Що таке воздухоочиститель

Повітря в місті далекий від ідеалу в сенсі чистоти – вихлопи від автомобілів, викиди в атмосферу від різних виробництв, а якщо зелених насаджень трохи – то ситуація ускладнюється ще більше. Потреба в чистому повітрі у людини стоїть на першому місці, досить підрахувати, скільки часу людина може не дихати. Для очищення повітря в приміщенні використовується спеціальний прилад – очищувач повітря. Діляться такі пристрої на два класу – водні і сухі. Як вони працюють і як виглядають, а також про те, які у них бувають додаткові корисні функції – далі у статті.

Що робить

І водяний, і сухий очисники включають в себе ряд фільтрів, проходячи через які, повітря очищається від шкідливих домішок. У число фільтрів, як правило, входять і антиаллергены, затримують велику частину речовин, що викликають алергічну реакцію у людини. Вугільний фільтр служить для усунення неприємного запаху і нейтралізації токсичних речовин, що містяться в надходить з вулиці повітрі. Також до складу повітря входить іонізуюче пристрій, що дозволяє наситити профільтрований вже повітря озоном. Завдяки іонізатору відбувається додаткове знезараження, а також виходить ефект свіжості, добре відчувається в грозу. Крім того, озон сприяє загибелі пилового кліща, що викликає у людини алергічні реакції на продукти своєї життєдіяльності.

Ефект зволоження дозволяє підтримувати природну вологість навколишнього середовища, комфортну для людини. Занадто сухе повітря шкідливий для очей і легенів, викликаючи надмірну сухість та подразнення слизових оболонок.

У деяких моделях сухих очищувачів встановлюється так званий НЕРА-фільтр, що дозволяє затримувати зовсім дрібні частинки, менше 0,1 мікрона. Сенс його в тому, що алергію на пил викликають саме дрібні частинки. Тому присутність даного фільтра в приладі вельми бажано.

Як виглядає

Водний очисник являє собою наповнену водою пластикову ємність, всередині якої у воду опускаються обдуваються вентилятором диски з пластику. Пил налипає на них, після чого за рахунок обертання змивається. Всі види мийок ідентичні по конструкції, відрізняючись лише зовнішнім дизайном, розмірами і наявністю додаткових функцій, наприклад, іонізації, фільтрів тонкої очистки і ароматизаторів.

Сухий очищувач за будовою має деяку схожість з пилососом. У нього під тиском надходить повітря з навколишнього середовища і проходить через систему фільтрів. Як правило, фільтрів ставиться два або три:

  • попереднього очищення, що представляє собою губку-сіточку;
  • тонкого очищення, в якому знаходиться матеріал з мікропорами, після чого на окремих моделях варто НЕРА-фільтр.

По дизайну і конструкції сухий очисник повітря може бути настінних, підлогових або настільним, форма залежить від конструктивного рішення – прямокутна, циліндрична, кубічна — і може сильно відрізнятися.

Можливі додаткові функції очисника повітря

Крім вже описаних функцій іонізації, а також НЕРА-фільтрування, можуть зустрічатися моделі, що підтримують такі функції:

  1. Знезаражувальні – діють за рахунок фотокаталітичних реакцій, а також за рахунок УФ-випромінювання, знищуючи віруси і бактерії. Також фотокатализаторы в комплексі з іонізаторами здатні ефективно розсіювати тютюновий дим.
  2. Ароматизуючі – діють завдяки розпиленню у фільтровану суміш рідин з приємним запахом, переважно використовувати в разі необхідності перебити надходять у приміщення неприємні запахи.

Наявність додаткових функцій хоча і робить використання приладу більш комфортним, але може сильно позначитися на вартості виробу.