Як повісити колонки на стіну

Коли ми слухаємо музику або дивимося фільми, нам хочеться, щоб звук був об'ємним і високої якості. Це залежить не тільки від характеристик самих колонок, але і від способу їх розміщення і кріплення. Про останньому важливому елементі – кріпленні, ми розповімо в нашій статті.

Як повісити колонки на стіну своїми руками

Кріплення до стіни має ряд переваг. Колонки можна встановити на свій смак і підібрати елементи монтажу так, щоб вони стали частиною дизайну системи. Перш ніж приступити до монтажних робіт, необхідно скласти креслення елементів майбутньої конструкції. Відповідну схему можна знайти в інтернеті.

Потім згідно вибраної моделі закупити необхідні деталі, передбачити необхідний для роботи інструмент (зварювальний апарат, дриль тощо) та елементи кріплення (болти, гайки, шайби та ін), підготувати клейову суміш.

Яке кріплення для колонок вибрати

Акустичні системи розрізняються по вазі, потужності і розмірів. Згідно з цими параметрами слід вибирати спосіб їх встановлення. Залежно від ваших технічних навичок, ви можете придбати готові деталі збірної конструкції або самостійно виготовити кріплення. У продажу можна знайти різні кронштейни і стійки, їх характеристики підбираються під масу і розмір апаратури. Ціна варіюється: недорогі кріплення китайських виробників підходять для легких і невеликих АС, в той час як дорогі варіанти здатні витримати вагу до 15 кг і вище. Промисловий кріплення не доставить проблем при установці. Він легко монтується і регулюється в залежності від розмірів звукового обладнання. Однак його покупка може відчутно вдарити по кишені. Перед початком роботи слід визначитися з методом кріплення:

 1. За допомогою кронштейнів.
 2. На петлях.
 3. На гвинтах.
 4. За допомогою стійки.

ВАЖЛИВО. Від обраного способу будуть залежати параметри звучання. Правильний монтаж дозволить отримати звук високої якості і відмінною чутності.

Кронштейн для колонок на стіну своїми руками

Перевага цього способу – можливість зробити кріплення під свої запити. Це надійний і довговічний метод кріплення акустики, зручний в невеликих приміщеннях.

Недолік – можуть виникнути складності у недосвідченого користувача (використання зварювання і т. д.). У багатьох випадках доводиться свердлити отвори в корпусі колонки. У категорії до 5 кілограм, буде достатньо легкою конструкції.

Для роботи знадобляться:

 • металеві куточки (як варіант, розбірні дверні петлі);
 • анкерні болти (або шурупи, саморізи);
 • ДСП.

НА ЗАМІТКУ. Поличку з ДСП використовувати необов'язково, однак, вона створює додаткову жорсткість фіксації апаратури.

Куточки продаються в будівельних магазинах, вибираються по довжині АС. Розмір ДСП підбираємо під габарити колонок. При необхідності проводимо підготовку куточків: підгонку за розмірами, шліфування і т. д. Намічаємо на металевих деталях і в стіні отвори, просвердлюємо їх. Закручуємо підготовлені куточки, потім за бажанням встановлюємо на них полку, прикручуємо її.

УВАГУ. Щоб забезпечити стійкість і жорсткість конструкції, застосовуйте анкерні болти.

При використанні петель на кожну колонку знадобиться по 2 деталі. Сторона з виїмкою кріпиться до стінки, протилежна зі штирем стикується з апаратурою. Щоб звук не резонував, необхідно залишити зазор між стіною і акустикою (до 40 см).

Безпосередньо самі АС можна фіксувати кількома способами:

 • додатковим куточком, розташованим зверху, з одного боку, він пригвинчений до корпусу пристрою, з іншого – прикручений до перегородці;
 • з допомогою мотузок (або інших пружних елементів), які кріпляться до стінки;
 • на клеєвій основі, фіксуючи акустику до полиці.

ВАЖЛИВО. Колонки, як правило, розміщуються злегка нахиленими вперед і в перевернутому стані. У цьому випадку поширення звуку йде в бік слухачів, а не в стелю.

Для важких виробів знадобиться посилена конструкція. Підбираємо по чотири металеві труби (дві для стіни і дві для підлоги) під кожну колонку і з'єднуємо їх зварюванням між собою так, щоб вони утворили форму літери «г». Варіантів з'єднання зі стінкою існує два:

 • анкерними болтами;
 • цементуванням.

У першому випадку діємо за раніше зазначеною схемою. У другому варіанті в стіні свердлити досить глибокі і великого діаметру отвори, в які вставляємо труби і заливаємо їх цементом (або свинцем). Ніжки конструкції за допомогою цементного розчину з'єднуємо з підлогою. Слід почекати, поки що використовується суміш застигне. Зверху можна прикрутити поличку з ДСП. При бажанні, фарбуємо отримане виріб. Акустику можна зафіксувати одним із згаданих раніше способів.