Потужність індукційної плити

Двадцять перше століття дарує любителям кухні прекрасну можливість використовувати зручну техніку.

Серед них — індукційні плити, про яких багато хто вже знають. Такий пристрій не витрачає електроенергію просто, наприклад, на нагрівання поверхні печі.

Вплив принципу роботи на потужність споживання

Щоб зрозуміти, як взаємопов'язані два поняття — працездатність і потужність споживання, необхідно розібратися з кожним аспектом окремо.

Як працює індукційна плита

Пристрій відноситься до електричних конструкцій і має звичний зовнішній вигляд.

Однак під склокерамічною поверхнею відсутня нагрівальний елемент. Замість них прилад оснащений високоякісними електромагнітними котушками, зробленими спеціально з міді.

Вони потрібні для того, щоб створити магнітне поле. Коли це відбувається, створюється електричний струм, який проходить через посуд. Відповідно, їжа нагрівається.

Довідка! Нагрівання відбувається не через поверхню, тому страва готується досить швидко.

Крім цього, існує блок, який контролює процес роботи. З його допомогою розпізнається наявність предмета на плиті. Він включає і вимикає ті ж котушки.

Як принцип роботи впливає на витрату енергії

Розібратися з даним питанням легко і просто. З вище написаного знаємо, що енергія не поширюється на всю площу поверхні, а тільки на конфорку. Отже, і електроенергії використовується набагато менше.

У звичайних плитах тени на початку роботи збільшують температуру всього корпусу, далі нагрівачі і лише в останню чергу — посуд, в якій знаходиться продукт. Такий шлях до прогріванню і виготовлення їжі займає величезну кількість часу. З цього можна зробити висновок, що і доводиться витрачати енергію у великих масштабах.

Тому, якщо порівняти індукційну плиту і агрегат з нагрівальним теном, помітно перевагу першій.

Кілька літрів рідини перша з них розігріє за півгодини, а інша — лічені хвилини, за умови, що потужність буде однакова у обох.

Навіть при самому потужному агрегаті індукційна плита залишиться найекономічнішим варіантом з усіх можливих, оскільки скорочує час приготування на 15-20 хвилин.

Можливість регулювання потужності

Додаткове перевагу дає регулювання потужності. На індукційних плитах використовується сенсорне управління. Необхідно натискати пальцями на представлені значки, тому на плиті ви не знайдете ніяких кнопок.

Одним дотиком можна встановити необхідну потужність, а не чинити кілька разів тиск.

Управління відбувається дуже плавно, отже, страви гарантована якість.

Така дія здійснюється миттєво, а налаштування невеликого вогню на інших пристроях виконати непросто.

Регулятор потужності дозволяє заощадити додатково за рахунок вибору низького рівня потужності.

Плюси і мінуси індукційної плити

Перш ніж зробити недешеву покупку, потрібно ретельно проаналізувати всі «за» і «проти».

Переваги

Головне достоїнство сучасних індукційних поверхонь — це економічна техніка.

З-за того, що енергія не випаровується в навколишнє середовище, а подається безпосередньо до варильної посуді, витрата електроенергії стає значно менше порівняно з іншими різновидами плит.

 • До того ж коефіцієнт корисної дії зазвичай досягає позначки 90 відсотків.
 • Це означає, що вся активність спрямована тільки на приготування їжі, що позначається на швидкості процесу.
 • До всіх плюсів слід згадати безпека. При використанні електрики діє тільки варильна плита, яку ви включили. Отже, ймовірність отримати опік зводиться до нуля, навіть якщо, наприклад, ваша рука буде лежати на поверхні.

Довідка. Економія починається з першої миті включення пристрою.

Це досягається, завдяки кількох моментів.

 • Нагрів відбувається моментально.
 • Тепло, що утворюється на нижній поверхні використовуваної посуду, витрачається тільки на приготування страви.
 • Самодіючими вимикач спрацьовує при знятті предмета з поверхні плити.

Недоліки

До недоліків можна віднести використання електрики для роботи з даним видом плити.

 • Якщо ви власник газового обладнання, то наявна електропроводка може бути недостатньо потужною. А робити заміну самостійно може виявитися досить складним варіантом.
 • Пристрій здатне надавати невелику негативний вплив на людину. Звичайно ж, не варто так сильно цього боятися, шкода наноситься в малих дозах. Але все одно бажано не нехтувати цим і дотримуватися деяких простих правил.
 1. Не контактувати з агрегатом тісно. Намагатися перебувати на максимально безпечній відстані — не менше половини метра (оптимальне — 30 сантиметрів).
 2. Якщо людина може уникнути шкоди, то інші пристрої можуть потрапити під значно пошкодження. Це стосується подібних кухонних апаратів, різних стільникових телефонів і інших гаджетів. Але це не буде так небезпечно для них, якщо видалити на безпечну відстань.

Витрата споживання за місяць

Порівняємо характеристики окремих типів варильних панелей. Візьмемо приклад електричну плиту зі склокерамікою, газову і індукційну. У останній з них витрачатися буде в півтора рази менше, ніж в інших, а саме 0, 35 кВт (чому саме — зазначено на початку статті). При миттєвому нагріванні у них діє такий механізм: при відключенні струму котушки не будуть виробляти магнітний потік, тобто розігріватися посуд не буде.

Якщо її регулювати, то зміни будуть відбуватися моментально, так як вироблення тепла буде спрямована виключно на вказане місце — одну конфорку.

УВАГА! Щоб витрата енергії був мінімальним, потрібно покупка спеціального посуду (каструль, сковорідок), які призначені саме для такого типу плит — індукційних.

Розрахунок споживання

Підігрів води:

 • електроплита — 30 хв.= 1,7 кВт/год.
 • Індукційна панель — 5,5 хв.= 0,32 кВт/год.

Витрата за місяць:

 • електроплита — близько 460 кВт/год.
 • Індукційна панель — близько 155 кВт/год.

Робимо висновок: індукційне пристрій доцільніше витрачає електроенергію, значить, платити за електрику теж доведеться менше, ніж це було б з іншими плитами.

Тепер ви знаєте, скільки споживає індукційна панель. Це допоможе вирішити, потрібна така техніка чи ні.