Які бувають сушарки для фруктів і овочів

Електросушарка актуальна не тільки в міській квартирі, де важко виділити куточок, підходить для приготування сухофруктів. В сільській місцевості, де з цим проблем немає, вона теж потрібна. Адже сохнуть в природних умовах продукти покриваються всюдисущої пилом, так і комахи з задоволенням проводять дегустацію майбутніх заготовок. Але коли приходить час купувати сушарку, асортимент стає перешкодою. А зробити правильний вибір допоможе лише знання своїх потреб.

Види сушарок для овочів і фруктів за принципом роботи

Завдання цієї побутової техніки — зневоднення продуктів з мінімальною втратою корисних речовин. Дегідратація в сушарці може відбуватися з допомогою циркуляції повітря:

  • природною, коли гарячий потік піднімається без додаткових пристосувань;
  • примусовою — потоки регулюються за допомогою вентилятора.

Моделі першого типу дешевше. Але сушать продукти вони довше та потребують регулярної перестановки лотків, з метою рівномірного прогріву продуктів. Побутові прилади з вентилятором трохи дорожче, але виконують завдання значно швидше і без втручання користувача в процес зневоднення.

Конвекційна

Нагрівання в такий сушарці проводиться за допомогою звичайного Тена. За принципом роботи техніка більше схожа з духовою шафою. Результатом дегідратації продуктів в такому пристрої будуть жорсткі плоди з щільним зовнішнім шаром, що втратили частину аромату і кольору. Швидкість роботи залежить від вентилятора: якщо він є, то одна завантаження висихає вдвічі швидше.

Інфрачервона

У цьому випадку нагрівальні елементи вбудовані прямо в лотки. Графітові стрижні під впливом електричного струму випромінюють інфрачервоні промені. Результат роботи приладу близький до ідеалу: плоди м'які, зберігають колір і аромат, і сохнуть набагато швидше, ніж в конвекційної сушки. Вартість таких приладів значно вище. Але порівняно низькі робочі температури і, відповідно, менше споживання електроенергії досить швидко окупають різницю.

Відмінності за іншими критеріями

На вартості сушки для овочів і фруктів відображається також і її потужність, виходячи з якої прилади можна розбити на три категорії.

  1. Малопотужні — до 250 Вт, добре підійдуть тим, хто крім трав нічого не заготовляє. Прилади здатні впоратися з овочами і фруктами, але процес зневоднення буде займати багато часу.
  2. Середня потужність — 300-800 Вт, ідеальне рішення для сезонної заготівлі сухофруктів. Працює швидко. Єдине обмеження — максимальне завантаження, для таких моделей в середньому складова 3-5 кг свіжих продуктів.
  3. Напівпромислові — потужність понад 1000 Вт. Такі сушарки здатні переробляти великі обсяги сировини за порівняно невеликі проміжки часу. Гарні для власників ділянок, щорічно радують хорошим урожаєм.

До уваги тих, хто підсушує зовсім трохи плодів або трав, виробники пропонують скатертину-сушарку. Багато на ній не поміститься, але і прилад недорогий та компактний.

За типом матеріалу

Пластикові моделі відрізняються легкістю і порівняно низькою вартістю. Можливі варіанти як з прозорими лотками, що дозволяють контролювати стадію готовності без відкривання сушарки, так і з світлонепроникними.

Ключову роль грає якість пластику: лотки повинні бути виготовлені з харчового, а корпус — з вогнестійкого.

Сталь має лише один недолік — про неї можна обпектися. Але ті, хто шукає довговічний прилад з небьющимися складовими можуть зупинити вибір на цьому матеріалі. Такі сушарки дорожче, але найчастіше представлені моделями, розрахованими на серйозну завантаження.

По місткості

Лотки приладів можуть вміщати від 0,5 до 2 кг свіжих продуктів. Частіше сушарки оснащуються піддонами без можливості регулювання висоти бортів, що трохи обмежує їх можливості.

Якщо планується зневоднювати багато різноманітних продуктів, то бажано вибирати регульовані або глибокі комплектуючі.

Загальна місткість прямо пропорційна продуктивності. Вона може коливатися в межах від 1-2 кг сировини для малопотужних моделей до 15 кг техніки підвищеної потужності. Кількість лотків теж залежить від потужності:

  • 3-4 для малопотужних;
  • 5-8 для приладів середньої категорії;
  • до 20 для потужних.

При купівлі сушарки для овочів і фруктів важливо оцінювати співвідношення числа лотків і потужності.

За типом управління

Механічне управління характерне для простих і надійних приладів. Кнопки і поворотні важелі прості у використанні. Єдиний мінус — обмежена кількість режимів роботи та неможливість точного регулювання температури.

Електроніка в цьому плані виграє. Будь то сенсорна або електромеханічна панель управління, вона дозволяє більш точно управляти технікою. Це дає можливість підбирати температурний режим в залежності від завантаження сушарки і типу сировини. Мінуси: висока вартість і поступається механічному типу управління термін служби.

За типом розташування вмісту для сушіння

Нагрівальний елемент може розташовуватися над, під або збоку від лотків з сировиною. Виходячи з цього, сушарки можна розділити на:

  • вертикальні — нагрів знизу або зверху;
  • горизонтальні —нагрівання збоку.

Перший варіант відрізняється більшою компактністю. Ефект посилюється круглою формою лотків, забезпечують рівномірний прогрів сировини. Прилади з бічним розташуванням нагрівача більше аналогів. Але часто оснащуються більш місткими квадратними лотками.

Наявність додаткових функцій

Від кількості додаткових функцій залежить вартість сушарок для овочів і фруктів. Зазвичай в цілях економії рекомендується відмовитися від більшості додатків, але в цьому приладі зайвих практично немає.

Увагу варто приділити захисту від перегріву. Якщо відомості про її наявність відсутній, від придбання приладу краще відмовитися — він небезпечний.

Лотки для м'яса і риби відрізняються розміром вічок — отворів для потоків повітря. Якщо вони не входять в комплект, але в'ялити ці продукти планується, то варто поцікавитися наявністю у продажу підходящих під обрану техніку.

Не менш корисна і функція «холодне повітря», яка дозволяє доводити продукти до готовності без підігріву. Регулятор температури необхідний для точної настройки. А таймер дасть можливість задати час роботи і відлучитися по своїх справах: після закінчення часу сушарка сама відключиться.