Які ваги підлогові електронні краще вибрати

У наш час, коли величезна кількість людей страждає надмірною вагою, домашні ваги є незамінною річчю. Сучасні вимірювальні прилади не тільки просигналізує про наявність зайвих кілограмів, але і виведуть безліч важливих показників, необхідних для контролю за своїм здоров'ям.

Критерії вибору підлогових ваг

Підлогові ваги купуються з метою контролю за своєю вагою. Але в деяких моделях є і додаткова функція, що дозволяє зважувати будинку важкі предмети. Будь-магазин побутових приладів сьогодні пропонує на вибір безліч зразків ваг як традиційних механічних, так і сучасних електронних.

Вибираючи серед усього різноманіття моделей, потрібно виходити з того, що вам потрібно: нечасте зважування з метою визначення своєї ваги або постійний контроль одразу за кількома параметрами тіла. Можна спиратися на такі вихідні:

 1. Точність показання. У недорогих механічних моделях різниця між дійсним вагою і його відображенням на шкалі може становити майже кілограм. Тому, якщо потрібно точна фіксація параметрів, доведеться купити більш дорогий і якісний прилад.
 2. Матеріал корпусу. Найпопулярніші моделі на сьогоднішній день виготовляються з пластику та скла. Перші коштують дешевше, другі дорожче. Але скло вимагає більш ретельного догляду і дбайливого ставлення. Продаються також ваги, платформа яких виконується з дерева. Зустрічаються зразки з основою з дрібної натуральної гальки.
 3. Наявність додаткових функцій. Звичайні механічні ваги або недорогий електронний прилад без всяких доповнень служить роками. При бажанні можна придбати сучасну модель з масою корисних функцій, які допомагають визначити індекс маси тіла, розрахувати кількість води, м'язової і жирової тканини. Просунуті аналоги володіють вбудованою пам'яттю на декілька осіб.
 4. Максимальний вагу. Більшість приладів розраховані в середньому на 160 кг. Є моделі, шкала яких має градуювання до 100 кг. Але продаються і такі, де граничний показник доходить до позначки 220 кг
 5. Ціна. Чим якісніше збірка ваг, дорожче застосовувані матеріали і більше охоплення вимірювань, тим ціна приладу вище. Звичайний механічний варіант коштує в межах 400 рублів, трохи дорожче можна купити і найпростіший варіант електронної моделі. Діагностичні ваги-аналізатори, здатні передавати багато даних на комп'ютер або смартфон і мають акумулятор для тривалої роботи без підзарядки, коштують близько 10-15 тисяч рублів.

ВАЖЛИВО! У деяких моделей імпортного виробництва одиницею виміру є фунти. У Росії ж результати зважування показуються в кілограмах. Вибираючи іноземний аналог, варто переконатися в наявності і метричної системи вимірювання.

Які бувають ваги підлогового типу

Бажаючим придбати підлогові ваги, доведеться вибирати між механічними і електронними моделями.

Механічні

Пристрій таких ваг набагато простіше. Під вагою людини пружина всередині корпусу починає розтягуватися і приводить в дію стрілку, яка показує на певну поділку шкали. У деяких моделях все відбувається навпаки, стрілка залишається статичною, а рухається сама шкала. У механічних ваг крок вимірювання зазвичай дорівнює 1 кг.

ВАЖЛИВО! Із-за постійного механічного впливу калібрування ваг може збиватися, тоді доводиться встановлювати «нуль» за допомогою коліщатка, розташованого в нижній частині.

Серед достоїнств механічної моделі відзначають надійність і довговічність, здатність витримати навантаження до 160 кг, низьку вартість. Але в наш технічний вік, коли побутові прилади стають все більш «розумними» і просунутими, багатьох може не влаштувати вузька спеціалізація таких ваг. Механічний варіант навряд чи підійде людям, ретельно стежать за своїм здоров'ям, так як тут не мається додаткових функцій і вага визначається приблизно плюс-мінус кілька сотень грамів.

Електронні

Функціонування таких ваг засноване на електронному імпульсі. Вони більш точно і швидко показують дані, крок виміру може коливатися від 100 до 500 г у різних приладах, похибка в показниках буває мінімальною — до 100 р. А різні додаткові функції, що роблять прилад незамінним у прихильників схуднення і здорового способу життя.

Важливу роль відіграє дизайн ваг. На відміну від механічного варіанти, механізм якого укладено в традиційну коробку, електронні часто мають футуристичний вигляд. Зазвичай це квадратна чи кругла платформа, з виворітного боку якої кріпиться головний датчик приладу. Для роботи потрібна батарейка, але є моделі, що харчуються за рахунок сонячної батареї або накопичення механічних впливів. Включаються і вимикаються прилади автоматично.

ВАЖЛИВО! При всій функціональності електронні ваги дуже вимогливі до поверхні, на якій стоять. Впливає на їх роботу температура і вологість повітря в приміщенні, а батарея з терміном служби здатна приводити до невірних даних.

Які електронні ваги краще вибрати

Сучасні виробники закладають у свої дітища безліч функцій. Підлогові електронні ваги останнього покоління все більше нагадують міні-лабораторію, де проводиться складна діагностика. Всі наявні функції вказуються в інструкції до приладу. Вбудована електроніка дозволяє:

 1. Визначати індекс маси тіла (ІМТ). Деякі моделі навіть рекомендують добову норму калорій для конкретної людини.
 2. Вимірювати у відсотках співвідношення м'язової і жирової тканини.
 3. Ідентифікувати і запам'ятовувати параметри відразу кількох людей.
 4. Зберігати динаміку вимірювань за певний період.
 5. Визначати біологічний вік.
 6. Вимірювати рівень води і жиру.

Останні розробки компаній, що виробляють електронні прилади можуть підключатися до смартфонів і комп'ютерів, фітнес-браслетів і виводити туди всі дані. Управління просунутими моделями можливо з пульта ДУ. Є ваги, забезпечені виносним блоком. Власникам такої новинки не потрібно нахилятися, щоб розгледіти свої результати на дисплеї, він може кріпитися в зручному місці.

Варто подумати і про додаткові функції. Не завжди їх наявність є лише маркетинговим ходом, як лякають прихильники механічних зразків. Деякі захворювання вимагають контролю кількості рідини в організмі для попередження набряків. Літні люди можуть відслідковувати стан кісткової маси, яка, як відомо, з віком стає легше. Визначення кількості жирової і м'язової тканини буде необхідно при активних заняттях спортом з великими навантаженнями. Навіть якщо вага в цей час не змінюється, прилад відображає збільшення відсотка м'язової тканини і зменшення жирової маси.

Підбираючи модель, визначитеся з об'ємом пам'яті і кількістю людей, які будуть користуватися вагами. Якщо прилад набувається в особисте розпорядження, варто переплачувати за дорогу річ, здатну фіксувати результати 10-12 чоловік.

Рейтинг кращих електронних ваг підлогового типу 2018

Щороку виробники вимірювальних приладів випускають у світ безліч моделей з новими функціями. Якщо перші ваги служили тільки для вимірювання ваги, то сучасні аналоги можуть розповісти набагато більше про стан вашого організму. І не тільки розповісти, але і розрахувати необхідну кількість калорій для добового споживання. Вибір за споживачем: придбай просту, але надійну річ або зупинитися на багатофункціональної моделі, яка підключається до різних гаджетів. А тепер невеликий рейтинг підлогових ваг електронного типу різної ціни.

UNIT UBS 2052 BKGY — точність і надійність за доступну ціну

На думку покупців, вважається однією з найбільш надійних і зручних моделей за невеликі гроші. У деяких магазинах побутової техніки цей продукт відомої австрійської компанії коштує близько 700 рублів. Терези володіють високою точністю, похибка мінімальна — всього 100 р. Скляна платформа здатна витримати навантаження до 150 кг. Включення і виключення автоматичне. В якості джерела живлення підходить батарейка формату CR2032. Зовнішній вигляд моделі ніжний і стильний.

Tanita BC-587 — краще співвідношення ціни та якості

Японська компанія Tanita вважається лідером у сфері виробництва приладів, призначених для контролю здоров'я людини. Одна з кращих її моделей — підлогові ваги-аналізатори Tanita BC-587, що володіють високою точністю усіх показників. Максимальне навантаження дорівнює 200 кг, при цьому допустима похибка складає всього 100 р. Прилад має пам'ять на 5 чоловік, та великий екранний блок з підсвічуванням і стильний дизайн. Ваги вимірюють частку жирової, кісткової і м'язової тканини, кількість рідини. Можуть визначити біологічний вік і фізичний тип. Ціна в магазинах побутової техніки — 6 тисяч рублів.

Soehnle 63760 Body Balance Comfort Select — дорого і технологічно

Це модель знаменитої німецької компанії оцінюють відразу п'ять показників організму: вагу, частку жиру, м'язів, води, кількість калорій. Володіє великою пам'яттю на 10 років постійних вимірювань. Може зберігати показники 8 осіб. Екран переносний з дальністю радіозв'язку 3 м, на якому додатково вказується температура в кімнаті і поточний час. До ваг додається програмне забезпечення, яке дозволяє обробляти дані на комп'ютері. Мінус — переносний екран видає інформацію англійською мовою. Ціна Body Balance Comfort Select — 17 тисяч рублів.