Як вибрати електробритву

Пішли в минуле довгі бороди і зарослі щетиною щоки. Гладкий підборіддя не тільки привертає увагу жінок, але і є одним з критеріїв соціального статусу. «Чоловік повинен бути доглянутим, акуратним і чисто поголеним!» – девіз сьогодення.

На жаль, щоденне гоління доставляє трохи проблем. Необхідно наявність вільного часу, води, дзеркала, а також – регулярне використання піни, гелю, бальзаму і інших косметичних засобів. Застосування нових технологій дозволило знайти гідну заміну класичного методу – електробритву, яку можна використовувати завжди і скрізь без додаткових пристосувань.

Переваги і недоліки електробритв

Чому все більше чоловіків віддають перевагу електроприладу? На відміну від простого верстата його плюси очевидні.

 • Економія часу.
 • Тривалий період експлуатації.
 • Легкість у використанні, підходить для новачків.
 • Незамінний засіб у відрядженнях і тривалих поїздках.
 • Відсутня необхідність частої заміни верстата і деталей.
 • Застосування косметичних засобів можна звести до мінімуму.
 • Травми і випадкові порізи повністю виключені.
 • Результат – бездоганно гладке підборіддя.

Вибираючи електробритву, необхідно враховувати і негативні сторони.

 • Висока вартість виробу.
 • Потребує регулярного очищення.
 • Без належного догляду швидко ламається.
 • Ножі з часом тупляться, їх заміна економічно невигідна, простіше купити новий інструмент.
 • Не можна використовувати для формування акуратною борідки.

Вибір типу системи

Існує два типи систем електробритви: роторна і сіткова. Щоб визначитися з вибором при покупці, необхідно розібратися з принципом роботи, вивчити переваги, з'ясувати основні недоліки.

Роторна система рекомендується для видалення невеликий щетини. Складається з обертових голівок з гострими ножами. Круговими рухами леза зрізають потрапили волоски, тому в процесі рекомендується щільно притискати бритву до поверхні. Кількість головок і лез безпосередньо пов'язане з якістю. Роторна система гарантує чисте гоління за один прохід. Наявність різних насадок дозволяє точно повторювати контури підборіддя і щік, забезпечуючи максимальну площу дотику. Істотним недоліком системи є затупление зовнішніх нерухомих ножів, яке здатне перетворити процедуру в болісний процес, так як волоски вириваються з коренем. Купівля нових ножів обходиться в кругленьку суму.

Сіткова система є відмінним варіантом видалення довжиною щетини. Працюють ножі, приховані тонкою металевою сіточкою, що здійснюють зворотно-поступальні рухи. Сітка забезпечує захист, повністю виключаючи пошкодження. Наявність сітки не дає лез щільно стикатися з поверхнею шкіри, тому гоління не гарантує ідеальний результат. Недоліки доводиться поправляти класичним верстатом. За розміром сіткова бритва компактна, за формою нагадує пачку сигарет. Сітка суттєво тонше, ніж у роторної моделі, тому прилад слід оберігати від ударів та ушкоджень, незначна вм'ятина може негативно вплинути на кінцевий результат.

Важливо! При виборі моделі будь-якого типу зверніть увагу на матеріал ножів. Звичайна сталь часто стає причиною роздратування і алергії шкіри. Титан і кераміка не викликають побічних ефектів.

Який тип системи краще? Однозначно відповісти на цей запитання не можна. Роторні моделі менше шумлять, чистіше голять, але можуть «зажувати» занадто довгий волосок і вирвати його. Підходять для щоденного застосування будинки, більшість моделей можна мити під проточною водою. Сіткові моделі стануть в нагоді в поїздках, виключають порізи і роздратування, але сбриваемые волоски подрібнюються до стану пилу, який осідає на всіх поверхнях.

Увага! Вибір типу системи залежить від стану шкіри. Для нормальної, ідеальний варіант – роторна бритва, для чутливої – сіткова.

Сухе і вологе гоління

Існують електробритви, призначені для сухого або вологого гоління, більш дорогі моделі поєднують обидва варіанти. Що вибрати?

Сухе гоління – для чоловіків не бажають використовувати воду і косметичні засоби. Це ідеальний варіант для мандрівників. Слід зазначити, що відчуття на шкірі після процедури відрізняється, спочатку може викликати дискомфорт і неприйняття, але з часом проходить, стає звичним. Сухе гоління можна використовувати всюди: у вагоні поїзда, в аеропорту, готелі і навіть в автомобільній пробці.

Вологе гоління – найбільш популярне, так як леза плавно ковзають, не дратуючи шкірний покрив. Для того щоб привчити шкіру до сухого гоління, рекомендується починати саме з вологого способу, поступово, розбавляючи його. Для безболісного переходу знадобиться близько одного місяця.

Окремі моделі забезпечені автоматичною функцією зволоження, мають невеликий резервуар, з якого малими дозами подається лосьйон або гель. Є моделі, що дозволяють мити леза проточною водою, але ця перевага має кілька недоліків. При постійному зберіганні у ванній кімнаті поверхню пристрою не встигає підсохнути, а вологе середовище створює сприятливі умови для розмноження бактерій. Вода не видаляє всі забруднення з поверхні лез, залишається жир і дрібні частинки волосся. З часом засорившаяся бритва втрачає ефективність своєї роботи, викликає роздратування і запалення, що може вийти з ладу. Вихід – застосування спеціальних засобів дезінфекції.

Увага! Роторні електробритви рекомендуються використовувати тільки при сухому гоління, при цьому накопичені волосся можна просто витрусити, а поверхня ножів очистити спеціальною щіточкою, яка входить в комплект.

Що краще: сухе або вологе гоління? З одного боку – економія коштів та часу, з іншого – пріоритет звичок і турбота про шкіру. Або віддати перевагу більш дорогого варіанта – комбінованому? Рішення за вами!

Вибір електробритви для чутливої шкіри

Власники чутливої шкіри, на власному досвіді переконалися в необхідності щадного режиму. При видаленні волосків наслідки часом непередбачувані: печіння, почервоніння, запалення, алергія. Що робити? Застосовувати «дідівський» метод? Виробник електроприладів подбав про максимальне усунення проблеми. Сітчастий тип і сухий метод гоління – найкращий варіант щоденної процедури. Дрібнопористі сітка не дозволяє лез вступати в тісний контакт з поверхнею, результат – відсутність порізів. Дрібні недоліки у вигляді пропущених волосків можна усунути за допомогою класичного верстата.

Важливо! Чутлива шкіра після гоління вимагає дбайливого догляду. Не нехтуйте відновними бальзамами!

Мережа або акумулятор

Для роботи електричного пристрою необхідний джерело змінного струму. Тому площа переміщення обмежена і залежить від місця розташування розетки і довжини шнура.

В домашніх умовах живлення від мережі – непоганий варіант, але перебої електроживлення не виключені, тому слід передбачити наявність акумулятора в комплекті.

Увага! Не забувайте, що акумулятор вимагає регулярної підзарядки.

Безперервна тривалість роботи електробритви без підзарядки від 20 хвилин до 10 годин, залежить від моделі. Повна зарядка: 6-8 годин. У деяких моделях є додаткові функції, що забезпечують довгий термін служби акумулятора і зручність експлуатації:

 • індикація рівня заряду;
 • сигнал про повну зарядку;
 • автоматичне відключення після підзарядки;
 • робота від прикурювача автомобіля і комп'ютерного USB-роз'єму.

Існує три типи акумуляторів:

 • Li—ion (литийионные);
 • NiMH (нікель — металогідридні);
 • NiCD (нікель — кадмієві).

Найдешевші – нікель — кадмієві акумулятори, перед зарядкою вимагають повного розрядження. Не рекомендується постійно тримати в зарядному пристрої з-за швидкого зносу.

Нікель — металогідридні акумулятори заряджаються близько години, їх роботи вистачає на 40-60 хвилин.

В даний час користуються популярністю литийионные акумулятори. Вони не мають «ефект пам'яті», що дозволяє збільшити автономність роботи.

Електробритва – це безпека, комфорт і довіру. Вона ефективно справляється зі щетиною різної довжини, забезпечує надійний результат.

Купуючи виріб, насамперед, керуйтеся:

 • де, коли і як часто буде використовуватися прилад;
 • типу шкіри, з якої буде стикатися бритва;
 • особистими фінансовими можливостями;
 • відгуками про виробника виробу.