Чому з праски витікає вода

Практично в кожній моделі праски є режим відпарювання при прасуванні білизни. З його допомогою можна розгладжувати навіть найсильніші заломи. Господиня, використовуючи прилад оснащений паровий струменем, легко і швидко впорається з покладами білизни.

Але ось ми піднімаємо праска і з нього ллється цівка води. Як подолати цю проблему? Які причини таких поломок? Як відремонтувати несправність? Про це піде мова в цій статті.

Поширені причини витікання води з праски

Текти вода з праски може при поломці клапана приладу або неправильної експлуатації приладу.

Зламаний клапан

Вода з резервуару для води подається на внутрішню поверхню підошви. В корпус вбудований регулятор для пари. Їм можна регулювати інтенсивність парового струменя. При нагріванні приладу вода перетворюється в пар і відпарює не випрасувані складки на білизну.

Якщо в резервуарі ще є вода, а праска охолов, то при закритому клапані вона може підтікати. Причини течі в поломці клапана.

Перевіряти несправність слід так: відключаємо подачу пари і не включаючи праска в мережу, струшуємо його, поставивши в горизонтальне стан. Якщо вода витікає, то значить клапан не регулює подачу парового струменя в підошву праски. Часто несправність криється в зношуванні і зменшення еластичності гумової прокладки клапана.

Неправильна експлуатація

Після включення приладу, якщо праска не нагрівся до оптимальної температури, то пара ще не встиг утворитися і через отвори вода починає підтікати, яку клапан «перегнав» в парову камеру.

Як уникнути витікання води з праски протягом експлуатації?

Щоб уникнути витікання рідини з отворів на підошві слід кожен раз чекати поки праска розігріється.

Правильно це робиться так: включаємо паровий режим, виставляємо потрібну температуру, повертаємо праска вертикально, чекаємо поки відключиться індикатор нагрівання і починаємо прасувати речі.

Отвір для наливання води після наповнення резервуара повинно бути закритим. Так, краплі не потраплять на тканину і не залишать мокрих плям.

Що робити коли з праски тече вода

Праска необхідно час від часу чистити від накипу. Проводити цю процедуру легко і в домашніх умовах.

Спосіб 1

  • У воді розчиняємо порошок лимонної кислоти;
  • Розчин наливаємо у резервуар;
  • Виставляємо праска на максимальну температуру;
  • Чекаємо, поки згасне індикатор;
  • Злегка збовтуємо прилад і подаємо воду в парову камеру;
  • Повторюємо до повного очищення.

Що буде відбуватися? Вода торкається гарячого Тену. У цьому випадку гаряча і холодна поверхня стикаються, додається вплив кислої середовища. Накип відстає від стінок і виходить через отвори в підошві праски. Таким чином, можна вимити смітинки, які потрапили в підошву приладу.

Спосіб 2

У багатьох моделях приладів передбачений спеціальний стержень для збору накипу. Час від часу його слід очищати, поклавши в розчин з лимонною і оцтової кислоти на пару годин. Після чищення стрижень промивають під струменем води і знову вставляють у прилад.

Перша прасування після очищення повинна бути на непотрібному клаптику тканини. На тканині залишиться накип і сміття.

Якщо чищення праски не допомагає, то слід звернутися до фахівців з ремонту в сервісний центр. Там, зможуть зробити діагностику несправності та усунути її.

Способи виправлення поломки

  • Самостійна чищення праски;
  • Ремонт в сервісній майстерні;
  • Ремонт своїми руками (якщо власник володіє необхідними навичками).

Висновок

Нерідко ми стикаємося з тим, що почали гладити білизну, а з праски на речі полилася вода. Відбувається це із-за неправильної експлуатації або через поломки регулюючого клапана. Причина може бути і в неналежному догляді за приладом. Тому необхідно чекати перед прогладжуванням речей нагрівання підошви праски до оптимальної температури. Прилад час від часу слід чистити від накипу, щоб уникнути його поломки. Зробити це можна за допомогою підручних засобів, наприклад, лимонної кислоти. Якщо це не врятувало праска від протікання, його слід віднести в сервісний центр, щоб майстер виправив всі несправності приладу.