Види зволожувачів повітря

Сухе повітря в житлових приміщеннях — це причина хворобливого стану людини. Людський організм на 60% складається з води. Підтримувати рівень рідини в організмі допомагає вологе повітря.

Спеціальний побутовий прилад-зволожувач — здатний підвищити рівень вологості і постійно підтримувати його.

Види зволожувачів повітря для квартири

Сучасна промисловість пропонує покупцям різні моделі приладів. За способом роботи виділяють 3 типи побутових пристроїв: традиційні, парові, ультразвукові.

Традиционныы зволожувач

При традиційному способі зволоження відбувається за рахунок холодної пари, який випускає прилад. Основну функцію приладу виконують випарники (картриджі, фільтри, диски). Силою тиску вони розпилюють воду, яка потрапляє на них з ємності, наявної в пристрої. В результаті випаровування найдрібніші частинки води поширюються по кімнаті, роблячи повітря вологим.

Важливо! Завдяки змінним антибактеріальним фільтрів, наявними в традиційних приладах, одночасно з зволоженням повітря відбувається його очищення. Після проходження крізь фільтри в кімнату повертається чисте повітря, в якому відсутній пил.

Традиційні пристрої — найбільш прості в управлінні і економічні. Однак у процесі експлуатації вони потребуватимуть додаткових витрат на заміну фільтра або картриджа.

Паровий зволожувач

Пристрої другого типу отримали назву парових, тому що струмінь пари випускається не завдяки тиску, а в результаті нагрівання рідини. Парові моделі — єдині зволожувачі, які виробляють гарячий пар. Ще однією особливістю парових зволожувачів є здатність домогтися швидкого і різкого збільшення відсотка вологості в повітрі.

У пристроях парового типу немає змінних деталей, вони мають просту конструкцію, прості у використанні і надійні. У той же час застосування парових моделей підвищує споживання електроенергії.

Важливо! Безпека пристроїв забезпечує функція відключення, яке проводиться автоматично при повному випаровуванні води.

Ультразвуковий зволожувач

Ультразвукові пристрої — це прилади більш високого рівня, ніж традиційні і парові моделі. Джерелом випаровування стає спеціальна пластина. Під час роботи приладу вона виробляє ультразвукові коливання. Їх висока частота дозволяє розділити краплі води на мінімальні частки, які практично невагомі. Завдяки такій летючості, мікроскопічні крапельки легко заповнюють всю кімнату.

Переваги ультразвукових моделей:

 • Виробництво теплого повітря (близько 40°).
 • Наявність гігростата — елемента, що дозволяє підтримувати рівень вологості, який встановлений власником механізму.
 • Робота з низьким рівнем шуму.
 • Невеликі енерговитрати.

Важливо! Ємності ультразвукових зволожувачів рекомендується наповнювати дистильованою або кип'яченою водою. Це продовжить працездатність приладу.

Типи зволожувачів повітря та їх залежність від площі приміщення

Різні типи зволожувачів відрізняються не тільки принципом дії. Їх можливості пов'язані з площею кімнати, в якій пристрої встановлені.

 • Традиційні прилади: добре проявляють себе як на невеликих площах (до 15 – 18 кв. м), так і на великих територіях (до 50 кв. м).
 • Парові агрегати: швидко підвищують вологість на площах до 50 кв. м.
 • Ультразвукові пристрої: спочатку випускалися моделі, які були призначені для використання в кімнатах, які мають невелику площу (до 20-30 кв. м). В останні роки з'являються також моделі, призначені для приміщень 40-50 кв. м.

Довідка! У промислових об'єктах (офісні, складські, торгові, виробничі приміщення) використовуються зволожувачі особливого типу та підвищеної потужності — атомайзери.

Кращі типи зволожувачів повітря для дитячої кімнати

Головне якість приладів для дитячої — оптимальне поєднання функціональності і безпеки. Повною мірою цим вимогам відповідають ультразвукові моделі. Вони не просто зроблять атмосферу комфортною для малюка, але будуть самостійно стежити за рівнем вологості і регулювати свою роботу на підставі конкретних показників. Безшумна робота ультразвукових моделей не потривожить дитини під час сну.

Багато виробників, створюючи моделі спеціально для дитячої кімнати, виготовляють прилади з високоміцних матеріалів, надають їм форму забавної іграшки, додатково оснащують нічником.

Рейтинг кращих моделей зволожувачів повітря, вироблених в 2018 році

Традиційні пристрої:

 • 10-15 кв. м — Philips HU 4706. Невеликий акуратний прилад, в який заливається 1,3 л води, працює без шуму. За годину роботи витрачається 0,15 л рідини.
 • До 40 кв. м — Stadler Form Oskar O-026. Витрата рідини — 0,3 л на годину, ємність — 3 л. Інтенсивність випаровування можна регулювати. Агрегат доповнено вбудованим ароматизатором, антибактеріальним фільтром.
 • До 50 кв. м — Boneco W2055DR. Потужний прилад з великим об'ємом води — до 7 л. На годину використовується 0,3 л. Робить повітря вологим, іонізує і ароматизує його.

Парові моделі:

 • До 20 кв. м — Philips HU4707/13. Пристрій з невеликим баком (1,3 л) та мінімальною витратою води (0,15 л/год). Вид управління — електронний, працює в двох режимах.
 • До 25 кв. м — Gorenje H17B. Модель, приваблива своєю легкістю і мобільністю. Резервуар — 1,7 л. Вид управління — механічний.
 • До 40 кв. м — Stadler Form Fred F‐005EH. Модель з великим баком (3,7 л), за годину витрачається 0,34 л. Надійний зволожувач з низьким рівнем шуму. Має вбудований гігростат.

Ультразвукові зволожувачі:

 • До 40 км. м — BALLU UHB-400. Невеликий зволожувач з баком 2,8 л і випаровуванням 0,3 л на годину. Може ароматизувати повітря, має підсвічування для використання в нічний час.
 • До 60 кв. м — Electrolux EHU-5515D. Прилад, який можна використовувати в настільному і підлоговому варіанті. Місткий бак — 6,7 л, витрата від 0,4 до 0,55 л Витрата залежить від обраного режиму роботи: «звичайний», «теплий пар». Вид управління — електронне.
 • До 65 кв. м — Stadler Form Jack J-020/021. Пристрій для ефективного зволоження приміщення. Бак вміщує до 5 л води, витрата — 0,45 л/год. Якісно очищає повітря за допомогою картриджів. Є можливість регулювати інтенсивність пароутворення.

Моделі 2017 року демонструють оптимальне поєднання ціни з підвищеною якістю і можливостями приладів.