Вибір сабвуфера для домашнього кінотеатру

Якісний звук для повного занурення в атмосферу фільму просто необхідний. Саме тому сабвуфер багато вважають обов'язковою складовою хорошого домашнього кінотеатру. Мова при цьому йде не тільки про посилення звучання низьких частот, але і про багатьох інших позитивних якостях сабвуфера. У цій статті мова піде про те, як правильно вибирати сабвуфер для домашнього кінотеатру.

Для чого потрібен сабвуфер

Більшість домашніх кінотеатрів в своїй конструкції мають канали для сабвуфера. Підключивши пристрій до системи, можна:

 • розширити доступний діапазон низьких частот;
 • зняти надмірне навантаження з системи на середньому і високому частотному діапазоні;
 • зробити звук яскравіше, детальніше;
 • додати звуку обсягу.

ДОВІДКА! Часто домашні кінотеатри оснащують цим типом акустичних систем у випадках, коли потрібно «допомогти» старої системи, яка не справляється з передачею об'ємного та якісного звуку. Модернізувати таким чином робочу систему буде куди дешевше, ніж повністю її оновлювати, а результат при цьому буде аналогічним.

Критерії вибору сабвуфера для домашнього кінотеатру

Фахівці виділяють кілька основних критеріїв, на які слід спиратися при виборі сабвуфера. Серед них:

 • характеристики основних колонок;
 • розмір приміщення;
 • виробник.

Головний параметр, який слід враховувати при виборі типу сабвуфера для домашнього кінотеатру – це, звичайно ж, потенціал основних його колонок. Якщо мова йде про колонках частотою близько 60-70 Герц, то вибір для користувача залишається широким, так як до таким колонкам цілком підійде фактично будь-яка, навіть відносно недорога модель «саба» від не дуже відомого виробника. Головне – не гнатися за надмірно низькою ціною і звертати увагу на якість.

Якщо колонки можуть «опуститися» приблизно до 30 Герц, то і «саб» до них повинен вибиратися відповідний. У цьому випадку пристрою доведеться опустити нижню граничну частоту приблизно на одну октаву, що дано далеко не кожному приладу.

Що ж стосується розміру приміщення, то тут все досить просто: потужність пристрою повинна бути тим більше, чим більше приблизна кубатура приміщення.

ДОВІДКА! Вибір місця для пристрою визначається «на слух», проте, маючи «саб» в тому чи іншому місці потрібно спиратися на принцип симетричного розташування елементів акустичної системи.

Важливим при виборі і виробник. Прихильники так званих монобрендових підходів вельми резонно стверджують, що система буде працювати дійсно якісно тільки тоді, коли всі її елементи розроблені і випущені одним виробником. З іншого боку, відомо чимало випадків, коли за допомогою «нерідного» сабвуфера вдавалося домогтися відмінного звучання.

Види сабвуферів

Ринок акустичних систем сьогодні надає покупцям кілька видів сабвуферів. Найбільш популярними їх видами вважаються:

 1. Закриті.
 2. Фазоинверторные.
 3. Смугові.

Динаміки пристроїв закритого типу розташовуються в закритому корпусі. До позитивних сторін такої конструкції фахівці відносять невеликі розміри, простоту конструкції, відмінні імпульсні параметри, відсутність витоків через поверхні виходу, а також насичені та глибокі низькі частоти.

Фазоінверторний тип пристроїв передбачає наявність спеціального отвору в корпусі. Звук від такого приладу зазвичай голосніше й потужніше, однак до його переваг можна віднести не тільки велику потужність, але і відмінну продуктивність за рахунок тандемною роботи порту і динаміка фазоінвертора.

Що стосується смугових систем, то вони зазвичай складаються з двох частин: фазоінвертора і глухого резервуара. Звуковий тиск у пристрої досить високо, що впливає на діапазон частот, дещо звужуючи його. Найчастіше такі типи сабвуферів поміщають в закритий корпус з акустичним фільтром. До безперечних плюсів смугових пристроїв можна віднести:

 • високий звуковий тиск;
 • пропорційну зв'язок між чутливістю і пропускної шириною;
 • невеликий хід динаміка;
 • мінімальні коливання дифузора.

ДОВІДКА! Смугові системи досить громіздкі і навряд чи підійдуть для приміщень, в яких і так на рахунку кожен сантиметр вільного простору.

Як вибрати сабвуфер

Ще одним важливим критерієм в питанні придбання сабвуфера для домашнього кінотеатру, може стати вибір між активним або пасивним типом пристрою. Для того щоб зробити все правильно, необхідно врахувати такі особливості систем:

 1. Більш якісний звук активних систем передбачає більш високу на них ціну.
 2. Пасивні сабвуфери вимагають багато місця для установки підсилювача.
 3. Активні «саби» більш прості в експлуатації.
 4. Пасивні системи мають більш щільним і об'ємним звуком, в той час як активні – рівним звучанням.

Крім того, активні системи мають більш широкі можливості для налаштування і більш практичні в установці. Установка активного сабвуфера дозволяє не тільки «додати басів», але і поліпшити звучання по всій довжині звукового діапазону, хоча і обійдеться вона дещо дорожче пасивної. Кінцевий вибір залежить не тільки від характеристик тієї або іншої моделі або системи, але і від фінансових можливостей покупця.