Як голитися електробритвою

Рано чи пізно в житті кожного чоловіка виникає необхідність у гоління. Популярним інструментом для гоління стала електробритва, знижує ризик порізів і більш зручна в експлуатації, ніж класичні верстати. Її правильне використання вимагає невеликого досвіду, корисних всім, хто вибрав такий спосіб розставання із зайвою рослинністю. Про них і піде мова в нашій статті.

Підготовка до гоління

Головний ворог чоловіка, пов'язаний з процесом видалення щетини — роздратування. Непідготовлена шкіра відчуває стрес під впливом лезо бритви, з-за чого виникають почервоніння, подряпини і відчуття печіння. Уникнути подразнення можна з допомогою зволожуючою процедури, скориставшись, наприклад, теплим компресом з намоченого водою рушники.

Важливо: після протирання обличчя рекомендується почекати, поки шкіра злегка підсохне — це сприяє більш об'ємному пінення гелю і покращує контакт бритви з щетиною, забезпечуючи більш ефективне гоління.

Методика гоління

Сама процедура видалення щетини повинна враховувати велику кількість умов і факторів. Густота і частота бороди, пігментація окремих ділянок рослинності, специфіка росту, головне — бажаний кінцевий результат.

Якщо ж спробувати усереднити стандартний процес, то виглядати він буде наступним чином:

  • перша ділянка — щоки, де плавне ковзання бритвою вгору і вниз (від вилиці до підборіддя) забезпечить найкращий результат;
  • другий етап — шия і підборіддя;
  • заключна стадія — вуса. Як правило, вони жорсткіше і густіше, ніж інша щетина, тому для комфортного гоління може знадобитися додаткова мастило або зниження швидкості рухів.

Вибраний тип бритви також впливає на техніку рухів: сіткові зручніше при вертикальній амплітуді, роторні — при круговій. Втім, це не більше, ніж традиція — найбільш правильним буде той метод, який зручний.

Важливо: не варто намагатися утискує верстат глибше в шкіру, сподіваючись добитися кращого ефекту. Сіткові бритви не призначені для ідеально гладкого гоління, а роторними можна заробити додаткове роздратування.

Сухе гоління

Процес видалення щетини без додаткової косметики вимагає підвищеної уваги з боку голиться. Особливо це стосується роторних верстатів, леза яких щільно взаємодіють з незахищеною шкірою.

Краще буде мати про запас спеціальний дезінфікуючий засіб, яким у разі виникнення подряпин, можна буде прискорити процес загоєння пошкоджених ділянок.

Вологе гоління

Аналогічна процедура, але із застосуванням пінки або гелю, називається «вологим» голінням. Вибір марки залежить від особистих уподобань (або може бути обумовлений медичними показаннями).

Кожен засіб має свою специфіку використання, так що краще заздалегідь вивчити його властивості, щоб ефективніше захистити шкіру від можливих пошкоджень.

Оптимальний час для гоління

Такого часу доби не існує. Точніше, для кожного чоловіка воно своє — в залежності від ритму життя і графіка сну. Єдиний універсальний рада — розлучатися зі щетиною після сну або гарячої ванни, коли організм відпочив і набрався сил. Принаймні, це охоронить від випадкових порізів або нерівній стрижки, викликаних неуважністю.

Але також слід пам'ятати, що перед тим, як почати процедуру видалення зайвої рослинності на обличчі, потрібно підготувати шкіру до екзекуції. Якою б м'якої не була бритва, яким би ніжним був гель, в будь-якому випадку гоління — це міні-стрес. Умивання і попереднє зволоження не тільки розслаблюють, але і запобігають ризик інфекції, яку можна занести під час випадкового порізу.

Засоби для гоління

Догляд за шкірою обличчя потрібно не тільки жінкам, але і чоловікам. Тому після того, як щетина сбрита, варто витримати невелику паузу і провести декілька процедур, які допомагають підняти тонус шкіри і запобігти неприємні відчуття.

Спочатку слід обполоснути обличчя холодною водою, щоб видалити залишки збритого волосся і звузити пори. Потім потрібно нанести дезінфікуючий засіб, запобігаючи роздратування і запалення. Після цього можна переходити до використання різних зволожуючих кремів: тут вже можна керуватися особистими перевагами і побажаннями.

Гоління роторної моделлю

Електробритви роторного формату при правильному використанні здатні дати ідеально гладкий результат — такий же, як при голінні традиційним верстатом з потрійним лезом. Досягається це за рахунок особливостей конструкції, що включає в себе статичні і рухомі по роторної системи леза, розташовані радіально.

Враховуючи активну взаємодію бритви з шкірою, під час гоління слід використовувати заспокійливий гель або піну.

Гоління сітчастої моделлю

Сіткові електробритви популярні серед чоловіків завдяки ефекту «легкої щетини». Такі пристрої залишають короткі волоски на шкірі, через сітки не маючи можливості збривати їх начисто, і тим самим надають зовнішності більш мужній вигляд, модний у всі часи.

Крім цього, сіткова система не передбачає прямого контакту рухливого леза з шкірою. Це дозволяє уникнути роздратування і скорочує потреба у використанні додаткових зволожуючих засобів.

Висновок: яка саме електробритва краще, сіткова або роторна, — питання виключно смакових і методичних уподобань. При виборі апарату варто взяти до уваги ступінь чутливості і дратівливості шкіри, особисті стилістичні переваги (бажання носити легку щетину не завжди співпадає з можливістю, продиктованої регламентами компанії), а також персональні звички, що стосуються використання допоміжних засобів для зволоження.

Приклад того, як вибрати і використовувати електробритву

Правила експлуатації: догляд за електробритвою

Вибраний девайс прослужить довше, якщо при його використанні дотримуватися ряду простих правил.

Після вологого гоління слід відключити електроживлення бриючого верстата, нанести на контактну поверхню (сітку або диски) спеціальний чистячий розчин і включити бритву, щоб забезпечити рівномірний розподіл кошти за елементами). Після цього можна промивати апарат під спрямованої струменем води, повторно відключити його, зняти всі елементи і ретельно висушити їх перед зворотного складанням.

По закінченні сухого гоління достатньо буде відключити верстат, зняти бритвений сегмент, продути його, струсивши волоски, і очистити внутрішні деталі пензлем або щіткою.

ВАЖЛИВО: незалежно від методики використання, леза у верстаті рекомендується міняти з періодичністю в 12-18 місяців.

Підсумки і висновки

Гоління — рутинний і часто неминучий процес, який, не рахуючи першого разу, не завжди радує чоловіків. Електробритва — хороший спосіб спростити та убезпечити його. При дотриманні всіх рекомендацій і порад можна вибрати найбільш зручний у використанні агрегат, щоб зробити гоління куди більш приємною і комфортною процедурою.