Налаштування домашнього кінотеатру

Правильно організований домашній кінотеатр — це, насамперед, правильний вибір обладнання, яке сертифіковане THX. Щоб отримати максимальний ефект за якістю звуку і картинки, потрібно грамотно вибрати приміщення, виконати установку меблів, обладнання.

Покрокова налаштування домашнього кінотеатру

Якщо ніколи не проводилася коригування телевізійної панелі, є велика ймовірність, що вона неправильно показує. Природно, регулювати певні характеристики можна «на око», але бажано скористатися спеціальними дисками для тіста. Програма дозволить значно підвищити якість картинки. Найпопулярніші:

  1. Disney WOW — найкращий тестовий диск для новачків, дозволить налаштувати якість зображення. Є безліч різних шаблонів для тіста.
  2. Spears&Munsil — такий диск найкраще підходить для фахівців. Має тести регулювання деінтерлейсінга і масштабу.

Зображення

Під час правильного регулювання яскравості знизу зображення можна побачити 32 сірих кольору з чіткими межами. Якщо яскравість низька, то всі відтінки починають зливатися з затемненими ділянками, при високій яскравості відбувається злиття відтінків зі світлими зонами.

Для налаштування контрасту застосовується така ж градація з сірими відтінками. Правильна настройка також передбачає чітку видимість градації шкали. Якщо регулювання виконана невірно, то певні ділянки можуть змінитися на негатив.

Після закінчення налаштування контрастності необхідно повернутися і перевірити регулювання яскравості — не помінялося чи зображення. Потім заново виконати перевірку контрасту.

На тестовому диску знаходяться різні фото людей. Колір шкірного покриву обличчя в цьому тесті і є показник правильного регулювання. Потрібно підібрати баланс між темними і світлими зонами. Для природності зображення, потрібно знизити насиченість, постаратися уникати заниження кольоровості.

При коригуванні білий повинен залишатися природним, без додавання інших відтінків. Потрібно придивитися до колірної смужці: на смузі знаходяться напівпрозорі квадрати, які зобов'язані бути видні на тлі. Для коригування видимості потрібно використовувати налаштування насиченості.

Чіткість картинки потрібно перевіряти на ділянці перетину 2 ліній. Вони повинні б

ыть без затінення і оточені контурами. Як правило, чіткість налаштовується не часто за рахунок якісних заводських установок.

Довідка! У певних телевізійних пристроях знаходиться налаштування "Гамми". Щоб перевірити цей параметр вибирається кольорова смужка.

Акустичної системи

Найбільш поширені звукові системи — 5:1 і 7:1. Де "1" означає кількість сабвуферів. "5" і "7" кількість колонок.

Рекомендований спосіб установки динаміків в 5:1: всі динаміки розташовані на однаковій відстані від користувача, і знаходяться по колу. Приблизно таким же чином встановлюються динаміки для 7:1.

Регулювання системи вручну — досить важкий і тривалий процес, виконати це завдання під силу лише професіоналові. Для налаштування звуку потрібне спеціальне вимірювальне обладнання.

Найчастіше в AV ресіверах для домашнього використання знаходиться функція автоматичної настройки звуку. Від користувача потрібно лише підключити мікрофон і встановити в тому місці, в якому буде знаходитися людина перед телевізором.

Довідка! При включенні налагодження звуку, через певний час ресивер вибере найкращий варіант звукових параметрів під певний тип приміщення. Після регулювання можна додатково налаштувати звук, встановивши тестовий диск.

Зробивши вищеописані інструкції, можна відрегулювати домашню систему самостійно, без залучення професіоналів. Природно, якщо встановлено дороге обладнання, і висуваються високі вимоги до якості, то звернення до фахівців — найкращий варіант.