Як зробити колонку для телефону

Однією з найважливіших функцій сучасних смартфонів є їх здатність відтворювати різні звуки. Це дозволяє переглядати медіафайли, включати музику або насолоджуватися улюбленим серіалом, скачавши його в інтернеті у відмінній якості. Але іноді потужності динаміків телефону буває недостатньо і може знадобитися підключення додаткового аксесуара — колонки.

Не варто відразу ж відправлятися в магазин за покупкою дорогої, особливо якщо колонка потрібна на один або кілька разів. Її цілком реально зробити самостійно, адже для цього не потрібно наявності спеціальних навичок і глибоких знань в області техніки. Про те, з чого можна змайструвати колонку і які способи для цього існують, ви дізнаєтеся в цій статті.

Як зробити колонку для телефону з колонки для ПК або магнітофона

Першим способом є своєрідне перевтілення колонки для комп'ютера або магнітофона в портативну для телефону. Перевага подібних аксесуарів в тому, що їх не потрібно вставляти в розетку — саме тому для телефону часто потрібне окреме, саме портативний пристрій. Його зручно носити з собою, брати в поїздки або просто використовувати вдома, якщо ви знаходитеся далеко від джерела живлення.

В даному випадку в якості основи беремо пристрій, призначений для комп'ютера. Підійде навіть найпростіше і тим більше це бажано, якщо ви ніколи раніше не займалися чимось подібним — чим менше деталей всередині, тим легше створити новий агрегат.

Першим ділом вам необхідно розібрати аксесуар і отпаять мережевий трансформатор та кабель живлення. Після цього необхідно вмонтувати в «підошву» спеціальний контролер заряду — його можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.

ВАЖЛИВО! Будьте максимально обережними, щоб не завдати якої-небудь шкоди доріжках — це негативно позначиться на кінцевому результаті роботи.

Приклеїти плату можна за допомогою скотча або спеціального клею. Після цього необхідно позбутися від діодів — зазвичай їх чотири, але багато що залежить від моделі ваших початкових колонок. Харчування з плати слід припаяти до плюса і мінуса діодного моста. Потім необхідно прилаштувати схему навісом на проводах, щоб перевірити коректність роботи отриманого пристрою.

У підошві також потрібно зробити отвір прямо навпроти індикації контролера. Таким чином ви зможете спостерігати за рівнем заряду.

УВАГА! Заряджати такі колонки досить просто — за допомогою будь-якого USB-виходу.

Якщо потужності буде недостатньо, можна додати ще акумулятори. Портативні колонки готові!

Саморобна колонка з поліпропіленової труби

Іншим методом може стати використання в якості основи поліпропіленової труби.

Для цього знадобиться зробити в середині отвір, що нагадує цифру вісім і позбутися від виступаючих елементів, які при цьому утворюються. Тепер потрібно припаяти батарею і динамік до плати. Після цього до досить щільною плівці слід приклеїти шматочок алюмінієвої фольги або ізоляційної стрічки — вибір за вами, будь-який з цих матеріалів напевно знайдеться у кожного вдома.

Потім необхідно вирізати кружечок діаметром рівним трубі і приєднати його з допомогою стійкого клею. Ця частина майбутньої колонки називається дифузор.

Наступним кроком стане обов'язкова герметизація всіх контактів. Далі, з'єднавши всі деталі, потрібно примотати динамік до труби за допомогою ізоляційної стрічки. Тепер необхідно зміцнити всі клеєм і провести повний огляд отриманого виробу.

Закінчивши роботу, обов'язково перевірте працездатність пристрою. Якщо все в порядку, то можна спокійно починати ним користуватися.

Картонна колонка для телефону своїми руками

Колонку для вашого смартфона можна виготовити і з картону, яким би невідповідним не здавався цей матеріал для подібної затії.

Відмінним варіантом стане втулка від туалетного паперу, щоб картонний циліндр не довелося робити самостійно.

Насамперед необхідно виміряти бік телефону, на якій знаходиться динамік. Потім проробіть отвір у втулці точно такого ж розміру. По боках потрібно прикріпити два пластикові склянки — це будуть напрямні звуку, які дозволять досягти більш якісного посилення.

Для того щоб стаканчики щільно сиділи на картоні, спочатку ретельно виміряйте розмір і виріжте отвір з точністю до сантиметра.

ВАЖЛИВО! За бажанням можна використовувати і інші картонні предмети підходящої витягнутої форми або зробити циліндр самостійно. Картон у цьому випадку повинен бути щільним та міцним.

Після того як всі складові були закріплені, колонка готова. Залишається тільки вставити телефон вийшло виріб і включити потрібну звукову доріжку.

Колонка в корпусі з фанери

Ще одним простим способом стане виготовлення пристрою з використанням фанери. Для цього спочатку треба визначити розміри динаміків і знайти таблицю відповідності динаміків і колонок. Всі ці відомості легко знайти в інтернеті на тематичних сайтах і форумах.

Тепер слід розрахувати розміри майбутньої колонки. На лист фанери нанесіть розмітку, на лицьовій стороні повинен бути креслення динаміків. Тепер можна випиляти деталі з фанери, після чого обробити їх наждачним папером — поверхня повинна бути рівною і гладкою, без стирчать зазубрин.

Деталі можна з'єднати за допомогою саморіза. Обов'язкова герметизація саморобного пристрою. Потім потрібно обробити поверхню за допомогою фарби для більш естетичного зовнішнього вигляду. З'єднувальний провід прикручується до потрібного роз'єму, а з іншого боку заводиться за задню частину колонки і припаюється до висновків динаміків. Зверніть увагу на полярність.

Наступним кроком стане приєднання динаміків до корпусу колонки. Вільний кабель залишається всередині. Аксесуар готовий!

Тепер ви знаєте відразу кілька способів виготовити колонку для телефону самостійно. Таким чином ви зможете значно заощадити на покупці цього аксесуара і насолоджуватися прослуховуванням музики або перегляду фільмів з відповідною гучністю і у відмінній якості. Крім того, процес виготовлення не займе багато часу, а також не знадобиться купувати велику кількість додаткових матеріалів.