Як очистити термопот від накипу

Термопот набуває все більше популярності, поступово витісняючи з кухні електрочайник. Все завдяки зручності його використання. Окріп завжди знаходиться у вас під рукою у великому обсязі. Але проблема в обох кухонних приладів залишається одна – накип.

Вапняний наліт є справжньою бідою. Кожна господиня робить будь-які засоби, лише б позбавитися від нього.

Звідки береться накип

З крана тече вода вельми сумнівна за якістю. Вона багата магнієм і кальцієм, що негативно відбивається на поверхнях приладів. В результаті при нагріванні все це перетворюється у вапняний осад. Вона утворюється всередині електроприладу. Має вигляд білого нальоту. Доведеться докласти чимало сил, щоб позбутися від нього.

Важливо! Навіть при використанні очисного фільтра уникнути появи накипу не вдасться. Тільки відстрочить її утворення.

Слід уважно стежити за внутрішнім станом термопота. Чим раніше буде виявлено наліт, тим легше його буде відчистити. Поява осаду може спровокувати різні проблеми у функціонуванні приладу:

 • електроенергія починає витрачатися у великій кількості;
 • вода почне нагріватися значно повільніше;
 • при роботі приладу чується сильний шум;
 • вода, яка була нагріта в приладі, придбала неприємний смак.

Важливо! При ігноруванні накипу і відсутності належного догляду за приладом він просто згорить.

Існує безліч способів, за допомогою яких можна позбутися від вапняного осаду. Крім спеціальних засобів, існують і домашні методи з використанням підручних інгредієнтів. Слід детальніше розібратися в кожному з способів і вибрати найбільш підходящий.

Як і чим чистити термопот від накипу в домашніх умовах

Можна придбати в магазині спеціальний засіб, призначений для чищення внутрішньої частини термопота. Однак, багато господинь не надто вітають подібний метод. Вони вважають, що побутова хімія може негативно позначитися на здоров'ї. Вони віддають перевагу більш натуральні, народні засоби.

Чистка лимонною кислотою

Необхідно взяти пакетик лимонної кислоти і розчинити в літрі води. Потім дочекайтеся, поки рідина закипить, і вимкніть прилад. Дайте вмісту охолонути. Вилийте її і ретельно промийте всю поверхню всередині і зовні. Після всередині прилад обов'язково протріть м'якою сухою тканиною. Це допоможе прибрати залишки нальоту.

Порівняно з содою лимонна кислота діє краще. Однак, вона значно поступається оцту. У деяких випадках для повного позбавлення від нальоту потрібно використовувати кілька пакетиків кислоти. Важливою перевагою такого способу є те, що відсутній неприємний запах. На відміну від методу з оцтом.

Чистка термопота содою і лимонною кислотою (разом)

Якщо лимонна кислота справляється з нальотом краще соди, то при поєднанні цих компонентів вийде подвійна ефективність. Щоб позбутися від накипу слід виконати такі дії:

 • для методу знадобитися пакетик лимонної кислоти і соди, в кількості столової ложки. Наберіть літр води в ємність. Додайте в нього соду у зазначеній кількості. Закип'ятіть рідина. Вимкніть термопот і почекайте, коли вода повністю охолоне;
 • злийте охолоджену рідину і знову наберіть воду в прилад. Додайте туди пакетик лимонної кислоти.
 • дочекайтеся, поки вміст закипить, і залиште так на 30 хвилин. Після все слід вилити;
 • всередині термопот промивається за допомогою миючого засобу і губки. Це допоможе позбутися від залишків нальоту.

Важливою перевагою методу є те, що він абсолютно безпечний. До того ж не буде ніякого неприємного запаху, від якого також довелося довго позбавлятися. До недоліків способу можна віднести те, що він підходить лише для не надто серйозних забруднень. З їдким нальотом впоратися цей метод не зможе. Якщо ділянка ураження великий, доведеться повторювати всю процедуру кілька разів, перш ніж настануть значні поліпшення.

Чистка оцтом

Метод, який був перевірений не одним поколінням. Для літри води потрібно 50 мл оцту. Додайте його в рідину і доведіть до кипіння. Коли розчин закипить, слід залишити його в такому положенні на пару годин.

Після цього в термопот додається звичайна вода і все кип'ятиться заново. Після рідина виливається, а прилад промивається зсередини. Досить сильний метод, здатний впоратися зі значною накипом. Однак, оцет залишить їдкий запах. Щоб позбутися від нього слід додатково кілька разів набирати в термопот звичайну чисту воду і доводити до кипіння.

Як почистити термопот газованою водою (спрайтом)

Крім використання давно відомих домашніх засобів для позбавлення від накипу застосовуються і вельми нестандартні підходи. Наприклад, можна прибрати наліт газованою водою. Підійде не будь-яка. Рекомендується використовувати саме спрайт. Він безбарвний, тому після нього не залишиться слідів, на відміну від інших відомих газованої води.

Спрайт заливається всередину термопота і доводиться до кипіння. Потім рідину треба вилити, а сам прилад ретельно помити і протерти сухою ганчіркою. Незважаючи на нестандартність методу, він працює і допомагає позбутися від нальоту.

Спеціальні засоби для видалення накипу

Вже згадувалося, що крім домашніх засобів з підручними компонентами існує спеціальна побутова хімія, призначена для боротьби з нальотом. Процедура із застосуванням такого засобу досить проста і включає наступні кроки:

 • у термопот набирається вода;
 • в рідина додається чистячий засіб і розлучається;
 • термопрт включається. Необхідно довести рідину до кипіння;
 • залишити розчин всередині приладу на деякий час;
 • вилити рідину з термопорта. Ретельно промити його миючим засобом. Витерти насухо ганчіркою.

Важливо! Рекомендується повністю дотримуватися інструкції на упаковці. У складі подібних засобів є агресивні речовини, які зашкодять окремі частини термостата, якщо затримати рідину довше покладеного всередині.

Профілактика накипу в термопоте

Особливих рекомендацій, які допомогли б врятувати прилад від освіти накипу немає. Слід лише використовувати фільтровану воду і намагатися не наливати рідину з крана.

Звичайно, це не допоможе повністю уникнути утворення нальоту. Однак, відтягне його поява на деякий час. До того ж накип утворюється набагато рідше при використанні води, що пройшла через фільтр.

Висновки зі статті

Слід дотримуватися корисних рекомендацій, які допоможуть зробити процедуру видалення накипу більш ефективною: видалення нальоту забороняється використовувати абразивні засоби. Це може пошкодити поверхню приладу;

 • Якщо при чищенні ви використовуєте не столовий оцет, а есенцію. То можна не доводити до кипіння воду в термопоте;
 • Забороняється застосовувати для позбавлення від осаду сильні кислоти. Наприклад, сірчану або соляну;
 • Вже зазначалося, що для захисту приладу від регулярного появи накипу слід використовувати тільки фільтровану воду;
 • Поле того, як ви прокипятили рідина з додаванням миючого складу важливо злити її, залити чисту воду і знову прокип'ятити. Потім вона зливається і тільки тоді можна застосовувати прилад.