Скільки повинен працювати зволожувач повітря в кімнаті

Від якості повітря залежить здоров'я і загальний стан людського організму. Головною складовою частиною є його вологість. Перш ніж купувати такий пристрій, варто знати кількісні показники, що визначають норму вологи в повітрі. Для кожного приміщення таке значення буде різним.

У житлових приміщеннях відсоток вологості повинен становити 45-65%. Виміряти рівень можна за допомогою гігрометрів, але найчастіше в сучасних моделях вони вже вбудовані.

Визначення часу роботи зволожувача

Оптимальний час роботи пристрою визначається досягнення показників нормального рівня вологи. Тривалість багато в чому залежить і від типу самого приладу. Найкращим вибором стане зволожувач з автоматичною системою вимкнення при досягненні оптимальних показників.

По якимось іншим ознаками можна визначити, скільки повинен працювати зволожувач повітря

В залежності від моделі та типу приміщення прилад повинен працювати:

 • регулярно в суху пору року і взимку;
 • 1 – 2 години для досягнення нормального значення;
 • наявність рослин, які люблять підвищену вологість;
 • об'єму приміщення, чим більше вона, тим більшим буде час роботи;
 • коли людині важко дихати, з'являється сухий кашель, тоді його можна також включити на ніч або на кілька годин для полегшення симптомів.

Важливо! Не варто забувати при цьому про функціональні можливості. Найчастіше недостатня потужність не дозволяє використовувати його тривалий час.

На скільки часу включати зволожувач повітря у різні пори року

Влітку вологість повітря знижена. Це пов'язано з високими температурами, які випаровують частинки води з нього. Тому час його роботи має становити 24 години. У зимову пору, коли включаються батареї для опалення житла може утворитися сухість. Тому він також повинен працювати по максимуму. Перехідні періоди, такі як весна й осінь характеризуються дощовою погодою. Щоб не утворилася вогкість прилад можна включати на кілька годин, щоб досягло нормального значення вологості.

Скільки повинен працювати зволожувач повітря в дитячій кімнаті

Для діток зволожувачі повітря є досить важливими, оскільки вони задають оптимальний мікроклімат. Малята дуже чутливі до стану повітря. Щоб допомогти організму зміцніти і мінімізувати ризики розвитку захворювань його робота є абсолютно виправданою. Сухе повітря здатний пересушити слизову оболонку, і хвороботворні бактерії з легкістю потрапляють всередину дитячого організму. Включення приладу також визначається значенням вологості. Його можна включати тільки на ніч або залишати працювати в літню та зимову пору року цілодобово (але обов'язково стежте за рівнем вологості).

Навіщо потрібно штучно зволожувати повітря в приміщенні

Повітря є важливим елементом людської життєдіяльності. Оскільки вміст повітря в організмі людини досить високо, його втрата призводить до слабкості, сонливості, зниження імунітету. Випити потрібну кількість рідини не під силу кожному. Тому природа подбала про те, що частина води ми могли добувати з повітря.

Довідка! Сухе повітря може привести до частих простудних захворювань, алергій, нездужанні, псування меблів, шкірних подразнень.

Щоб усунути всі ці наслідки досить обзавестися досить функціональним приладом.

Користь від зволожувача

Про користь даного приладу всім відомо не з чуток. Він здатний:

 • Нормалізує загальний стан організму.
 • Надає позитивний вплив на кімнатні рослини.
 • Очищають від зайвого утримання частинок пилу.
 • Полегшують дихання.
 • Регулювання теплообмінних процесів.
 • Знижують ризик розвитку алергічних реакцій і захворювань.
 • Надають оздоровлення і омолодження шкіри.
 • Перешкоджають зневоднення.

Оптимальні умови роботи приладу

Перший запуск пристрою повинен здійснювати при його досягненні кімнатної температури. Застосування допускається в приміщеннях з температурою від 5 до 30 градусів за Цельсієм з відносним рівнем вологості не більше 80 відсотків.

Ставиться він на горизонтальні поверхні таким чином, щоб до нього можна було легко дістатися. Збільшити ефективність випаровування можна поставивши його поблизу джерел тепла (батарей, радіаторів і т. д.).

Коли прилад може зволожувати приміщення цілодобово

Робота в режимі 24 годин виправдана в тих випадках, коли:

 • у приміщенні низький рівень вологості;
 • апарат має невелику потужність;
 • наявність вологолюбних рослин;
 • постійне провітрювання;
 • в теплу пору року.

Також варто звертати увагу на працездатність вибраної моделі та кількості води, що заливається в резервуар. Чим більша тривалість роботи пристрою на одній заправці, тим рідше до нього доведеться звертатися.