Зволожувач повітря своїми руками

Зволожувач повітря – пристосування, що служить для створення комфортної для людського організму вологості повітря в межах від 40 до 70%. Будинки, при наявності рук з плечей і необхідних матеріалів для конструювання, цілком можна зібрати нічим не уступає покупному аналогу пристрій.

Зволожувачі повітря за принципом дії поділяються на три види:

 • На холодному пару. Принцип дії такий: – за рахунок перепаду температур між водою і повітрям, утворюється пара, а вентилятор на пристрої сприяє розпорошенню випаровується води в приміщенні.
 • Паровий пристрій. Посудину, в якому знаходиться вода, що нагрівається, і пара, що утворюється при випаровуванні води, виходить із судини в кімнату. Подібні пристрої володіють малою продуктивністю, тому широкого поширення не отримали.
 • Ультразвуковий пристрій – порівняно новий винахід, в якому за допомогою ультразвуку відбувається перетворення води в пару, після чого він розпорошується по кімнаті. По продуктивності перевершує аналоги на холодному пару.

Як створити ультразвуковий зволожувач в домашніх умовах: схема і план роботи

Щоб зібрати конструкцію, знадобляться:

 • ультразвуковий перетворювач;
 • комп'ютерний кулер для процесора;
 • пластмасова бутель ємністю 5-10 літрів;
 • пластмасовий стаканчик;
 • колечко з дитячої іграшки-пірамідки;
 • блок живлення на 24 в, з перетворювачем з 24 на 12 в;
 • гофротруба з пластику;
 • куточок з алюмінію.

Увага! Для дії зволожувача з уз-перетворювачем застосовується чистий дистилят!

У кришці ємності електродрилем свердляться отвори для монтажу кріплення кулера. Провід пароутворювача, трубка для виводу і кріплення вставляються в ці отвори, після чого вентилятор прикручується до ємності, і вставляється пластикова гофротруба.

Пароутворювач повинен весь час перебувати на поверхні води, для чого він поміщається в платформу з пластикового стаканчика. Стакан вставляється в кільце від дитячої пірамідки, в дні склянки свердлиться отвір, до дна за допомогою гумки кріпиться шматочок тканини. Тканина в даному випадку потрібна в якості фільтра. Потім пароутворювач вставляється в стаканчик.

Особливого догляду і не вимагає обслуговування пристрій, єдине – треба контролювати, щоб у ньому постійно була вода.

Важливо! При роботі зволожувача потрібно 24 вольта, а для вентилятора 12 вольт. Тому вентилятор живиться через стабілізатор! Має сенс використовувати змінний резистор з ручкою регулювання для плавного регулювання потужності, а мікросхему перетворювача і сам резистор помістити під куточок з алюмінію.

Як зробити зволожувач повітря своїми руками з пластикової пляшки: відео рекомендації

Взагалі з поліетиленових пляшок можна багато чого зібрати. Конструюючи зволожувач, можна піти двома шляхами:

 • Зробити розріз збоку пляшки вздовж її довжини, приблизно 10X2 см, у формі прямокутного віконця. Конструкція підвішується під прямим горизонтальним ділянкою труби опалення в 10-20 сантиметрах від неї. У пляшку набирається вода. Вирізається смуга з марлі приблизно 10 см ширини та метрової довжини, кінець якої опускається в розріз-віконце. Марля обертається навколо труби, і процес пішов. Перевагами методу є простота та дешевизна пристосування, мінус – маленька продуктивність через прямого випаровування води без розпилення.
 • У великий, ємністю на 10-20 літрів, поліетиленової пляшки зрізаємо горло, щоб до неї можна було прикріпити кулер від комп'ютера. Кріпимо кулер, за допомогою старого комп'ютерного блоку живлення подаємо на нього 12 вольт. По боках пляшки, приблизно 7-10 сантиметрів від верху, робимо отвори для виходу повітря. Наливаємо воду трохи нижче рівня отворів, за допомогою скотча кріпимо кулер на горлечко пляшки. Включаємо БЖ в розетку – пристрій починає функціонувати. Плюси – простота і ефективність пристосування, мінус – не дуже акуратний у розумінні естетики дизайн, необхідність щоразу від'єднувати кулер при заправці ємності водою.

Як зробити зволожувач повітря на батарею своїми руками

Перший варіант був описаний вище, можна використовувати пластмасову баклажку, підвісивши її під трубою опалення. Другий шлях – поставити на батарею металеву каструлю, велику залізну кружку і т. д. з водою, відповідного розміру, щоб вона не впала. Метод, звичайно, не естетичний, зате простий і практичний. Погано те, що на дні ємності утворюється накип, і її досить важко видалити, так що слід брати каструлю, яку не дуже шкода.

Якщо хочеться, щоб все виглядало красиво і акуратно – можна взяти прямокутної форми посудини з водою, і прикріпити їх допомогою мотузки (або дротяних гачків, головне — надійно) з лицьової сторони батареї. Виходить і зволожувач повітря, і прикраса для батарей опалення.

Чим може відрізнятися саморобний зволожувач повітря від покупного

Відмінності саморобних пристроїв від магазинних – питання досить тонкий в сенсі того, що кожне смастеренное своїми руками пристосування унікально, у нього немає якихось заявлених характеристик споживаної потужності або продуктивності. Зволожувач або задовольняє запити і виконує своє завдання, чи ні.

У покупних пристроїв, завжди типовий, як правило, акуратний і привабливий дизайн, завжди є заявлена потужність, продуктивність, клас безпеки, чітко прописані габарити. Але все це не означає, що покупної зволожувач краще саморобного – все залежить від конкретних моделей і від того, як зібраний саморобний апарат.

Переваги зволожувачів повітря, зроблених своїми руками

Головною перевагою саморобного приладу є його відносна дешевизна. Збираються такі пристосування, як правило, з того, що знайшлося в господарстві. Тому вартість їх прагне до нуля. Крім того, ніхто не обмежує дизайнерський хід думок, а також кінцеві параметри зволожувача залежать виключно від того, які матеріали і елементи були використані при його виготовленні. І, нарешті, всі люди відчувають гордість від того, що зробили щось самі – це підвищує самооцінку. Судити про те, який зволожувач повітря краще – саморобний або магазинний, можна тільки в кожному конкретному окремому випадку.

Практичні рекомендації по виготовленню зволожувача повітря в домашніх умовах з фото

Початківцям Кулібіним можна дати наступні рекомендації:

 • Не має сенсу витрачатися на покупку комплектуючих, краще подумати, що можна застосувати з підручних матеріалів. Як казав Филиас Фогг — використовуй те, що під рукою і не шукай собі інше;
 • При складанні і підготовки до експлуатації зволожувача, слід переконатися, що контакти живляться від електрики елементів ізольовані від вологи;
 • Слід задуматися про питання естетики – якщо пристосування виглядає дуже кострубато, то воно буде дратувати дружину.

Як прикрасити саморобний зволожувач повітря недорогими матеріалами

В якості прикраси можуть підійти квітчасті ємності, можна викласти дно ємності морськими камінчиками, коралами, черепашками. В принципі, підійде антураж з штучних рибок, морських зірок, крабів. Варіантів маса – тут ніяких обмежень немає, головне щоб виглядало приємно.