Як працює сушильна машина для білизни

Далеко не кожна квартира може дозволити висушувати на свій площі багато мокрого текстилю: десь не вистачає провітрюваність, де-то просто вільного простору. Відмінним виходом з такої ситуації є машина для просушування білизни.

Сушильна машина для білизни: її функції

Практично всі різновиди електросушарок виконують кілька функцій просушування:

 • по часу (запускається на певний час, вибраний користувачем);
 • за залишковим рівнем вологості (прилад автоматично вимикається, коли буде досягнутий заданий відсоток вологості);
 • за різновиду тканини (дозволяє дотримуватися умови експлуатації тканини, підбираючи режим за ступенем жорсткості впливу);
 • за типом одягу (сприяє максимальній просушування однотипних виробів, враховуючи їх особливості).

Більшість машин включає в свій базовий функціонал перші дві, наявність інших можливостей безпосередньо впливає на високу вартість приладу. Перед покупкою сушильної машини слід добре подумати, які завдання вона буде виконувати у вашому будинку, а потім вже перейти до підбору моделей.

За яким принципом працює

Принцип роботи електросушарки для білизни залежить від її виду. Зазвичай їх поділяють на:

 • вбудовані в пральну машину (відрізняються малою потужністю);
 • барабанні;
 • шафи.

У всіх є схожі аспекти, але відмінностей теж чимало – це впливає на їх експлуатацію.

Барабанні

Барабанні електросушарки зараз найбільш популярні на ринку. Вони порівняно компактні, помірковані за ціною і мають непоганий функціонал. У свою чергу, вони поділяються за способом відведення вологи:

 • вентиляційні;
 • з тепловим насосом;
 • конденсаційні (попередник попереднього типу).

До барабана передається через повітря ворсові фільтри, що служить для його очищення, до нагрівального елементу. Після підвищення температури до 60-70 градусів Цельсія вентилятор переміщує повітряні маси у бак з білизною. Звідти після випару він надходить до теплообмінника, де від нього відводиться волога. По закінченні цієї процедури він знову перенаправляється до нагрівача для подальшої циркуляції.

Між видами барабанних електросушарок також присутні деякі відмінності в принципі роботи, тому розглянемо кожен окремо.

Вентиляційні

Такий тип сушарок був одним з перших, тому в даний час майже всі моделі вже зняті з виробництва. Від інших барабанних вентиляційні відрізняються простотою конструкції.

При роботі волога надходить у приміщення через вентиляційну систему гнучкий шланг, що означає додаткові дії при монтажі. Останнє і стало причиною втрати популярності вентиляційних машин для сушіння.

Конденсаційні

Один з найбільш практичних варіантів для автоматичної просушування білизни. Вони не вимогливі до місця установки, так як волога, що накопичується при роботі, надходить у спеціальний відсік для конденсату.

Важливо: ємність для збору конденсату необхідно періодично спустошувати.

Деякі моделі додатково оснащуються дренажною системою, яка переводить накопичується рідина відразу в каналізацію.

З тепловим насосом

Сушильні машини такого типу додатково оснащені контуром з охолоджувачем. Інтенсивне зниження температури за рахунок цього контуру, що сприяє максимально швидкому конденсації вологи, що значно скорочує час роботи пристрою, необхідне для повного просушування білизни.

Важливо: не можна встановлювати сушарку з тепловим насосом між пральною машиною і тумбою, так як це призведе до перегріву пристрою.

Сушильна шафа

Шафа – це самий незручний варіант серед електросушарок. Однак він володіє своєю перевагою. Зовні він дійсно являє собою шафу, куди речі розвішуються на вішалки або складаються стопками на полицях. Саме в такому вигляді і сушиться білизна, що дозволяє в більшості випадків уникнути прасування.

Відрізняє машину від звичайного предмета меблів наявність нагрівального елемента і вентилятора, що переміщує повітряні маси всередині шафи.

Температури повітря всередині підвищується за рахунок нагрівача. Вентилятор, в свою чергу, перенаправляє гаряче повітря на мокру білизну. Від цього волога випаровується і виходить назовні, тому шафи слід встановлювати в добре провітрюваних приміщеннях.

Такі електросушарки самі недорогі за ціною, але часто відлякують покупців своїми габаритами.

Послідовність

Порядок дій при роботі з сушильними машинами дуже простий і відрізняється незначно доступного функціоналу. В основному послідовність роботи являє собою наступний перелік дій:

 1. Завантажити речі в сушарку. Слід звернути увагу, що вони повинні бути вологими, а не мокрими, тобто перед завантаженням їх варто віджати або прогнати через режим віджимання в пральній машині.
 2. Вибір програми з доступних. В залежності від моделі визначтеся, що для вас зручно: просушування по заданому часу або відповідно з яким-небудь критерієм (тип тканини, одягу).
 3. По завершенні роботи приладу оцініть рівень вологості речей. Якщо він вас не влаштовує, то запустіть програму повторно (не раніше, ніж через 40 хвилин після попереднього циклу). При задовільному стані дістаньте речі з електросушарки.
 4. Очистіть ворсові фільтри. Ігнорування цього пункту призведе до поганого надходженню повітря і, як наслідок, неякісної сушінню.
 5. При відсутності дренажної системи спустошите ємність для конденсату.

Переваги

Від класичної сушіння білизни по всьому будинку або на балконі електросушарки відрізняє ряд переваг:

 1. прискорений процес;
 2. можливість зупинки на необхідному рівні вологості, що зручно для подальшої прасування деяких матеріалів;
 3. випаровування вологи сприяє розгладженню простих виробів в процесі роботи пристрою;
 4. велика кількість режимів дозволяє враховувати вимоги до будь-якої тканини або виду одягу.

Не позбавлені сушильні машини і недоліків, однак, у більшості випадків до них відносять високу вартість і необхідність виділення спеціального місця, що ніяк не пов'язано з головним функціонал пристрою.