Для чого потрібен зволожувач повітря

Захищаючись від вуличної пилу, автомобільних вихлопів, спеки та холоду ми змушені щільно закривати вікна. Це перешкоджає не тільки проникненню в житло шкідливих речовин, але і заважає надходження свіжого повітря.

Відчували коли-небудь втома, занепад сил без видимих на те причин? Винуватцем нездужання може бути занадто сухе повітря в квартирі. Скоригувати діапазон вологості можна за допомогою зволожувача повітря. Такий прилад стане справжнім порятунком у літню спеку і допоможе позбутися від неприємних симптомів людям, які страждають хронічною алергією.

Функції приладу і сфери застосування зволожувача повітря

Лікарі сходяться на думці, що чим частіше людина провітрює житлове приміщення, тим рідше він хворіє на вірусні інфекції. Важливо не тільки не перешкоджати проникненню свіжого повітря в квартиру, але і підтримувати сприятливий рівень вологості в кімнатах. У цьому допоможе зволожувач повітря. Прилад виконує ряд функцій:

 • очищає повітря від пилу і шкідливих домішок;
 • усуває електростатичні заряди;
 • збагачує повітря вологою.

Система кліматичного обладнання застосовується в різних сферах. В першу чергу, люди набувають прилад для турботи про власне здоров'я. Знижений вміст вологи в повітрі негативно позначається на загальному стані людини. Починають турбувати сильні головні болі, утруднюється дихання, присутній здавленість в грудній клітці. На тлі цих симптомів людина відчуває слабкість, нездужання і постійну втому.

Зволожувач повітря стане порятунком для тих людей, хто страждає хронічними захворюваннями дихальної системи. У пристосуванні передбачена функція інгаляції, яка підійде для проведення лікувальних процедур в домашніх умовах.

Увага! Для хорошого самопочуття людині необхідно підтримувати рівень вологості в повітрі в межах від 40 до 70%.

Зволожувач повітря – відмінна знахідка для господинь, які займаються розведенням квітів у квартирі. Сухе повітря негативно впливає на рослини, перешкоджаючи нормальному зростанню. Щоб квіти радували око протягом всього року, необхідно підтримувати нормальний мікроклімат в приміщенні і контролювати діапазон вологості на рівні 55-70%.

Колекціонери марок, монет, старовинних книг та інших антикварних речей не з чуток знають, що збереження цінних предметів залежить від умов, в яких вони зберігаються. Папір і різні метали вкрай чутливі до посушливого клімату. Тому філателісти, букіністи, нумізмати вважають зволожувач повітря невід'ємним атрибутом будь-якого закритого приміщення.

Для чого потрібен зволожувач повітря в зимовий період

Багато хто помилково вважають, що зволожувати повітря необхідно тільки влітку. У холодну пору року діапазон вологості в квартирі теж вимагає корекції. Робота різних опалювальних приладів, батарей, обігрівачів і конвекторів спалює кисень. Це загрожує зайвою сухістю повітря. Зволожувач повітря допоможе продовжити експлуатаційний термін техніки. При акумулюванні статичної електрики пил осідає всередині ноутбуків, системних блоків, телевізорів, акустичних систем.

Щоб техніка працювала довше і не виходила з ладу раніше часу, потрібно стежити за вологістю повітря. Незамінним помічником у цьому питанні стане система кліматичного обладнання, яка усуне електростатичні заряди і зведе до мінімуму кількість пилу в квартирі, будинку або будь-якому іншому приміщенні.

Яка користь від приладу для дитини

Народження дитини – важлива подія в житті кожної сім'ї. З перших днів батьки намагаються оточити малюка турботою, створити для нього прекрасні умови. Ще наші мами і бабусі знали наскільки важливо підтримувати мікроклімат в квартирі. Зволожувачів повітря та інших новомодних приладів в ті роки не існувало, тому користувалися підручними засобами. Каструлі з водою розміщували під батареями, у кімнатах розвішували вологі рушники. Сухе повітря досить небезпечний для малюків, особливо в перші дні життя. Несприятливий рівень вологості таїть в собі масу негативних сторін:

 • у повітрі утворюється велика кількість частинок пилу і мікробів, які при попаданні в дихальні шляхи дитини провокують розвиток різних захворювань;
 • на шкірі малюка можуть з'являтися мікротріщини і рани, що може стати причиною інфікування шкірного покриву;
 • кров стає густішою, що перешкоджає нормальному функціонуванню внутрішніх органів;
 • з-за несприятливих умов у дитини може спостерігатися погіршення якості сну та загального стану.

Лікарі стверджують, що зволожувати повітря в квартирі, де знаходиться маленька дитина – обов'язково. Але в усьому хороша міра. Фахівці застерігають молодих мам: не варто перенасичувати житлове приміщення вологою. У такому середовищі швидко розмножується грибок на стінах з'являється цвіль. Спори грибів викликають алергічні реакції і знижують імунітет не тільки дитини, але і дорослого людини.

Батьки, які встановили у квартирі зволожувач повітря відзначають, що у маленьких дітей нормалізувався сон, значно покращився стан шкіри і волосся, стали менше турбувати інфекційні захворювання та алергії.

Як правильно вибрати зволожувач повітря для будинку

На сучасному ринку представлений широкий асортимент засобів, покликаних підтримувати сприятливий рівень вологості повітря. Головне не розгубитися в різноманітті представлених зразків і вибрати найбільш оптимальний варіант.

Традиційні моделі

Такі пристрої називають зволожувачами холодного типу, принцип роботи яких дуже простий. Необхідну кількість води заливають в спеціальний резервуар, волога потрапляє на випарні елементи. Сухе повітря за допомогою вентилятора надходить всередину приладу, під тиском проходить через випарні елементи і збагачується вологою. Плюси традиційних засобів очевидні:

 • низька ціна;
 • присутній режим не тільки зволоження, але і очищення повітря;
 • споживають несуттєве кількість електроенергії;
 • прості в експлуатації;
 • застосовуються для ароматерапії.

Якщо говорити про мінуси такого зволожувача повітря, то їх небагато. Кожна модель виділяє тільки певну кількість вологи в повітря, не більше 60 %. Якщо у пристосуванні є антибактеріальні фільтри, їх необхідно міняти кілька разів на рік.

Парові зволожувачі

Найбільш популярна модель на сьогоднішній день. Працює прилад за принципом чайника. Всередині резервуара нагрівається вода поступово випаровується. Для зручності кожна модель оснащується вбудованим гігростатом, за допомогою якого можна контролювати ступінь зволоження повітря. Пристосування має ряд позитивних характеристик:

 • немає необхідності в частій зміні фільтрів і картриджів з огляду на їх відсутність;
 • охоплює досить велику площу приміщення;
 • автоматично відключається після того, як в резервуарі випарується вся волога.

Виробники парових зволожувачів вкрай не рекомендують встановлювати дані типи приладів у дитячу кімнату. Температура виділяється пара досить висока і при необережному поводженні з зволожувачем дитина ризикує обпектися.

Ультразвукові зволожувачі

Принцип роботи ультразвукових зволожувачів заснований на ультразвукових коливаннях, що розсіюють воду. Усередині приладу утворюється так звана водяний пил. Сухе повітря надходить всередину приладу за допомогою вентилятора, проходить через водяний пил і насичується вологою. Позитивні сторони ультразвукового зволожувача:

 • при найбільш високої ефективності витрачає найменше енергії;
 • не шумить і не перегрівається;
 • відключається автоматично;
 • зволожує і очищає повітря;
 • відрізняється широким діапазоном кордонів рівня вологості повітря (до 70 %).

Увага! Щоб продовжити термін експлуатації фільтрів, стежте за якістю води, що заливається всередину приладу.

Прилад безпечний і ергономічний, але має дуже високу вартість у порівнянні з іншими моделями. Але не сумнівайтеся, прилад не тільки окупиться, але і при правильній експлуатації пропрацює довгі роки.

Клімат-комплекс

Вдосконалений побутовий прилад. Принцип його роботи схожий з традиційним зволожувачем. Пристрій містить кілька типів фільтрів, що дозволяє боротися з пиловими частками різних розмірів, кліщами, смогом і неприємними запахами всередині приміщення. До переваг конструкції можна віднести:

 • високу ефективність роботи при порівняно невеликих розмірах агрегату;
 • наявність різноманітних функцій, яких немає в інших зволожувачах.

Власники клімат-комплексів відзначають, що незважаючи на хорошу продуктивність приладів, в них є один очевидний мінус. Заміну фільтрів доводиться здійснювати досить часто.

Довідка! У багатьох приладах цього типу передбачені додаткові функції: іонізація і очищення повітря.

Як вибрати хороший зволожувач повітря

Нюансів, які необхідно врахувати при виборі техніки, небагато. В першу чергу зверніть увагу на продуктивність приладу. Поцікавтеся у продавця на яку площу розрахований зволожувач повітря. Якщо ви вибираєте пристрій для невеликої кімнати, немає ніякого сенсу переплачувати за потужну модель, призначену для роботи в просторому приміщенні.

Важливим фактором є рівень шуму техніки. Максимально допустимий показник – не більше 40 дБ. Для того, щоб не відчувати дискомфорту при роботі з приладом – вибирайте зволожувач з зрозумілою і максимально простий панеллю управління. Фахівці рекомендують особливу увагу приділити питанню безпеки. Тому бажано зупинити вибір на пристосуванні, яке відключається автоматично, якщо вода відсутня в резервуарі.