Установка сушильної машини на пральну машину

У побуті з'являється все більше різноманітної техніки, що допомагає поліпшити наше життя. І багато стикаються з такою проблемою, що не завжди знають, як правильно використовувати той або інший прилад, як правильно його підключити, де розмістити і т. д. В даній статті розглянемо кілька варіантів установки сушарки білизни.

Способи кріплення

Основні види сушарок для білизни:

 • витяжні;
 • конденсаційні;
 • з застосуванням теплового насоса.

Підключення різного типу сушарок робиться по-різному. Наприклад, витяжні види підключаються до вентиляційної витяжки та її принцип роботи заснований на тому, що вона сушить білизну шляхом виведення вологого повітря у вентиляцію. Конденсаційні моделі працюють за наступним принципом: гаряче повітря проходить через камеру з білизною, а звідти виводить вологу в спеціальний теплообмінник, яка потім осідає в спеціальному збирача (лотку). Після сушіння, необхідно осілі в лотку рідину злити. Машини з тепловим насосом працюють приблизно за тією ж схемою, що і конденсаційні з тією відмінністю, що волога не потрапляє в теплообмінник, а у випарник. Деякі моделі для позбавлення від вологи, конденсату, вимагають, як і пральні машини, до під'єднання до каналізаційної системи. Отже, створюють додаткові незручності.

Розміщення

Зрозуміло, що існує багато варіантів щодо розміщення сушарки у себе вдома. Все залежить від моделей, від наявності місця в будинку, від кількості електроприладів і т. д. Але в основному в квартирах і приватних будинках використовують наступні способи:

 • на пральній машинетлибо над нею;
 • біля;
 • у спеціально обладнаному місці (ніші, шафі, куті і т. д.);
 • під столом.

Самим популярним варіантом є розміщення сушарки для одягу прямо на пралці, природно, якщо її модель, це дозволяє зробити. Наприклад, якщо кришка для закидання одягу розташована зверху, краще над нею не розміщувати сушарку, так як це призведе до додаткових незручностей.

Даний вид установки називається «в колону» і в невеликих квартирах допомагає заощадити простір. У комплектації сушарок є спеціальні кріпильні елементи, які дозволяють змонтувати таку установку над пралка.

Важливо! Ні в якому разі не можна просто так ставити сушарку на пралку. Для цього є спеціальні кріпильні елементи. При звичайній установці сушарки на пральну, ми приведемо до поломки, як однієї, так і іншої. Додаткова вібрація, яку видаватимуть пристрої, буде приводити до поломки деталей на обох машинах, так як вони не розраховані на вібрацію ззовні. Крім того, в результаті вібрації, сушарка зможе просто впасти з пральної машини на підлогу і розбитися.

Тому закріпити сушарку в даному випадку можна двома способами:

 • за допомогою тих елементів, які йдуть разом з сушаркою;
 • поставити сушарку на самостійно змонтовану для цього полку з підручних матеріалів.

Зрозуміло, самим простим способом установки є розміщення пристроїв поруч. Але, як писалося вище, не завжди площа квартири, особливо якщо вона однокімнатна, дозволяє це зробити.

Установка «над»

Вирішивши розмістити сушарку над пральною машиною, для того, щоб автомат був надійно закріплений і довго служив, звертає увагу на наступні деталі:

 1. Першим ділом повинні встановити пральну машину, над якою будемо монтувати сушку.
 2. Встановлюємо підставку, на якій буде стояти новий агрегат.
 3. Рекомендується між верхом пральної машини і підставкою покласти гумову підкладку. Це сприятиме зменшенню вібрації і, отже, зменшення впливу однієї машини на іншу.
 4. Після установки гумової підкладки, закріплюємо підставку для сушіння.
 5. На закріплену підставку встановлюємо сушильну машину.
 6. Потім заклеюємо, зафарбовуємо, замазуємо всі паза, кріплення і т. д.

Після цього можете користуватися як сушильній, так і пральними машинами.

Важливо! Намагайтеся одночасно два приладу не включати.

Це найбільш складний варіант. Важливо розуміти, що розміщувати одну машину над іншою без застосування кріплень не можна.

Інші способи розміщення, установка поруч, в ніші, у ванній і т. д. не вимагає такої складності і застосування додаткових заходів безпеки. Тим не менш, у кожного з них є свої плюси і недоліки.

Яке розташування пральної машини і сушильної найкраще

Багато в чому на рішення по розміщенню сушильній машині впливає цілий ряд факторів. І тому однозначної відповіді на питання, яка установка краща, а яка гірша немає. Розглянемо переваги, які отримуємо, коли сушильна машина розташована над пральною. По-перше, це допомагає заощадити площу, що особливо актуально в міських квартирах, коли кількість метрів житлової площі обмежено. по-друге – це значно економить час господині. Виправши одяг у пральній машині, ми тут же її спокійно перелаживаем в сушильну. Не потрібно додаткових корзин, які спочатку викладаємо одяг, щоб донести до сушарки, потім в неї закладаємо, додаткових ходінь по квартирі і т. д.

До основних мінусів відноситься складність при монтажі сушильної машини, потрібні додаткові пристрої і час, а також зусилля, з підйому машини. Також створюються складності для деяких моделей, наприклад, витяжних, коли необхідно до витяжці підвести шланг відведення конденсату з сушарки. Оскільки місце установки пральної вже фіксоване. Воно не завжди буде близько до витяжці, може знадобитися наявність додаткових шлангів і способів їх підводки до витяжки. Так як розмістити прямо над витяжкою ми вже не зможемо, пральна машина встановлена в іншому місці.

Значною проблемою буде і той фактор, якщо вирішимо поміняти меблі в квартирі або її розташування. Монтаж сушарки доведеться робити по новому. Якби сушарка стояла поруч з пралкою. Достатньо було б її просто пересунути. У цьому випадку це ми не зробимо.

Таким чином, вибір за вами. Головне-розставити пріоритети, виходячи з житлових умов.