Небезпека сну з включеним вентилятором

У літні спекотні ночі деколи дуже важко заснути: ви крутіться, шукаєте містечко прохолодніше. І щоб не мучитися в спеку, багато людей включають вентилятор, як вдень, так і вночі. Але які можуть бути наслідки від цього, замислюються не всі.

Тепер розберемося, чому спати з вентилятором небезпечно, і які можуть бути наслідки.

Можна серйозно застудитися

Якщо залишити вентилятор на ніч, можна за одну ніч серйозно застудитися. Прилад ганяє по кімнаті холодне повітря, яким ви дихаєте всю ніч. Після сну ви можете прокинутися з забитим носом, головним болем, болем у горлі і кашлем.

Вентилятор ганяє по кімнаті небезпечні віруси

Поки ви спите, вентилятор разом з повітрям ганяє по кімнаті безліч мікробів і вірусів. Якщо у людини астма, може виникнути загострення. І навіть у здорової людини можуть з'явитися серйозні вірусні захворювання.

Та ж ситуації і з пилом. Поки вентилятор вимкнений, на його лопатях та поблизу збирається купа пилу, а при включенні все це летить на людину і потрапляє в легені.

Прямий шлях до гаймориту

Цей пункт стосується людей, які вночі сплять з відкритим ротом. Після сну в холодному повітрі у людини пересохне не тільки в роті, але і в носі. Наш організм влаштований так, що якщо ротова або носова порожнина сохнуть, він подає слиз з надлишком, щоб відновити необхідну вологість. А це прямий шлях до нежиті і гаймориту. Від останнього можна померти, якщо вчасно не вилікувати його.

Продує і шию, спину і

Також одним із частих наслідків сну з включеним вентилятором є біль в спині і шиї. Вентилятор не тільки охолоджує повітря, але і створює свого роду протяг в кімнаті, з-за якого можна продути спину або шию. Ранок це відразу можна буде відчути: жахливо заболить тіло і буде дуже складно рухатися.

Важливо. Як захиститися від спеки вночі? Якщо ви хочете зберегти своє здоров'я, краще відмовтеся від використання вентилятора під час сну. У нічний час доби повітря і так прохолодний, а якщо до вас в кімнату залітають комарі та інші комахи, просто встановіть москітні сітки на вікна – це недорого і швидко.

Лікарі рекомендують приймати душ перед сном – це найефективніший спосіб врятуватися від літньої спеки вночі. Приймаючи душ, намагайтеся не користуватися мильними засобами, так як вони сушать шкіру. Після душу не потрібно витиратися рушником, дайте можливість воді випаруватися з поверхні шкіри природним шляхом, ви відразу відчуєте полегшення.

Також пийте побільше води, можна навіть з льодом, але в помірній кількості, щоб не застудити горло. Можна тримати пляшку з водою, поруч з ліжком, якщо вночі стане жарко або пересихає в горлі, ви зможете змочити його.

Постарайтеся відмовитися від вживання пива, так як воно зневоднює організм.

Перед сном добре провітріть кімнату, вночі повітря прохолодніше, він допоможе охолодити приміщення.

Ще можна спробувати використовувати зволожувач повітря, оскільки влітку повітря не тільки жаркий, але і сухий. Ставити зволожувач краще всього біля ліжка. Прилад буде підтримувати рівень вологості в кімнаті, тим самим полегшить дихання.