Шкідлива індукційна варильна панель для здоров'я

Сучасні кухні все частіше обладнують індукційними плитами, перевага яких перед іншими видами плит очевидно. Це і зовнішній привабливий вигляд, і швидкість готування їжі, і можливість встановити її на будь-яку поверхню.
Індукційна варильна поверхня гармонійно вписується в будь-який кухонний дизайн. Однак багатьох господинь турбує питання про безпеку приготування їжі таким незвичайним чином. Це і не дивно, тому що все нове зазвичай викликає не тільки інтерес, але і настороженість. Тому варто розібратися з принципами роботи приладу, щоб самостійно зробити висновок про безпеку його використання.

Пристрій і принцип роботи плити

Насправді індукційний спосіб розігріву далеко не новий і давно використовується в промисловості. Тепер такий спосіб став доступний кожній господині. Під кожною конфоркою цій плоскій поверхні знаходиться котушка індуктивності потрібного діаметру, яка є генеруючим елементом. На котушку подається змінний струм, з допомогою якого виникає магнітне поле, розігріваючу дно посуду. Тому для даного виду плит використовується особлива посуд з феромагнітних сплавів. Вона найбільш ефективна в трансформації магнітних струмів в тепло.

УВАГА! Принцип електромагнітної індукції використовується в механізмах більшості електричних приладів, до яких всі давно звикли і ніхто не піднімає питання про шкоду. Це комп'ютери і телевізори, мікрохвильові печі, холодильники, а також електрорадіатори.

Що може шкодити

Завдати шкоди здоров'ю электроиндукционная поверхня може тільки у випадках, коли у людини стоїть кардіостимулятор, дефібрилятор або подібні пристрої, здатні взаємодіяти з магнітними хвилями.

Міфи про шкоду

У 2002 році японські вчені опублікували статтю про шкоду високочастотних печей, яка сильно сколихнула громадськість. Однак подальше потім в 2006 році заяву Швейцарського Федерального Центру Здоров'я спростувало побоювання японських колег. Дослідження швейцарських вчених виправдали індукційні плити. На думку вчених, повна безпека гарантована, варто лише дотримуватися всі умови правильної експлуатації цього обладнання.

Як убезпечити і зменшити шкоду

Щоб максимально убезпечити себе і не піддатися сильному електромагнітному впливу, необхідно придбати спеціальну посуд потрібного діаметру.

Справа в тому, що коли дно каструлі або сковороди повністю заповнює простір конфорки, вихрові потоки між конфоркою і дном посуду компенсують один одного, не даючи зайвого випромінювання, якого всі так бояться.
Крім того, слід дотримуватися безпечне відстань між тілом і варильною поверхнею, яке повинне бути не менше 30 сантиметрів. І вже точно не слід торкатися животом до стола з встановленим приладом.

До ВІДОМА: Людям з кардіостимуляторами або іншими приладами може нашкодити не тільки індукційна електроплитка, але і будь-який інший електроприлад з індукційним принципом роботи. Про це, як правило, хворих попереджає лікар.

Фактично шкоду від індукційних печей такий же, як від будь-якого іншого електроприладу, але ми ж не перестанемо ними користуватися. Навряд чи хто погодиться перейти на дрова і свічки в наш час. Тому господині можуть абсолютно спокійно спати, а вранці включати цей диво-прилад і насолоджуватися зручністю. А щоб зовсім вже відкинути думки про шкідливий вплив, прикрасьте кухню живими квітами в горщиках, які поглинають всі непотрібні хвилі і при цьому чудово себе почувають.