Як вибрати зволожувач повітря

Вологість повітря — один з найважливіших показників, що впливають на самопочуття людини. Забезпечити вологість, яка вимагається для здоров'я (до 60%), можна за допомогою спеціального побутового приладу — зволожувача.

Види і коротка характеристика пристроїв

Сучасна промисловість налагодила випуск зволожувачів різних видів. Вони мають деякі функціональні відмінності. Знання особливостей різних видів пристроїв допоможе зробити правильний вибір приладу.

Традиційні зволожувачі

Пристрої традиційного типу насичують повітря холодною парою. Під час роботи в агрегат потрапляє повітряна маса, що скупчилася в кімнаті. Проходячи крізь вологий фільтр вона очищається та заповнюється дрібними крапельками вологи. Після чого чистий і зволожене повітря за допомогою вбудованого в прилад вентилятора розподіляється по кімнаті.

Ці прості у використанні зволожувачі привабливі невеликий ціною і мінімальною витратою електроенергії, хоча для повного зволоження їм потрібен тривалий час. У той же час для надійної роботи потрібно регулярна заміна фільтрів.

Важливо! Традиційні зволожувачі не рекомендуються для людей, які мають чутливий сон, а також для дитячих кімнат. Працюючий вентилятор створює відчутний шум.

Парові зволожувачі

В парових пристроях вологість підвищується за рахунок розпилення гарячої пари. У приладах парового типу є нагрівальний елемент, який доводить до кипіння залиту в ємність воду, а потім переводить її в пароподібний стан. Такі пристрої зручні для швидкого зволоження, причому при використанні не потрібно змінювати жодні деталі. При купівлі ці агрегати не затратні, але при їх експлуатації витрачається багато електроенергії.

Важливо! Якщо парові пристрої не будуть вимкнені своєчасно, гарячий пар може перезволожити повітря, довівши його до парникового ефекту. Тому найбільшу користь вони принесуть в теплиці, парнику, зимовому саду.

Ультразвукові зволожувачі

Найпопулярніший вид побутових зволожувачів — ультразвуковий. У цих приладах вода перетворюється в пар, завдяки коливанням спеціальної пластини. Висока частота коливань розбиває краплі води на крихітні частинки, які під впливом вбудованого вентилятора потрапляють із зволожувача в кімнату. Ультразвукові пристрої безпекою, працюють з мінімальним шумом, зручні в управлінні. В конструкцію входить гігрометр, що дозволяє вибрати автоматичний режим роботи.

Важливо! Ультразвукові зволожувачі — найпридатніші для приміщень, в яких перебувають діти. Автоматичні налаштування також роблять їх зручними в офісних приміщеннях: прилад самостійно контролює і підтримує необхідний рівень вологості.

Мийки повітря

Спеціальні пристрої, названі мийками повітря, виправдовують свою назву. Повітря в них очищається за допомогою пластикових дисків, які обертаються в ємності з водою. В процесі «миття» з повітряної маси змивається пил і інші забруднення (в тому числі запахи). В приміщення повертаються чисті повітряні маси. Одночасно з очищенням відбувається і процес зволоження повітря.

Важливо! Прилади, що поєднують функції очищення і зволоження, розраховані на тривале використання. За короткий термін вони не зроблять повітря досить вологим, при тривалому включення ефективно виконують роботу в будь-якому приміщенні.

Кліматичні комплекси

Багатофункціональні прилади, які відносяться до «розумної» техніки — це кліматичні комплекси. Вони коштують дорожче інших пристроїв, але беруть на себе турботу про створення здорового мікроклімату в приміщенні і виконують цю роботу в повному обсязі. Кліматичні комплекси очищають повітря не тільки від пилу, неприємних запахів, але і позбавляють від пилових кліщів і шкідливих мікроорганізмів. При цьому очищене повітря зволожується до необхідного рівня. Кліматичні комплекси — високотехнологічні прилади, оснащені чутливими датчиками для аналізу повітря і вибору необхідного режиму роботи.

Важливо! Кліматичні комплекси вимагають додаткових витрат на заміну декількох фільтрів (вугільних, водних, фільтрів тонкої очистки НЕРА).

Параметри вибору зволожувача для квартири

При виборі зволожувача потрібно враховувати не тільки вид приладу, але і конкретні умови, в яких воно буде експлуатуватися.

Спосіб установки

Купуючи зволожувач, слід заздалегідь визначити можливе місце встановлення: на підлозі або на іншій поверхні.

Підлогове розташування

На підлозі встановлюють агрегати, що мають велику вагу і габарити, наприклад, об'єднані кліматичні пристрої або прилади, що виконують мийку повітряних мас в приміщенні.

Рада! Підлогові прилади краще використовувати у великих приміщеннях, де багато вільного місця. На невеликих площах, заповнених меблями, а також в дитячих кімнатах такі пристрої будуть незручними.

Настільне розташування

Велика частина поширених зволожувачів (традиційних, парових, ультразвукових) досить компактні, мають невелику вагу. Їх можна встановлювати як на підлозі, так і на іншій поверхні: стіл, тумбочка, полку, підвіконня.

Довідка! Чим вище розташована поверхню, на якій встановлено зволожувач, тим ефективніше його робота: важкий вологий повітря пересувається вниз і одночасно підвищує вологість у приміщенні.

Вид фільтра, встановленого в приладі

При купівлі зволожувача потрібно звернути увагу, оснащений прилад фільтром. Такі агрегати не тільки зволожують, але одночасно зроблять атмосферу чистіше. Виробники використовують для своїх агрегатів різні види фільтрів. Від їх властивостей і якостей фільтра залежить якість і ступінь очищення.

Для попереднього очищення

Проводиться проста фільтрація і видалення з повітря великих часток. Вловити шкідливі мікроорганізми не вдається.

Електростатичні

Освіжають помешкання, позбавляючи його від застояних запахів і пилу, недоступними для даного виду залишаються токсичні речовини Більшість мийок повітря оснащені електростатичними картриджами.

Плазмові

Близькі до електростатичних фільтрів по функціональним можливостям. Відрізняються від них швидкістю очищення. Однакову площу плазмові фільтри відчистити в 10 разів швидше, ніж електростатичні.

Вугільні

Надійні фільтри, які часто зустрічаються в кліматичних комплексах. Видаляють неприємні запахи, поступово справляючись навіть зі стійким тютюновим запахом.

НЕРА

Фільтр з групи тонкого очищення. В результаті роботи кліматичних комплексів з фільтрами НЕРА з атмосфери видаляється 99% забруднень і шкідливих речовин. Гарантоване звільнення від алергенів, пилових кліщів, бактерій.

ULPA

Ще один фільтр тонкого очищення, який за результативністю (99,9%) перевищує НЕРА.

Противоалергенні

Особливі можливості противоаллергенных фільтрів цінують люди, які страждають від алергічних реакцій. Дані фільтри нейтралізують шкідливий вплив грибкових утворень і з'явилася в приміщенні цвілі, проведуть антибактеріальну та противірусну очищення.

Керамічні

Очищають воду, яка залита в ємність зволожувача, забезпечуючи наповнення кімнати чистим паром.

Фотокаталітичні

Багатофункціональні фільтри, які поєднують прискорену процедуру очищення атмосфери з її обробкою ультрафіолетом.

Витрата води

Зручність експлуатації приладу багато в чому залежить від того, як часто доведеться заливати воду в бак пристрою. Тому необхідно заздалегідь перевірити, скільки води потрібно увлажнителю для роботи на конкретній площі, а також визначити, скільки разів потрібно буде доливати бак.

 • Невеликі ємності (4 – 5 л) оптимальні для приміщень площею від 10 до 15 кв. м.
 • Середні ємності (6 або 7 л) підходять для приміщень від 30 до 40 кв. м.
 • Прилади з ємностями великого обсягу (7-9 л і більше) встановлюють у просторих приміщеннях від 50 до 60 кв. м.

Обсяг випаровуваної рідини залежить від виду побутового приладу:

 • Традиційні зволожувачі випаровують від 4 до 8 л на добу;
 • Парові прилади витрачають від 7 до 16 л на добу;
 • Ультразвукові пристрої випаровують від 7 до 14 л на добу.

Для розрахунку максимальної тривалості роботи приладу після повного наповнення бака необхідно уточнити в інструкції до конкретного приладу, скільки води витрачається за годину. Розділивши кількість залитої води на годинне випаровування, можна дізнатися, на який термін вистачить рідини, налитої в ємність.

Гучність роботи

Ще одним важливим параметром роботи приладу стає рівень шуму, який він виробляє. Гучність виникає від працюючого мотора (двигуна), додатковим джерелом шуму стає вбудований вентилятор. Виробники вказують рівень шуму в технічних характеристиках приладу.

Мінімальний шум, що виникає при роботі зволожувачів, — 5 дБ, максимальний — до 55 дБ. Самими тихими в даний час є ультразвукові прилади, самими гучними — традиційні види.

Довідка! Для житлових приміщень нормою вважаються звуки від 30 дБ у нічний час (з 23 до 7 год.) до 40 дБ вдень (з 7 до 23 год.).

Спосіб управління

За способом управління все зволожувачі діляться на 2 групи.

 • Пристрої з механічним управлінням. Конструкції з простою конструкцією управління недорогі. Режим і час роботи їх встановлюють власники.
 • Пристрої з електронним управлінням

Електронна система управління має більш складну систему, в якій використані різноманітні датчики, індикатори, дисплей. Такі прилади дорожче, але дозволяють налаштувати режим автоматичного керування. На підставі аналізу конструкція вибере потрібний режим.

Наявність додаткових функцій

Крім зволоження і очищення атмосфери, в залежності від комплектації, зволожувачі можуть виконати додаткові функції:

 • ароматизувати приміщення за допомогою аромамасел;
 • іонізувати повітря для більш ретельного очищення приміщення;
 • озонувати приміщення для знищення вірусів і бактерій;
 • обробити кімнату ультрафіолетом для додаткового знезаражування.

Виробники випускають конструкції базової та розширеної комплектації: з таймерами, гігрометрами, датчиками температури. Додаткове оснащення збільшує ціну приладів.

Моделі і фірми, що випускають зволожувачі

Преміум-клас

Фірма Stadler Form, Швейцарія — один з лідерів виробництва преміальних приладів для поліпшення клімату в житлових приміщеннях.

 • Традиційні прилади. Великою популярністю користуються традиційні моделі з додатковим очищенням із серії Oskar (Original, Big, Little), відповідні для роботи в приміщеннях від 30 до 100 кв. м.
 • Парові моделі. Ефективна конструкція (Fred) швидко підвищить вологість в кімнаті, не залишаючи білястих слідів від води на речах і меблів.
 • Ультразвукові прилади. Стильні прилади з ультразвуковим зволоженням (Eva, Anton, Julia (з ароматизацією), Poseidon, Jack, Atlas) добре вписуються в будь-який інтер'єр, працюють тихо і надійно.

Бюджетні моделі

 • NeoClima відомий якісними і недорогими (близько 1 — 3 тис. руб.) ультразвуковими пристроями, створеними на основі високих технологій.
 • Ballu добре зарекомендував себе у покупців. Їх приваблює великий вибір ультразвукових моделей, які прості в управлінні, якісно зволожують повітря, можуть наповнити його приємними ароматами. Ціна бюджетних моделей — близько 5-6 тис. руб.
 • Philips один з найбільш популярних виробників побутової техніки. Велике місце серед його товарів займають прилади для підвищення вологості. Традиційні моделі від Philips можна придбати за 6-6,5 тис. руб.

Поради щодо вибору зволожувачів в дитячу кімнату

 • Визначаємо, наскільки безпечний прилад в дитячій кімнаті. Віддаємо перевагу ультразвуковим моделям, які не виробляють небезпечний для дитини гарячий пар.
 • Перевіряємо, чи немає на корпусі деталей, які дитина може легко від'єднати.
 • Оцінюємо дизайн виробу. В приміщення з маленькими дітьми бажано купувати непомітні механізми, які не викликають у малят бажання пограти з ними.
 • Для максимальної користі вибираємо прилад, що має гігрометр, гігростат, автоматичне налаштування режимів.
 • Придбання зволожувача — шлях до здорового способу життя всієї родини.