Домашній кінотеатр в інтер'єрі

Завжди приємно провести час у колі сім'ї за переглядом хорошого фільму або серіалу. Для створення відповідної атмосфери або ефекту " повного занурення необхідно придбати і правильно налаштувати спеціальну апаратуру. Для цієї мети були створені домашні кінотеатри, про яких піде мова в нашій статті. Для отримання ефекту як у кінотеатрі, необхідно не тільки встановити і налаштувати параметри звуку, але і правильно розташувати систему. Існують свої секрети і особливості при розстановці обладнання.

Особливості розташування та облаштування домашнього кінотеатру з фото

Якщо ви вирішили придбати домашній кінотеатр для дому, слід заздалегідь подумати про його розміщення в кімнаті. Для того щоб в повній мірі насолодитися можливостями, які дає установка системи, слід враховувати ряд особливостей. В основному варто звернути увагу на наступні параметри розміщення:

 • розміри кімнати повинні відповідати потужності купується обладнання, а також сприяти гарній звукоізоляції;
 • стиль оформлення техніки і дизайн приміщення повинні поєднуватися;
 • доступ до джерела живлення повинен бути вільним, а дроти відповідним чином замасковані.

Приділіть увагу кожному пункту, щоб створити ідеальні умови і приємно проводити час.

ВАЖЛИВО! Краще виділити для установки кінотеатру окрему невелику кімнату, щоб звук рівномірно розподілявся в просторі. Також рекомендується закривати двері під час перегляду.

Вибір стилю приміщення для домашнього кінотеатру

При виборі і установці колонок і всього устаткування слід враховувати стиль кімнати. Існує багато дизайнерських рішень, для наочності можна скористатися готовими варіантами з журналів. Щоб створити комфортну обстановку не рекомендується захаращувати простір зайвими елементами. Тому в якості основних напрямків можна вибрати наступні стилі:

 1. Мінімалізм. Як зрозуміло з назви, цей варіант оформлення відрізняється лаконічністю — мінімум меблів та інших елементів інтер'єру.
 2. Лофт. Даний варіант дозволяє прикрасити інтер'єр елементами, створеними своїми руками з підручних матеріалів. При цьому всі предмети розташовуються з максимальною економією вільного простору.
 3. High Tech. Сучасний варіант оформлення буде ідеальний для невеликої кімнати.
 4. Класика. Варіант оформлення, який завжди актуальний.

Дизайн домашнього кінотеатру

Також важливим моментом буде вибір дизайну самої апаратури та меблювання, використовуваної для створення атмосфери кінотеатру в домашніх умовах. При наявності часу і бажання можна змінити обробку стін, підлоги. Для більшої схожості можна застосувати каскадний підлогу або постелити покриття з ковроліну. Не бійтеся фантазувати для створення неповторного і яскравого образу у власному смаку.

ВАЖЛИВО! Необхідно враховувати природні перешкоди на шляху звукових хвиль. По можливості приберіть зайві великі предмети, залиште більше вільного простору.

Вибір меблів

Після того як ви вибрали основний стиль приміщення, слід задуматися про місця, де можна розташувати гостей. Варіанти розташування: навколо столу, в один ряд або в кілька ярусів. Найбільш зручним для глядачів буде останній спосіб.

Головний критерій — це затишок і комфорт при тривалому перегляді фільмів. Меблі повинна бути досить м'якою і зручною, краще використовувати широкі дивани.

ВАЖЛИВО! Вибір меблів залежить від особистих уподобань, порадьтеся з сім'єю, розгляньте варіанти облаштування.

Особливості освітлення

Всім знайоме специфічне освітлення в кінотеатрах. Домашній варіант теж повинен володіти подібними параметрами. Слід підібрати світлове оформлення, враховуючи такі рекомендації:

 1. Світ не повинен створювати дискомфорту і викликати напруження зору. Правильно розставте світильники.
 2. Вздовж основних стін і поряд з місцем розташування глядачів рекомендується встановити невеликі джерела освітлення для зручності орієнтування під час перегляду фільму.
 3. Слід використовувати вимикачі з можливістю плавного зниження рівня освітленості, щоб очам було легше адаптуватися.
 4. Уникайте використання прямого потоку світла, спрямованого на екран. Від цього може змінюватись зображення або його не буде видно через отсвечивания.

Шумоізоляція в кімнаті

Використання спецефектів і гучної музики в будь-якому фільмі може викликати негативні емоції у сусідів. Якщо ви живете в приватному будинку, можна не замислюватися про засоби шумоізоляції. Однак, якщо мова йде про багатоквартирному будинку, варто враховувати цей фактор. Необхідно подбати про те, щоб шум не заважав оточуючим:

 • ущільніть стіни, збільшивши їх товщину;
 • покрийте стелю і стіни спеціальної звуковбирною тканиною;
 • на підлогу постеліть щільні килими.

Крім цього, при перегляді фільму або серіалу закривайте вікна, двері, штори. Намагайтеся не включати звук на максимальну гучність при гарної чутності.