Що таке домашній кінотеатр?

Відеотехніка давно щільно увійшла в життя людини. У сучасному світі величезну популярність здобули домашні мультимедійні системи. Вони допомагають насолоджуватися переглядом кіно з високоякісним звуком, чудовою картинкою і все це не виходячи з дому й не відвідуючи кінозали.

Домашній кінотеатр — що це?

Сукупність необхідного обладнання для перегляду відео, що супроводжується високоякісним звуком з відтворенням атмосфери кінотеатру в домашніх рамках — це і є домашній кінотеатр. Можна сказати простіше, що це система, що складається з телевізора відтворюючий відео високої якості і колонками з відмінним звуком.

Звукові ефекти допомагають створити атмосферу присутності. Це дуже цікава функція. Під час перегляду екшна або бойовика досягається ефект, як ніби, кулі свистять у людини над головою. Звук при цьому йде «чистий». У сучасному обладнанні картинка теж має ефект присутності. Відтворити його можна за допомогою спеціальних окулярів. За досить прийнятну ціну, людина отримує справжній кінотеатр у себе вдома. Фільми можна переглядати через USB накопичувач, можна переглядати через веб-браузер за допомогою інтернету.

Досить органічно виглядає на такому обладнанні концерт рок-групи. Користувач, а в окремих випадках не по своїй волі і його сусіди, ніби сам на ньому присутній. Перегляд спортивних заходів за домашнім кінотеатром допомагає зануритися в атмосферу стадіону, відчути на собі підтримку трибун.

Що входить в набір кінотеатру?

Домашній кінотеатр складається з декількох компонентів. Детальніше про них.

  • Джерело. Це пристрій, що зчитує дані і перетворює їх на відео і звуку. У багатьох системах таким перетворювачем може бути DVD-програвач. Іноді зустрічається супутниковий ресивер або більш нові плеєри: Blu-ray.
  • Апарат для зображення. У сучасних ПК це ЖК телевізор. Іноді можна зустріти кінескопний варіант, але це в старих моделях. Також таким апаратом служить і проектор. Телевізор необхідно розмістити встановити по центру приміщення.

ВАЖЛИВО. Для отримання відмінної картинки необхідно придбати телевізор з діагоналлю не менше ніж 32 дюйма.

  • AV-процесор. Дане ланка справжнє серце всієї системи. У процесор входить комутатор. Він подає сигнал на джерело звуку (колонки) і на апарат для зображення. Присутність аудіодекодера перетворює звук.
  • Підсилювач потужності. Багато хто намагається використовувати багатоканальний. За фактом їх кілька (5-7), а всі вони знаходяться в одному корпусі. Його завдання підвищити рівень сигналу.
  • AV-ресивер. Даний механізм являє в собі згуртування AV-процесора і підсилювача. І те, і інше об'єднано в єдиному корпусі.
  • Акустична система. Можна сказати, це просто колонки домашнього кінотеатру. Фахівці довели, що для відмінного звучання і ефекту присутності необхідно мінімум 5 колонок. Система 5.1 є основною в сучасних домашніх кінотеатрах, а також використовується в кінозалах. Варто зауважити, що останнім часом виробники рекомендують систему 7.1. – додавання колонок з тильного боку. Цифра 1 в обох випадках показує кількість сабвуферів.

ВАЖЛИВО. Акустична система – це головна скрипка оркестру під назвою домашній кінотеатр. Саме вона відіграє основну роль. Під час установки необхідно правильно розташувати колонки. Елементи акустичної системи необхідно встановити на рівновіддаленій відстані одна від одної і від телеглядача. В іншому випадку навіть при наявності системи 7.1 не досягти бажаного ефекту.

На що звернути увагу?

Підібрати оптимальний варіант домашнього кінотеатру своїми силами можливо. Необхідно розрахувати розміри кімнати, визначитися, що для вас буде важливо серед технічних характеристик, підтримка інтернету. Важливий елемент – бюджет споживача.

  1. Потужність. Чим вона вище, тим краще звук. Зазвичай діапазон становить від 60 до 150 Вт.
  2. Програвач. Blu-Ray дає можливість перегляду файлів у високій якості розміром до 50 Гб. DVD до 8 Гб.
  3. Частота. Її числове значення повинно входити в рамки 16-20 кГц.

При виборі домашнього кінотеатру необхідно звернути увагу на зовнішній вигляд і дизайн. Він повинен гармонійно вписуватися в інтер'єр кімнати. При виборі акустики великої потужності потрібно додатково звукоізолювати стіни, щоб не створити незручностей сусідам.