Як працює зволожувач повітря

Люди посилено займаються спортом і стежить за своїм харчуванням, приймають вітамінні добавки, намагаючись таким шляхом підтримувати здоров'я і красу тіла. Але мало хто замислюється, як впливає на біопроцеси організму вдихаємо щодня повітря. Якщо поглянути на повітряне середовище через мікроскоп, можна жахнутися, скільки всякої «гидоти» в ньому є: пил, мікроби, гази, алергени і т. д.

Все це ми вдихаємо, і в організм потрапляють хвороботворні організми і забруднення різного роду. При недостатній зволоженості слизових оболонок дихальних шляхів заразитися інфекцією простіше, оскільки пересушена слизова не здатна захистити організм в повній мірі. Взимку сухість повітря зашкалює активно працюють обігрівальних приладів.

Призначення зволожувача повітря

Для підтримки потрібної вологості повітря у квартирі використовуються спеціальні прилади – побутові зволожувачі. Деякі економні господині вважають його недозволеною розкішшю. Але насправді річ в господарстві дуже корисна. В залежності від обраної моделі він не лише розпорошує пар і підтримує потрібний режим вологості приміщення.

Деякі вдосконалені моделі додатково регулюють температуру повітря й очищають його від забруднень. Щоб вибрати прилад для своєї сім'ї, відповідний по функціоналу і без шкоди для сімейного бюджету потрібно розібратися у видах зволожувальних приладів детально.

Види побутових і промислових зволожувачів повітря

До основних видів зволожувачів відносять:

 • традиційні;
 • парові;
 • ультразвукові;
 • миються;
 • багатофункціональні кліматичні;
 • атомайзери

Принцип роботи різних видів зволожувачів

Ми звикаємо до домашнього мікроклімату, нам він здається комфортним. Простіше тим, у кого в будинку багато квітів і є акваріум, а краще два. Принцип роботи зволожувача полягає в розпиленні води. Роблять вони це різним способом і мають додаткові корисні функції.

Як працює традиційний зволожувач повітря (з холодним зволоженням)

Механізм роботи цього родоначальника зволожувачів заснований на природному випаровуванні холодної води. Це все одно, що повісити мокру білизну, тільки оформлений в більш цивілізованому вигляді. Вода заливається в ємності, потім вона по мірі необхідності стікає в піддон і потрапляє на випарники. У конструкції приладу вбудований вентилятор, він дме на випарний елемент, змушуючи воду випаровуватися з його поверхні.

У найпростіших моделях використовуються змінні паперові касети, оброблені антибактеріальним складом. Термін служби паперових елементів -3 місяці максимум. Сучасні аналоги замість паперу використовуються диски з пластику, з нанесеними дрібними осередками. Апарат обертає диски, і вони набирають воду з ємності. Піддон оснащений електродами, вони нейтралізують хвороботворні бактерії.

Щоб прискорити процес випаровування, холодний зволожувач повинен перебувати в теплому місці, наприклад, в опалювального приладу.

Як працює паровий зволожувач (з гарячим випаровуванням)

Такий тип зволожувача затребуваний для кімнат великої площі. Корпус апарату виготовляється з пластика, що витримує високі температури. Прилад оснащений захистом: він не включиться, якщо негерметична кришка або в резервуарі немає води. Всередині нього встановлені 2 електрода, їх робота – довести воду до кипіння, щоб апарат почав випускати пар. На виході з випарника температура повітря підтримується не вище 60 градусів. Такий температурний режим бореться з мікроорганізмами, що літають в повітрі.

В комплект входить насадка для інгаляцій. Затока замість води настій трав або розчин з ефірними маслами можна провести медичну процедуру.

Плюси: низька ціна, простота використання, немає картриджів, потребують частої заміни.

Мінуси: великі енерговитрати, гучність.

Рада! Щоб високий шумовий фон не турбував, для домашнього користування купуйте прилад компактних розмірів. Більш потужні – незамінні помічники в оранжереях і тепличному господарстві.

Як працює ультразвуковий зволожувач

Зволожувач з ультразвуковим принципом роботи популярний і в побутовому і промисловому використанні. Він здійснює точний контроль зволоженості повітря. Їм легко користуватися, він нирки безшумний, тому не завадить навіть у спальні або дитячої.

У конструкції виробу є:

 • контейнер для води;
 • фільтрує воду картридж;
 • вентилятор невеликої потужності, що затягує повітря в прилад;
 • мембрана п'єзоелектрична, перетворює воду на найдрібніші частинки;
 • насадка-розпилювач;
 • гігростат для самостійного включення – виключення.

Пьезомембрана під дією електричного струму вібрує, і вода, що оточує їй, розлітається на мікрочастинки. Отриманий туман подається назовні за допомогою вентилятора.

У ультразвукових зволожувачах застосовують тільки очищену воду. Використання жорсткої води призведе до випадання білястого, трудносмываемого нальоту на меблях.

Такий прилад сам вирішує, коли працювати. Їм безпечно користуватися і витрати електроенергії при експлуатації мінімальні. З мінусів – дорожнеча апарату і регулярна зміна фільтрів.

Інформація. Прилад компактний, симпатичний, а холодний вологий пар на виході безпечний для дітей і домашніх тварин.

Як працює «миється» зволожувач

«Миється» зволожувач або «мийка повітря» — безшумний прилад, що поєднує в собі функцію повітряного очисника і зволожувача одночасно. Влаштований він таким чином: пластикові диски, розташовані вертикально, постійно обертаються і зволожуються. Від обертання вода розсіюється в пил дрібної дисперсії. Засмоктуваний повітря, проходячи через обертові елементи, позбавляється від пилу і зволожується, тобто механічно очищається.

Спеціальний іонізатор, а в деяких моделях і стрижень з срібла, вбивають хвороботворні мікроорганізми, завершуючи процес очищення. Наявність міні-стаканчика для ефірних масел доповнює зволожувач приємною функцією ароматерапії. Прилад економічний: у нього немає змінних картриджів і фільтрів, але при наявності срібного стрижня, його доведеться періодично оновлювати. Витрати електроенергії з ним незначні, накопичена на дисках бруд змивається водою. До недоліків відносять недостатньо високий ступінь очищення повітря. Апарати зі змінними фільтрами роблять це якісно. І неприємні запахи в повітряному просторі «мийка» не видаляє, може тільки заховати за ароматичними маслами.

Як працює багатофункціональний кліматичний зволожувач

МФЦ – кліматичний зволожувач – один з найбільш дорогих приладів. Його основна функція – очистити повітря, а потім зволожити. Фільтри апарату вловлюють шерсть тварин, пил, пилок, сапрофітів, різні запахи. Принцип роботи полягає в тому, що повітря проходить через кілька вугільних фільтрів, оброблені антибактеріальним складом мембрани і випарну систему. Деякі моделі іонізують і ароматизують очищене повітря.

Пристрій просто у використанні, не вимагає великих енерговитрат, повноцінно очищає повітря. За свою універсальність відноситься до дорогого зволожуючого обладнання. До мінусів можна віднести високу вартість, необхідність міняти фільтри і касети і неможливість зволожити повітря більше ніж до 60%. Також пристрій досить громіздко.

За високі очисні здібності кліматичні комплекси затребувані не тільки в домашніх умовах, але і в медичних та освітніх установах.

Як працює промисловий зволожувач розпилювального типу – атомайзер

Це пристрій використовується тільки в промислових масштабах. У ньому краплі води перетворюються в дрібнодисперсну водяний пил. З сопла форсунки вони викидаються на велику відстань (декілька десятків сантиметрів). Такий радіус розпилення досягається завдяки високому тиску. Атомайзери – роботяги, їх продуктивність варіюється від 60 до 230 л/год розпиленої води. До недоліків відноситься їх нечувана ціна (тисячі доларів).

У виборі зволожувача слід керуватися тим, для чого він вам потрібен, умовами життя і кліматом. Запити кожної сім'ї індивідуальні. Навіть простий зволожувач забезпечить необхідний рівень вологості, піклуючись про здоров'я ваших близьких.