Як користуватися зволожувачем повітря

Це кліматичний прилад, який встановлюють вдома, на роботі і скрізь де знаходяться люди. Він покращує якість життя і піклується про всіх живих істот. Основна сфера застосування – зволоження повітря і підтримання приміщень в комфортних умовах.

Правильно польземся зволожувачами повітря

Щоб він працював довго і не ламався, потрібно строго дотримувати всі правила по експлуатації.

Як налаштувати побутової зволожувач повітря перед першим включенням:

  • після магазину залишити при кімнатній температурі на 60 хвилин;
  • вивчити прикладену інструкцію;
  • позначити місце розташування;
  • переконатися, що температура в приміщенні від +5 до +30 градусів;
  • налити холодну воду в спеціальний резервуар;
  • підключити до електроживлення;
  • натиснути кнопку включення;
  • вибрати бажаний режим;
  • після завершення роботи – промити.

Поради щодо безпечного використання домашніх зволожувачів повітря

Важливо дотримуватися правила безпеки у використанні зволожувачів, тому що вони працюють від електрики і нагріваються. Не можна підпускати малюків до включеного приладу. Вони можуть обпектися або впустити його. Можна включати, якщо він повністю зібраний, контейнер, наповнений водою і закриті всі вікна. Розміщується на сухій горизонтальній поверхні з вільним доступом. Деякі моделі вішають на стіну, що економить простір.

Отвір, з якого виходить пар, не має бути перекрито.

Жорстка вода з крана або містить мінеральні солі – її не рекомендується заливати в пристрій. Завжди краще брати очищену або дистильовану.

Не можна додавати ароматизатори в контейнер для води, це може зіпсувати прилад. У певних моделях для них є особливі ємності.

Якщо апарат довго не використовується, його потрібно просушити і прибрати в прохолодне, сухе місце.

Увага! Не можна включати зволожувач, якщо в ньому немає води.

Призначення побутових зволожувачів повітря для створення здорового мікроклімату в приміщенні

Зволожувач потрібен, щоб у приміщенні не було сухого повітря. Знижена вологість несе небезпеку здоров'ю і погіршує самопочуття. Оптимальна вологість повітря влітку 40%-60%, а взимку 35%-40%. Потрібно дотримуватися таких показників. Якщо перевищити норму, з'являється запах вогкості і поширюється цвіль.

Нестача води в повітрі призводить до сумних наслідків. Організм її недоотримує. Починаються головні болі, їх причину списують на інші проблеми. Носоглотка сохне, дихати і ковтати стає важко. Збільшується кількість пилу, вона провокує алергію.

Можуть виникнути серйозні хвороби – астма, бронхіт. Передчасно старіє шкіра висихає. З'являється хронічна втома, постійно хочеться спати. Важко довго концертувати увагу.

Дерев'яні меблі деформується і утворюються тріщини. Розсихається паркет. Не дихають квіти, речі накопичують статичну електрику.

Щоб уникнути цих проблем і застосовують зволожувачі повітря. Це сучасний і надійний спосіб забезпечення комфорту в приміщенні. Можна уявити стан людини після дощу. Все всередині наповнюється киснем і вологою, приємно і легко дихати. Подібний ефект досягається з допомогою зволожувача.

Важливо! Сухе повітря особливо шкодить дітям. Він зменшує захисні функції шкірних покривів і слизових. Викликає застуду.

Види та принципи роботи побутових зволожувачів повітря

Системи зволоження ділять на три групи: традиційні, парові та ультразвукові пристрої. Всі вони використовуються для однієї мети, але кожен має плюси і мінуси.

Особливості традиційних зволожувачів

Ґрунтується на холодному, природному зволоженні. У них є бак для заливання води. Потім вона переробляється через випарники. Вентилятори всмоктують повітря і повертають його назад заповненим вологою. Якщо повітря досить вологий, то апарат працює краще. Щоб фільтр прослужив довше і не засорялся, вода повинна бути чистою. Її сягає 4-8 літрів в день.

Працює при 20-50 Вт. Досягає правильного рівня вологості і сам вимикається. Під час включення майже безшумний.

Особливості парових зволожувачів повітря

Цей прилад нагадує роботу чайника. Рідина доводиться до кипіння і поширюється по приміщенню в вигляді пари. Оснащений датчиком, що відключає апарат, коли вологість повітря в нормі. Не потребує змінних картриджах. Допустимо користуватися для проведення інгаляцій.

Витрачає багато електроенергії 350-600 Вт. На добу потрібно від 8 до 17 літрів води.

Розташовується він на відстані від рослин і місця, де знаходиться людина.

Особливості ультразвукових зволожувачів

Такий зволожувач частіше вибирають для дому. У ньому є випромінювач, він взаємодіє з ультразвуком і створює вібрації. Вони ділять воду на найдрібніші частинки, потім вона виходить у вигляді холодного випаровування.

Багато моделі включають в себе ряд додаткових і корисних опцій. Є зволожувачі з регулюванням температури подачі пари.

Споживання води 6-11 літрів в день. Необхідна потужність 40-50 Вт.

Потребує регулярної зміни прокладок – вони швидко забруднюються. У такому варіанті допустима тільки очищена вода. Інакше всі домішки з води будуть вільно переміщатися по простору і приземлятися на предмети.

 

Як правильно доглядати за зволожувачем повітря

Щоденне чищення запобігає часта поява нальоту. Контейнер для води обов'язково кожен день обполіскується водою і повністю просушується. Тільки після повного висихання він знову готовий до використання. Не можна мити важкими миючими засобами і рідиною для миття посуду. Досить протирати сухою м'якою ганчіркою.

Парова машина вимагає постійної очищення від накипу. Але продукти підбираються неагресивні, пластик може пошкодитися.

Не важливо, користуються приладом безперервно чи ні, з часом знадобиться глибока чистка. Щоб промити стінки користуються оцтом, розведеним з водою. Тільки так можна позбутися сильного нальоту. Повторювати процедуру слід кожні 2-3 тижні.

Якщо потрібно очищення від бактерій, застосовують відбілювач з водою або перекис водню.