Як відкрити термос який сильно закручений

Термоси сьогодні набирають велику популярність, стаючи незамінним атрибутом практично в кожній родині.

Але буває, що кришка термоса виявилася щільно прикрученою і відкрити його стає практично неможливо. Що необхідно зробити для вирішення даної проблеми розглянемо у статті.

Причини

Причиною того, що у термоса (термокружки) щільно закручена кришка є зниження тиску всередині неї. Внаслідок такого перепаду відкрити його стає дуже важко. Для вирішення проблеми необхідно натиснути на клапан в кришці, щоб вирівняти тиск і спокійно відкрити її.

У момент, коли в термос наливають гарячу рідину, металева різьблення розширюється і щільно прилягає до основи, утворюється вакуум. В результаті кришка щільно прилягає до термосу, і відкрити його стає дуже важко.

Як відкрити термос який сильно закручений

Для того щоб відкрити щільно закритий термос з гарячим вмістом необхідно почекати, поки рідина охолоне. Однак існують методи, які дозволяють прискорити цей процес і допоможуть швидше відкрити щільно закручену пробку.

Способи відкривання

Безпечні та ефективні методи відкривання кришки полягають у її охолодженні або нагріванні. Застосування відкривачки або ножа також може допомогти вирішити дану проблему, але може пошкодити термос.

Спосіб перший (під холодну воду)

Даний спосіб підходить для термоса з зовнішньою різьбою. Суть методу полягає у приміщенні термоса під холодну воду для охолодження. Так металева різьблення почне звужуватися, менш щільно прилягаючи до колби, і відкрутити кришку стане набагато легше.

Спосіб другий (під гарячу воду)

Термоси, у яких ковпак з внутрішнім різьбленням, необхідно помістити під гарячу воду. Під час нагрівання вона буде розширюватися і менш щільно прилягати до основної частини термоса.

Застосовуємо фізичну силу

Застосувавши фізичну силу також можна відкрити щільно закручену пробку. Оптимальним при цьому буде тягнути кришку вгору.

Використовуємо відкривачку

Якщо пробка плоска, можна спробувати підчепити її відкривачкою. Це порушить вакуум, який утворився всередині термоса і дозволить легко її відкрутити.

Важливо! Користуватися цим способом слід дуже акуратно, щоб не пошкодити цілісність посуду.

Спеціальні пристрої

Також можна самостійно зробити спеціальне пристосування для відкривання кришок з різьбленням. Для цього знадобляться наступні матеріали:

  • гумка;
  • наждачний папір дрібної зернистості;
  • довгий болт з гайкою;
  • дві дерев'яні планки довжиною 20-25 сантиметрів.

Для початку необхідно виконати в планках наскрізні отвори такого діаметру, щоб у нього можна було легко помістити болт.

Далі – приклеїти на планки смужки наждачного паперу і затягнути болт в отвори, закріпивши його гайкою. При цьому наждачні смуги повинні залишатися всередині пристосування, а вільні краї планок з'єднати між собою гумкою.

Користуватися таким пристосуванням досить просто: необхідно підігнати розмір відкривачки під діаметр кришки з допомогою гайки. Надіти на неї конструкцію і акуратно повертати. Наждачний папір забезпечує щільне зчеплення з металевою кришкою, що значно полегшує процес відкручування.

Інші способи

Існує кілька способів, щоб відкрити термос:

  1. Обмотати кришку ізолентою і сильно потягнути її за напрямом руху різьби;
  2. Використовувати шкіряні рукавички під час відкривання (коду щільно прилягає до металу, не викликаючи ковзання);
  3. Постукати по кришці і стінок;
  4. Спробувати підчепити ножем, так порушиться вакуум всередині, і відкрити термос буде легше.

Висновок

Існує безліч різних способів, як відкрити щільно закручену кришку термоса. Всі вони засновані на властивостях металу (звуження під час охолодження і розширення при підвищенні температури), а також порушення вакууму. Вибираючи будь-який з можливих методів слід діяти обережно, щоб не пошкодити термос.