Як заточити ножі електробритви

Електробритва – давно вже не новинка і тим представникам чоловічої статі, які віддають перевагу цей прилад звичайним бритвеним верстатів, відомі її переваги. Електробритви не вимагають ні води, ні спеціальних засобів для гоління, за рахунок чого мобільніші, що особливо цінно в поїздках. При голінні електробритвою шкіра менше дратується і виключена можливість порізів. Ті прилади, які мають функцію самоочищення, вважаються практично ідеальними.

В процесі експлуатації леза бритви можуть зажадати заточування. Зараз випускаються прилади з самозаточуються леза, але навіть вони хоч і пізніше, але виходять з ладу. Для вирішення цієї проблеми необов'язково звертатися до фахівця або купувати нові леза. Заточити ножі бритви можна самостійно. Вибравши один із способів заточування і суворо дотримуючись інструкції можна продовжити життя лез ще мінімум на рік, заощаджуючи, таким чином, на купівлю нових.

Способи заточування бритви в домашніх умовах

Електробритви бувають роторні або сітчасті. Незалежно від типу приладу, ножі з нержавіючої сталі, щоб уникнути виникнення алергії, покривають шаром титану або кераміки. Звичайно, якщо є сумніви в можливості здійснення самостійної заточування ножів, краще звернутися до фахівця, а можна використовувати один з народних способів вирішення проблеми.

Метод з наждаковим папером

Для заточування лез потрібно наждачний папір зернистістю 1200 і 2500. Для здійснення заточування ножі потрібно витягти. Спочатку ножі потрібно обробити наждачним папером зернистістю 1200. Для цього їх потрібно поставити на папір, вставити карданний вал або бритви, притиснути і включити на 10 секунд. Далі, те ж саме потрібно зробити, використовуючи наждачний папір зернистістю 2500. Після виконаних маніпуляцій потрібно все очистити і зібрати в зворотному порядку. Для більшої ефективності, наждачний папір краще брати без м'якої підкладки.

Довідка. Такий спосіб заточування підходить для тих бритв, які не можна заточити за допомогою пасти ГОІ, наприклад для електробритви «Ера – 100».

Метод з використанням пасти ГОІ

Паста ГОІ, з'явилася майже сто років тому, і весь цей час успішно застосовується для полірування металів, у тому числі сталі, кераміки, каменю і деяких інших поверхонь. Популярність цього засобу полірування пояснюється не тільки відмінними результатами після застосування, але і його доступною вартістю. Паста ГОІ випускається 4 типів:

  • для грубої полірування;
  • для додання поверхні матовості;
  • для чистової обробки і додання глянцю.

Безпосередньо на металеву поверхню пасту ГОІ наносити не можна, можна використовувати для цього м'яку ганчірочку або попередньо розвести пасту будь-яким розчинником.

Етапи заточення:

  1. Використовуючи будь-який посуд, пасту розводять з рослинним маслом.
  2. Додають наявний розчинник.
  3. Ножовий блок електроприладу занурюють у розчин.
  4. Включають електробритву на той період, який зазвичай займає гоління.
  5. Після всіх маніпуляцій протирають ножі.

Після подібної обробки леза бритви будуть як нові.

Важливо! Якщо леза нещодавно змінювалися, то перед початком експлуатації необхідно провести їх шліфування пастою ГОІ.

Метод заточування за допомогою скла і шуруповерта

Щоб справити заточку ножів таким способом, необхідно звичайне скло і шуруповерт або дриль з реверсом.

Важливо! Для заточування лез таким способом необхідно використовувати зворотний реверс – рух за годинниковою стрілкою лише ще більше затупит ножі.

Попередньо витягнуте з лезо бритви потрібно покласти на скло і, використовуючи тригранну насадку і зворотний реверс зробити заточку. Шуруповерт повинен працювати на невеликих обертах, увесь процес не займе більше 5 хвилин.

Підводимо підсумки

Скориставшись одним з перерахованих вище способів, за наявності певних навичок і терпіння можна заточити леза бритви самостійно, що продовжить термін їх служби на тривалий час. Результати заточування проведеної в домашніх умовах, при дотриманні всіх правил і рекомендацій можуть не поступатися результатами після професійної обробки. Практика показує, що при заточуванні лез з використанням пасти ГОІ, вони будуть працювати бездоганно як мінімум рік.