5 дешевих способів швидко почистити витяжку

Кожна господиня знає, що витяжку необхідно чистити хоча б раз на два-три тижні. Вбудовані фільтри швидко забруднюються, з-за чого пристрій перестає ефективно працювати. Причому, якщо шар жиру, накопичений з часом, дуже великий, то це навіть стає небезпечним – може статися загоряння. На очищення пристрою не обов'язково виділяти багато часу і грошей. Існує, як мінімум, п'ять простих способів зробити це бюджетно.

Народні засоби чищення витяжки

Що робити, якщо останній флакон звичного засобу закінчився, а часу бігти в магазин зовсім немає? Не панікувати! Завжди можна скористатися підручними засобами, які знайдуться в кожній квартирі.

Сода

Рятує навіть від багаторічних забруднень. Цей варіант передбачає наявність невеликої підготовки: потрібно велика ємність, в яку поміститься фільтр від витяжки. Приблизно на 2/3 її потрібно заповнити водою і поставити на вогонь. Після того, як вода закипіла, помішуючи, засипаємо соду. Коли порошок розчиниться, можна опускати і фільтри.

Вже через півгодини такої процедури жир і бруд відійдуть самі собою, вам залишиться тільки сполоснути деталі під проточною водою.

Мильний розчин

Використовуйте звичайне господарське мило (на 5-літрове відро піде приблизно один шматок). Його потрібно натерти на середній або великій тертці і розчинити в гарячій воді. У такому розчині на годину-півтора необхідно залишити забруднені елементи, після чого можна почати їх чистити за допомогою грубої губки або пластикового скребка. Результат вам дуже сподобається!

Довідка! Зовнішній корпус витяжки з будь-якого матеріалу можна також протерти мильним розчином. Це засіб ніяк не зіпсує поверхню.

Оцет

Чим концентрованіше вийде розчин, тим краще. Особливо брудні знімні деталі потрібно рясно змочити оцтовою кислотою і залишити на 15-20 хвилин. Потім потрібно буде ретельно промити їх водою. Якщо десь залишаться плями або частинки жиру (що малоймовірно), то можна потерти ще активніше.

Важливо! Оцет може серйозно нашкодити вашій шкірі, тому обов'язково використовуйте господарські гумові рукавички!

Лимонна кислота

Для профілактичної прибирання можна навіть скористатися цим лимоном. Наріжте фрукт і протріть їм всю поверхню витяжки – від свіжих забруднень не залишиться і сліду!

Якщо ж ситуація важче, то порятунком стане суміш лимонної кислоти з содою. Настільки агресивне для бруду засіб однозначно впорається з усіма труднощами. Залиште на 30-40 хвилин, а потім змийте водою – фільтр вашої витяжки буде сяяти, як новенький!

Магазинні засоби

Якщо бруд в'їлася глибоко і описані вище способи не допомагають, саме час скористатися одним із засобів для прочищення сантехніки та труб.

Санокс, Кріт, Chirton або Deboucher – цю побутову хімію можна знайти в будь-якому господарському магазині за низькою ціною у вигляді гелів і порошків.

Для процедури потрібно зробити сильно концентрований розчин: приблизно половину склянки рідкого або 2-3 пакетика порошкоподібного кошти на відро води. Замочувати деталі рекомендується протягом 5-7 хвилин.

Важливо! Якщо витримаєте більше часу, то існує ризик, що матеріал прийде в непридатність, так як в подібних речовинах використовується каустик (сильний луг). З цієї ж причини не можна вдаватися до такого екстремального методу занадто часто. І не забудьте про гумові рукавички!

Як ви вже переконалися, існує безліч способів ефективної чистки витяжки. Одні з них допоможуть впоратися з найскладнішими забрудненнями, інші ж здатні лише підтримати чистоту при регулярному догляді. Головне − пам'ятати, що це пристрій потребує постійної уваги. А що для цього вибрати – вирішувати вам.