Як підключити домашній кінотеатр до комп'ютера

Сьогодні, щоб подивитися кіно з чудовою якістю і звуком, необов'язково йти в кінозал. Домашній кінотеатр здатний задовольнити запити найвимогливішого глядача (або меломана). Апаратуру, крім усього іншого, можна підключати до ПК. З якою метою це робиться, про способи і можливих неполадок ми розповімо в нашій статті.

Для чого підключають домашній кінотеатр до комп'ютера

Таке приєднання вирішує одну з двох завдань:

  1. Комп'ютерні ігри отримують більш якісне зображення і потужний звук, з'являється можливість перегляду фільмів і телепрограм, взятих з інтернету з використанням домашнього кінотеатру.
  2. Тимчасова заміна вийшов з ладу телевізора – в цьому випадку трансляція відео буде проходити на комп'ютерному моніторі.

Несправність в ресивері або його відсутність, може бути вирішена прямим сполученням комп'ютера з системою колонок.

ДОВІДКА! Компонентами домашнього кінотеатру є джерело трансляції (DVD-плеєр, супутникове ТБ і ін), ресивер (для перетворення і посилення сигналу), системи колонок (з сабвуфером або без нього), і телевізор, демонструє зображення.

Способи підключення домашнього кінотеатру

Обирається метод залежить від можливостей ПК і функціональності апаратури.

Перший варіант — це з'єднання комп'ютера з телевізором та акустичною системою. У схемі використовується підсилювач, в ролі якого може виступати DVD-плеєр.

ВАЖЛИВО! Для стабільної та якісної роботи підберіть правильні перехідники.

З'єднуємо комп'ютер з посилюючим пристроєм. Нам знадобляться перехідники miniJack 3.5 – RCA. Перший штекер встромляємо в роз'єм під навушники на передній панелі ПК, позначене ідентичним значком і пофарбованими в зелений колір. «Тюльпани» включаються до гнізда плеєра «AUX-IN» («Audio in»), відповідної їм забарвлення.

ДОВІДКА! В цьому і наступних способи для зв'язку між ПК і ресивером можна використовувати HDMI. Цей стандарт має найбільш надійними характеристиками.

Підключаємо акустичну систему до підсилювача, використовуючи необхідні роз'єми, вони можуть називатися, наприклад, 5.1 CH Speakers Out, в кількості 6 штук (5 входів для колонок і 1 – під сабвуфер).

Сопрягаем ПК з телевізором, щоб передавати картинку. Вибір виду дроту буде залежати від роз'ємів на обох приладах. Найбільш поширений і надійний стандарт — це HDMI, але можуть бути VGA, DVI або DisplayPort. При відмінності у форматах знадобиться відповідний перехідник.

Тепер у власника є можливість дивитися і слухати з допомогою домашнього кінотеатру файли безпосередньо з комп'ютера.

Другий метод — це підключення через локальну мережу за допомогою Wi-Fi роутера або мережевого проводу.

З'єднання створюємо як у першому варіанті, з однією лише різницею: перехідник між ПК і ресивером замінюється мережевим кабелем (у випадку з Wi-Fi провід не потрібен).

Порядок дій:

  • проводимо налаштування підсилювача на прийом дротового або бездротового сигналу;
  • для Wi-Fi мережі додатково вводимо пароль.

Перевага цього підключення – комп'ютер не замінює будь-які функції домашнього кінотеатру і виступає в якості додаткового джерела аудіо і відео. При цьому можна налаштувати повний доступ до всіх комп'ютерних папок з музикою і фільмами, дивитися інтернет-трансляції.

Третій спосіб — підключити комп'ютер до системи колонок, минаючи плеєр і телевізор.

Для з'єднання можуть знадобитися перехідники, міні джек – «тюльпан».

УВАГА! На ПК, як правило, встановлені стандартні звукові карти, які можуть отримати пошкодження при тривалій роботі з потужною акустикою. Тому рекомендуємо придбати додатковий зовнішній звуковий модуль, який плюс до всього буде мати досить входів для підключення всієї групи динаміків.

Четвертий варіант — це з'єднання ПК з колонками через ресивер, без участі у схемі тб-приймача. Тут домашній кінотеатр виступає як підсилювач звуку, а трансляція картинки проходить на комп'ютерному дисплеї.

Для підключення можуть знадобитися вищевказані перехідники, алгоритм дій такий же, крім телевізор.

УВАГА! Цей спосіб може стати в нагоді при виході з ладу вашого ТБ.

Що робити, якщо після підключення домашнього кінотеатру до ПК звуку немає

Якщо після підключення на ПК немає звуку, варто спробувати перезавантажити ОС і перевірити роботу апаратури. Можливо, операційна система автоматично не визначила нову апаратуру, як використовувану за замовчуванням.

В області завдань за допомогою ПКМ натисніть на значок динаміка і виберіть пункт «Пристрої відтворення». У списку, що відкрився підсвітите тип апаратури (5.1) і натисніть кнопку «За замовчуванням». Використовуйте «Застосувати» і «ОК» для збереження конфігурації.

ДОВІДКА! В цьому ж вікні, натиснувши клавішу «Властивості», можна додатково налаштувати параметри роботи, швидке перемикання між вкладками (баланс, ефекти і т. д.).

Ще однією причиною відсутності звучання може бути відсутність налаштування необхідного каналу на плеєрі. Зайдіть в меню підсилювача і активуйте використовуються звукові канали. Це можна зробити методом підбору.

Конфлікти між різними пристроями можливі, коли використовуються всі компоненти: АС, телевізор, ресивер. Щоб вирішити питання, необхідно розділити відео-та аудіосигнали. Для цього:

  1. Ресивер з'єднуємо з ТБ за допомогою оптичного кабелю (усувається проблема зі звуком).
  2. Телевізор і ПК сопрягаем кабелем HDMI.

Ми докладно розглянули методи з'єднання комп'ютера і домашнього кінотеатру. Сподіваємося, що стаття відповіла на всі запитання читачів по даній темі.