не по зубах.

Незважаючи на те, що в інструкції не рекомендується застосування прального порошку, його краще використовувати, і чим вищою буде якість кошти, тим більше шансів впоратися з плямами. Ще краще використовувати плямовивідники.

Виходить, що складні, складні і застарілі плями видалити ультразвукової пральної машинки не під силу. У більшості випадків вона здатна впоратися з тими найпростішими забрудненнями, які і самі прекрасно «відходять» при замочуванні в гарячій воді з порошком, тим більше, якщо їх злегка потерти. Коштує така овчинка вичинки, потрібно в господарстві таке чудо техніки і наскільки воно полегшує життя – рішення за вами.