Що краще мийка повітря або зволоження повітря

Найчастіше інтенсивно повітря в будинку пересихає внаслідок роботи системи опалення. Провітрювання не рятує ситуацію. Підвищити рівень вологості до комфортних значень допоможе спеціальне обладнання.

Мийку повітря і зволожувач багато вважають рівноправними пристроями. Обидва апарати призначені для позбавлення від сухого повітря. При цьому вони розрізняються технічними характеристиками і можливостями.

Мийка повітря або зволожувач для приміщення: що краще?

Мийка повітря на відміну від іншого подібного обладнання працює більш м'яко. Вона не створює конденсат на стінах і предметах інтер'єру. Завдяки методом холодного випаровування в повітрі накопичується необхідну кількість вологи. При цьому забір рідини відбувається на молекулярному рівні без розприскування крапель по кімнаті.

З приладу виходить повітряний потік без надмірного перезволоження, тому робота пристрою не позначається на чутливою до вологи побутової техніки і меблів.

Щогодини з допомогою вбудованого вентилятора прилад встигає виконати дворазовий повітрообмін. Зволожувачі ж розпорошують по приміщенню вологий туман, тому розподіл повітряних мас відбувається нерівномірно.

Волога концентрується поблизу від апарату, але на відстані 3-4 метри від нього спостерігається більш сухе повітря. В процесі фільтрації мийка додатково очищає повітря від сторонніх алергенів, таких як шерсть, пил, пилок рослин, домашній пил, пилові кліщі.

Чим відрізняється воздухоочиститель «мийка повітря» від зволожувача повітря?

Мийка відрізняється від зволожувача принципом роботи. Немов краплі дощу, вона просочує повітря, прибуваючи найдрібніші частинки пилу до землі. За рахунок впливу вентилятора зволожений потік рівномірно розподіляється по кімнаті, тому відчуття сухості в приміщенні швидко проходить. При цьому кількість вологи підтримується на молекулярному рівні.

Важливо! Повітря, надходячи в апарат, очищається від дрібних частинок пилу і інших забруднень. Великі забруднення осідають на стінках приладу, дрібні – на підлозі поблизу неї.

Рівень вологи підтримується в приміщенні на оптимальному рівні, перезволоження не відбувається. Щоб не збиралися небезпечні бактерії, грибки та інші небезпечні мікроорганізми, обладнання необхідно часто ретельно мити. У будинку, де проживають алергіки, рекомендується спільно з мийкою використовувати очищувач повітря. Він прибере відсіяні мийкою найдрібніші частинки, забезпечить свіжість і чистоту.

Як підібрати прилад залежно від типу приміщення?

Мийку повітря підбирають у відповідності з площею приміщення. На продуктивність устаткування впливає площа пластин в барабані, від яких залежить повітрообмін. При виборі приладу потужність підбирають з невеликим запасом приблизно на 5-10 квадратних метрів, ніж площа кімнати. Наявність декількох режимів дозволить знизити енергоспоживання.

Краще вибирати прилад, в якому присутня перемикання з денного на нічний режим. Окремий відсік для ароматизації є не у всіх моделях. В бюджетних пристроях ароматичні масла можна додавати безпосередньо в резервуар.

Мийка повітря: особливості будови і принцип дії

Мийка повітря за рахунок постійної рециркуляції зволожує повітря, додатково очищаючи його від дрібних домішок. В кімнаті з'являється свіжість, дихати стає набагато легше. Повітря проходить через систему фільтрів, яка затримує великі пил, бруд та інші частинки. Такі смітинки від впливу води важчають і осідають безпосередньо в резервуарі. Ступінь фільтрації залежить від пропускної здатності фільтра і розміру його осередків. Потужність мийки дозволяє виловлювати пилинки з важкодоступних місць.

Рециркуляція підтримується вбудованим вентилятором. Він дозволяє двічі на годину проганяти весь об'єм повітря. Щоб не утворювався застій мас у віддалених місцях кімнати, потужність приладу повинна відповідати площі приміщення. У мийці відсутня управління режимами і датчики, що дозволяють контролювати рівень вологості. Рециркуляція наближає ступінь зволоження до природного рівня, що становить приблизно 50%. При цьому волога не проникає в стіни, одяг, не осідає на техніці і меблів.

Функціональність приладу

Мийка повітря вловлює великі частинки у вигляді суспензії розміром до 12 мкм. Потужність приладу розрахована на обробку 1-2 кімнат або всієї квартири площею до 100 м2. Продуктивне обладнання займає досить багато простору, тому попередньо рекомендується передбачити оптимальне місце для установки. Розрізняють прилади з електронним, механічним і сенсорним управлінням. Найбільш надійними вважають електронне обладнання, а в сенсорних моделях часто виходить з ладу панель, чутлива до перепадів напруги.

Від розміру резервуара залежить тривалість роботи мийки до чищення. Оптимальним вважається ємність на 7 літрів. Її вистачає на добу безперервної роботи за умови, що витрата не перевищує 300 мл на годину.

Які види мийок повітря існують?

В асортименті представлені моделі різних виробників. Користувач може підібрати компактний апарат, який прекрасно впишеться в інтер'єр приміщення.

Розрізняють два типи мийок: з ефектом водяній лазні і з гідрофільтром. Перший тип приладів випаровує воду, яка збирається на спеціальних дисках у вигляді плівки під час їх обертання. Найдрібніші частинки води швидко випаровуються під впливом вентилятора.

Другий тип мийок пропускає повітря через спеціальну водяну завісу, яка створюється за допомогою обертання конусного стрижня в центральній частині резервуара. Такі пристрої менш галасливі у роботі, гучність залежить від якості та ступеня зносу вентилятора.

Мийки розрізняються кількістю додаткових опцій. Для ретельного очищення повітря ідеально підходять прилади з опцією попередньої іонізації. Завдяки бактерицидній покриттю вони прекрасно справляються не тільки з великими частинками сміття в повітрі, але і видаляють всілякі алергени. Моделі з фотокаталитическими фільтрами доречні для кухні. Вони здатні усунути будь-які неприємні запахи в приміщенні: від пригорілої їжі, тютюнового диму, домашніх вихованців.

Популярні моделі мийок повітря для будинку

Модель Boneco 2055D являє собою апарат, одночасно очищаючий і дезинфікуючий повітря. Він розрахований на 50 м2 і здатний видалити домашній пил, пилових кліщів і шерсть тварин. Завдяки срібному іонізуючого стрижня вода очищається від хвороботворних бактерій і вірусів. Всі забруднення збираються на пластинчастому барабані. На LED-дисплеї відображаються поточні та задані параметри вологості, настройка і управління — кнопкове.

Stadler Form Robert – потужний прилад, розрахований на 80м2. Повітря пропускається через обертовий миючий барабан, очищаючий потік від забруднень, кліщів-сапрофітів, пилу і шерсті тварин. Мийка виділяється серед аналогів найбільш потужним нагнітанням повітря, що підвищує ефективність очищення. Апарат оснащений сенсорним управлінням і запускається жестами.

AiRTe AW-615 підвищує рівень вологість до необхідного значення в найкоротший період, завдяки вбудованому нагріванню. Карбоновий фільтр вловлює частинки розміром до 0,3 мкм, додатково він очищає повітря від сторонніх запахів. На відміну від інших моделей миючий барабан підлягає розбиранню для ефективного очищення. Поточні та задані показники вологості відображаються на LED-дисплей, панель управління русифікована.

Зволожувач повітря: як працює і якими особливостями володіє

Зволожувач, як мийка, призначений для випаровування води, але принцип його роботи відрізняється. Класичний прилад проганяє вентилятором потоки повітря через вологий картридж, швидко зволожуючи повітря. Обладнання не має датчиків контролю рівня вологості, тому перевірку потрібно здійснювати самостійно з використанням спеціального вимірювального обладнання.

Весь асортимент приладів має мінімальну кількість налаштувань, максимальний час роботи зазвичай не перевищує 12 годин. Ультразвукові та парові моделі створюють туман з найдрібніших крапельок води, який зволожує кімнату. При цьому найбільш високий рівень вологості завжди буде в безпосередній близькості від приладу. Відрегулювати його налаштуваннями приладу неможливо. Багато ультразвукові моделі непридатні для використання ароматичних масел.

Види зволожувачів повітря для будинку

Класичний зволожувач оснащений змінними фільтрами, через які проходять повітряні потоки. На картриджі осідають тільки найбільш великі частки пилу та сміття, що парить в повітрі. Прилад досить гучний, тому не рекомендується його вмикати на ніч в зоні відпочинку.

Ультразвукові прилади створюють пар на п'єзоелектричної мембрані під впливом коливань, створюваних ультразвуком. Він придатний і в житлових кімнатах, і в приміщеннях, що вимагають більш високий рівень вологості. Прилад здатний збільшити вологість до 80%. Він працює безшумно, тому придатний для спалень і дитячих кімнат. Обладнання чутливе до якості води.

Парові моделі зволожують повітря найбільш інтенсивно за рахунок нагріву води. У багатьох пристроях передбачено ємності для ароматизації маслами. Рівень води в приладі контролюється датчиком, що виключає перегрів обладнання та роботу з порожнім баком. Деякі моделі оснащуються гігростатом для контролю ступеня зволоження.

Переваги зволожувача

Пересушене повітря зневоднює організм, внаслідок чого погіршується стан здоров'я, а шкіра швидше покривається зморшками. Зволожувач інтенсивно насичує приміщення вологою, тому в ньому стає краще дихати. Це сприяє зниженню респіраторних захворювань в опалювальний період, шкіра не пересихає.

Важливо! Позитивний ефект досягається при помірному використанні приладу. Особливо корисний зволожувач особам, які страждають захворюваннями дихальної системи, гіпотонією і гіпертонією, алергіями.

Зволожене повітря знижує ризик поширення інфекцій, зменшується ймовірність появи дерматологічних хвороб. Зволожувач благотворно впливає на якість меблів, не дозволяє їй розсихатися і деформуватися. Рослини в кімнаті з оптимальною вологістю ростуть краще, листя не засихають від нестачі вологи.

Топ-3 зволожувачів повітря для квартири

Stadler Form Jack J-020/021 – ультразвуковий прилад, що працює в режимі холодного і парового зволоження. Гарячий пар знищує мікроби і шкідливі мікроорганізми механічно, а іонний картридж очищає воду від бактерій в резервуарі. Додатково здійснюється демінералізації води. Прилад безшумний, придатний для дитячих кімнат.

Philips HU 4802 насичує повітря молекулами води з використанням ультразвуку. Завдяки технології Nano Cloud зволожені потоки розподіляються рівномірно по приміщенню, при цьому краплі води не осідають на предметах інтер'єру. Користувач може виставити рівень зволоження в межах 40-60%. Фільтр розрахований на 3 місяці інтенсивної роботи. Прилад доречний для зволоження кімнат новонароджених.

Ballu UHB-310 2000 r – ультразвукова модель з резервуаром на 3 літри. Прилад не вимогливий до якості води, тому можна наповнювати його з водопроводу. Комплект фільтрів пом'якшує воду, видаляє надлишки солей. Зволожувач видаляє великі частинки пилу і забруднень. Обладнання розраховане на 40 м2.

Що корисніше для будинку, де живуть діти – мийка або зволожувач повітря?

Мийки повітря, на відміну від зволожувачів, швидше насичують повітря вологою до оптимального рівня. Вони доречні для квартир і будинків, в яких проживають діти, схильні до алергії. Прилади чудово видаляють з повітря шерсть тварин, пилок, пил. Моделі з опцією іонізації додатково фільтрують найдрібніші частинки забруднень за рахунок притягання смітинок статичною електрикою.

Важливо! Мийки доречні для великих кімнат. Вони здатні скоригувати вологість у всій квартирі. Прилади не вимогливі до якості води, не потребують контролі протягом доби. Обладнання може встановлюватися в будь-якій кімнаті, тому його робота не завадить сну малюка в дитячій.

Зволожувачі класичного типу більш галасливі у роботі. Підвищену гучність створює вентилятор, розташований у верхній частині корпусу. Завдяки природному випаровуванню вони не перезволожують повітря, підтримуючи оптимальний рівень.

Обладнання не усуває алергени і дрібні порошинки. У приладу відсутній видимий пар, тому до його роботи дитина не проявить інтерес. Ультразвукові апарати безшумні, тому придатні для дитячих кімнат.

Важливо! Кількість вологи рекомендується контролювати додатково гігрометром. Додаткові опції іонізації і ароматизації дозволяють ефективно боротися з вірусними інфекціями в будинку. Ультразвукові частоти не позначаються на стані здоров'я дитини. Встановлювати зволожувач рекомендується на полиці або тумбочці на віддалі від спального місця.

При виборі зволожувача і мийки повітря рекомендується звернути увагу на продуктивність устаткування і наявність додаткових опцій. Якщо потрібно підтримання оптимального мікроклімату в усьому будинку, краще звернути увагу на миття повітря. Зволожувач доречний для періодичного використання. Завдяки компактним розмірам його легко можна перенести в іншу кімнату.