Причини чому праска не нагрівається і не відпарює

Досить часто трапляються ситуації, коли праска без будь-яких видимих причин перестає нормально функціонувати.

Існує декілька поширених несправностей, які досить просто виявити в домашніх умовах, перед викликом майстра.

Поширені поломки прасок

Попередній огляд праски значно знижує коло пошуку поломок. Необхідно провести огляд корпусу і переконається в відсутності тріщин або дефектів.

Найбільш поширеним є відсутність контакту в мережевому шнурі. Зазвичай це трапляється із-за частих перегинів і недоброякісних матеріалів, використовуваних при виробництві.

Наступною за частотою є поломка регулятора температури. При цьому сигналізує лампочка горить.

Запобіжник від перегріву, наступний на черзі елемент, по частоті виходу з ладу. Він примусово розмикає електричний ланцюг. Його поломку визначити досить просто, праска при досягненні певного максимуму продовжує нагріватися до фізичної межі.

Завершує список поломок нагрівальний елемент. Якщо праска знаходиться в робочому стані і при цьому всі показники в нормі значить причина саме в ньому.

Причини того, що праска не нагрівається

Головною причиною відсутності нагріву є поломка спеціальної пластини. Нагрівальний елемент може перегоріти або просто відійшов з'єднувальний провід. Іноді таке відбувається після падіння, однак за відсутності видимих ушкоджень не звертають своєчасно увагу.

Наступна причина відсутності нагріву поломка терморегулятора. Оскільки, за схемою, струму, перш ніж потрапити до нагрівального елементу, необхідно пройти через кілька запобіжників, одним з яких є регулятор.

Найчастіше регулятор ламається з-за неправильної експлуатації або внаслідок механічного пошкодження.

З-за частого перекручування проводу контактні проводи ламаються і перестають повноцінно передавати електрику, це може бути причиною відсутності нагріву.

Причини того що праска не відпарює

Найбільш поширеною причиною відсутності пара є неправильна експлуатація. Саме тоді праска замість пара починає выбрызгивать воду.

Друга причина несправність клапана, при правильному використанні приладу. Якщо гарантійний термін експлуатації вже пройшов, необхідно звернутися до майстрів з ремонту побутової техніки.

Поради по експлуатації праски щоб уникнути поломок

Важливо! Уникнути банальних і найпоширеніших поломок допоможе уважне прочитання інструкції перед початком експлуатації.

Необхідно уважно стежити за шнуром, не перекручувати його, щоб уникнути тріщин і розриву, струмопровідних жил. Природно не упускати прилад, спасибі він не скаже. Перед тим, як прибирати на місце, дати трохи охолонути, щоб не накопичувався конденсат і не викликав корозію. Обов'язково після остужения протирати нагрівальну поверхню. Не залишати включеним на тривалий час без використання.

Поради з усунення поломок праски

Усунути прості поломки, можливо, і підручними засобами. При поганому функціонуванні відпарювача відбувається прочищення оцтово-водним розчином 1:200.

Звичайно, якщо людина не розбирається в техніці, то бажано викликати майстра. Попросити відремонтувати несправність.

Висновок

Кожна поломка вимагає грамотного підходу, так як неуважність або неакуратність може призвести в кращому випадку до короткого замикання.

Увага! Ремонт своїми руками без спеціальних навичок небезпечний для вашого здоров'я.