Який краще зволожувач повітря: ультразвуковий або традиційний паровий?

В магазинах в асортименті представлений широкий асортимент зволожувачів повітря. Моделі різняться принципом роботи і кількістю додаткових опцій. Багато користувачів не знають, які функції може виконувати прилад, як правильно його використовувати, яка різновид зволожувача краще.

Визначаємося, який краще

Класичні зволожувачі чудово підходять для житлових кімнат та офісів. Вони не вимагають постійного контролю рівня вологи в приміщенні. При стабілізації мікроклімату до оптимального рівня продуктивність приладів автоматично знижується. Такі моделі слід вибирати, якщо не потрібне швидке зниження сухості повітря. Прилад піднімає відносну вологість на 1,5-4% на добу.

Ультразвукові моделі можуть використовуватися в приміщеннях з дерев'яними та старовинними предметами інтер'єру, які вимагають підвищеного рівня вологості. На відміну від традиційних аналогів вони безшумні в роботі, тому можуть встановлюватися поблизу зони відпочинку. Просунуті моделі оснащені повним набором опцій для контролю вологості і підтримання оптимального мікроклімату, тому ультразвукові апарати по продуктивності набагато краще традиційних моделей.

Значення зволожувачів для створення здорового мікроклімату

Зволожувач актуальний в період опалювального сезону, коли в приміщенні створюється сухий мікроклімат. Пересушене повітря призводить до погіршення загального самопочуття людини, порушується сон, стає важко дихати. На носі пересихає слизова, внаслідок цього організм гостріше реагує на алергени, може виникати астма. Шкіра втрачає вологу і починає лущитися, швидше старіє. Людина в такому мікрокліматі частіше хворіє і респіраторними вірусними хворобами.

Індикатором, який контролює стан мікроклімату в квартирі, є кімнатні рослини. При підвищеній сухості у них підсихають кінчики листя, з часом внаслідок активної втрати вологи квіти можуть загинути. Вологе прибирання не рятує ситуацію. Якщо відносна вологість в кімнаті знизилася до 45% і нижче, стабілізувати мікроклімат допоможе зволожувач. Він у короткі терміни відновить рівень вологості до 60-70%. Обладнання необхідно використовувати періодично по мірі необхідності.

Види побутових зволожувачів і їх характеристика

Зволожувач складається з резервуара з водою і генератора, який поширює вологу по кімнаті. Прилади розрізняються способом зволоження. Найбільш популярні ультразвукові і традиційні моделі. Вони вважаються безпечними і підходять для дитячих кімнат. Розглянемо особливості кожного виду.

Традиційні зволожувачі

Даний тип приладів працює з використанням випаровування вологи без температурного нагріву. У пристрої встановлений картридж або система фільтрів, через який пропускаються повітряні потоки. Повітря переміщається з допомогою вентилятора. Продуктивність зволожувача залежить від поточної вологості в кімнаті. Чим вище вологість, тим інтенсивність випаровування знижується. Такий спосіб генерації вологи дозволяє підтримувати природний мікроклімат, не допускаючи перезволоження.

Ультразвукові зволожувачі

Ця різновид приладів перетворює водяний потік в хмару з використанням ультразвукової хвилі. Низькочастотні коливання не впливають на стан здоров'я людей, домашніх тварин і рослини. Згенероване хмара складається з мікроскопічних частинок води. З допомогою вентилятора повітряний потік пропускається через нього і інтенсивно насичується вологою. В приміщення подається повітря у вигляді водяного туману. У багатьох пристроях є вбудований гігростат, контролює своєчасне включення апарату при необхідності.

Переваги і недоліки різних типів зволожувачів

Зволожувач підбирають з урахуванням площі приміщення, в якому потрібно поліпшити мікроклімат. Незалежно від типу обладнання використовувати його рекомендується тільки в міру необхідності. Прилади не здатні очищати повітря від мікроскопічних частинок пилу і смітинок. При своєчасній чищенні резервуара з водою і заміні картриджів зволожувачі не мають медичних протипоказань для дітей і дорослих.

Плюси і мінуси традиційних зволожувачів

Традиційні зволожувачі споживають мінімальну кількість електроенергії. Вбудоване вимірювальне обладнання в них не передбачено. Поблизу опалювального обладнання, наприклад, радіаторів, продуктивність приладу значно збільшується. Апарат не потребує частої заміни фільтрів. У багатьох моделях присутній денний і нічний режим.

Зволожувачі не вимогливі до якості води. Порівняно з іншими різновидами приладів вони випаровують воду менш інтенсивно, тому на меблях не осідає білий наліт і конденсат. Більшість апаратів може використовуватися для ароматизації приміщення. У резервуар з водою додають капсулу з ароматичним маслом. Прилад не здатний підняти вологість понад 60%, тому не придатний для зимових садів і оранжерей.

Плюси і мінуси ультразвукових зволожувачів

Вбудована система фільтрації очищає воду від домішок і мінеральних солей, тому на предметах інтер'єру не утворюється білуватий наліт. Картридж підлягає заміні кожні 3 місяці інтенсивного використання. На корпусі пристрою розташована індикація, яка в цифровому форматі оповіщає користувача про поточної і заданої вологості. Зволожувачі чутливі до якості використовуваної води. Щоб продовжити термін служби картриджів, рекомендується заливати в резервуар дистильовану воду.

У деяких апаратах є функція антимікробної захисту, яка реалізована за допомогою обробки повітряного потоку гарячим паром. При відсутності води в резервуарі прилад автоматично відключається. Максимальна кількість часу безперебійної роботи зазвичай не перевищує 12 годин. Обладнання придатне для підвищення вологості в оранжереях і зимових садах.