Види варильних панелей

Варильна поверхня — важливий атрибут сучасних кухонь. Покупці давно зрозуміли, у чому зручність таких панелей. Вони не пов'язані з духовою шафою, що дозволяє розмістити обидва агрегату зручно для господині. Крім того, можна придбати невелику вузьку поверхню, звільнивши таким чином місце на стільниці.

Виробники пропонують різні види варильних поверхонь. Розберемося, у чому своєрідність кожного типу.

Види і особливості варильних панелей

Газові пристрої

Варильний модуль такої техніки виглядає, як металеві кола різного діаметра, які мають перфорації, щоб змішувати газ з повітрям.

Зверху над цими елементами розташовується або грати, або загартоване скло. Круги-конфорки виконують роль нагрівального пристрою; грати або скло утворюють ту поверхню, на яку ставлять посуд.

  • Перевагами такого типу плити вважається її економічність, хороший контроль за зміною температури.
  • Основним недоліком виступають небезпеки, пов'язані з використанням у побуті відкритого газу: можливість отруєння або пожежі.

Важливо! Якщо ви вибираєте газову варильну поверхню, зверніть увагу на наявність системи контролю газу.

Коли трапляється порушення у роботі пристрою, вона автоматично блокує надходження горючої речовини. Отже, присутність такої системи істотно знижує потенційну небезпеку газової печі.

Працюють від електрики

Конструктивно варильна панель в цьому випадку являє собою металеві тени, які нагріваються за допомогою електроенергії. Такі тени скрытыепод металевою або склокерамічною площиною.

Спочатку розглянемо більш традиційний варіант — чавунний. Він виглядає як круглі конфорки різного діаметра, на які і ставлять каструлі зі сковорідками в процесі готування.

  • Перевагою такої кухонної техніки є її порівняно невелика вартість.
  • Недоліком — великі тепловтрати, пов'язані з повільним нагріванням і охолодженням такого типу конфорок.

З покриттям із склокераміки

Перейдемо до сучасної різновиди електричних печей, що має зверху склокерамічне покриття. Хоча вони коштують дорожче, але більш ефективно використовують електроенергію, тому вважаються більш економічними. Швидко нагріваються і остигають. Основний недолік — уразливість варильної поверхні для механічних пошкоджень.

Важливо! За даними сервісних центрів, що займаються ремонтом склокерамічних приладів, найчастішою поломкою для такого типу грубок є тріщини в варильної поверхні.

Електричні плити є більш безпечним, але і більш дорогим варіантом.

Комбіновані варіанти

Зустрічаються кухонні прилади, які мають змішаний принцип дії: і від газу, і від електрики.

У такому разі варильна поверхня являє собою поєднання декількох газових конфорок і декількох електричних.

Такий складний пристрій дає декілька переваг.

  • По-перше, воно незамінне в регіонах з перебоями в постачанні газом і/або електрикою. Коли якогось із джерел енергії немає, можна готувати їжу за допомогою другого.
  • По-друге, подібна варильна поверхня розширює можливості готує: газові конфорки дозволяють миттєво прибрати подачу теплової енергії, не допускаючи підгоряння. А за допомогою електричних можна дати страві «потомитися» після виключення, поступово знижуючи вплив.

Комбіновані варильні панелі поєднують в собі переваги різних типів приладів, але і недоліки теж. Відносно висока вартість, небезпеки, пов'язані з використанням газу, варто мати на увазі такі аспекти їх використання.

Індукційні

Індукційні панелі — це різновид електричних. Однак вони мають ряд специфічних рис, з-за яких даних тип кухонного обладнання має сенс розглядати окремо.

Конструктивно варильна площину такої плити являє захований під склокерамічною панеллю трансформатор індукційного струму. Він виробляє електромагнітне поле, яке і нагріває поставлену на конфорку посуд з розташованої всередині їжею.

Таким чином, індукційний прилад нагріває не варильну поверхню, а продукти разом з ємністю, в якій вони знаходяться. Це обставина наділяє пристрій важливими якостями.

  • Зведення тепловтрат до мінімуму.
  • Зменшення навантаження на склокерамічну панель.
  • Більш високий коефіцієнт корисної дії приладу. У індукційної моделі він на 30% вище в порівнянні з більш традиційними поверхнями.

До мінусів даного типу техніки можна віднести порівняно високу вартість.

На рішення того, яку саме варильну поверхню віддати перевагу, що можуть вплинути багато факторів. Це та ціна, і наявність або відсутність газу в вашому домі, і кулінарні звички.

Однак склокерамічна плита, незважаючи на ряд властивих їй мінусів, є більш сучасним і енергоефективним варіантом. Особливо якщо говорити про індукційних варіантах, потрібно зазначити, що вони більш довговічні за рахунок іншого принципу роботи.

Додаткові функції варильної поверхні

Сучасні моделі можуть мати безліч цікавих додаткових функцій.

Наприклад, спеціальні режими для готування: «підтримання тепла», «автозакипание».

Є опції, спрямовані на забезпечення безпеки. До них відноситься сенсор, розпізнає, чи є на плиті посуд і відключає подачу тепла, якщо її там немає. Деякі пристрої мають захисне відключення плити у разі, якщо протягом тривалого проміжку часу не надходить жодних команд.

Кількість додаткових функцій продовжує зростати; кожна наступна модель здатна порадувати чимось новим.

Тепер ви знаєте, які види варильної техніки бувають. Враховуючи свої потреби, ви зможете вибрати з усього різноманіття таку панель, яка зробить перебування на кухні ще більш приємним.