Як відключити тачпад на ноутбуці

В умовах сучасного життя особливе місце займають комп'ютерні технології. Вони дозволяють полегшити життя і поліпшити її якість. Техніка увійшла практично в усі сфери людської діяльності і активно застосовується для вирішення різних завдань. Завдяки застосуванню передових розробок виробники створюють різні версії техніки з набором можливостей.

Як відключити сенсорну мишку на ноутбуці віндовс?

Сьогодні в статті ми розповімо про одне з цікавих елементів, яким може бути оснащений комп'ютер. Мова піде про функції тачпад, який представляє собою сенсорний датчик для передачі дій користувача на екран. Даний варіант є альтернативною заміною класичної мишки і виконує практично однакові функції за рахунок торкання спеціального дисплея.

Важливо! Дана функція є не на всіх моделях, варто заздалегідь уточнити інформацію у фахівців або на офіційному сайті компанії, що виробляє обладнання.

Серед користувачів є ті, яким подобається дана можливість управління, і ті, хто використовують тільки мишку для роботи. Якщо ви відноситеся до другої групи, знадобиться правильно відключити тачпад. Зробити це досить просто, сам процес не займе багато часу і не зажадає від користувача спеціальних навичок.

Однак використання різних моделей комп'ютерів і версій операційної системи можуть ускладнити процес. Змінений інтерфейс ускладнить пошук необхідного розділу. Тому для зручності і швидкого вирішення питання ми розглянемо кілька варіантів в залежності від програмного забезпечення і системи, що використовується в техніці. Прочитайте додаткову інформацію з теми, подивіться відеоогляди, щоб розуміти пристрій і розбиратися в системних настройках комп'ютера.

На Windows 7. Для початку слід розібратися в найбільш ранньої версії програмного забезпечення. Цей формат використовується і в наш час, він найбільш популярний і поширений серед користувачів. Зручний інтерфейс і зрозуміле управління дозволяє користувачам швидко орієнтуватися в системі. Для зручності слід скористатися покроковим планом налаштування і вибору відповідного пункту меню. Існує кілька способів зробити це:

 1. Перший варіант передбачає використання спеціального драйвера для забезпечення функції сенсорного керування діями. Для відключення опції переконайтеся, що на вашому обладнанні є необхідний драйвер. Щоб дізнатися інформацію, знадобиться відкрити «диспетчер пристроїв», а потім пройти в розділ «маніпулятори». Знайдіть назву драйвера, за його наявності клікніть по ньому правою кнопкою миші для відкриття контекстного меню. У діалоговому вікні виберіть «властивості», вимкніть його і збережіть зміни. Тепер ви можете працювати тільки мишею.
 2. Можна скористатися більш простим методом без входу в налаштування драйверів і програмного забезпечення. Даний спосіб полягає в застосуванні програми Synaptics, яка використовується практично у всіх сучасних пристроях. Зайдіть в «панель управління» для виконання входу. Виберіть розділ із зображенням миші і зайдіть в нього(використовуйте розташування додатків на екрані у вигляді списку із значками). У діалоговому вікні виберіть пункт із зображенням логотипу даної фірми. Із запропонованого списку дій підберіть зручний режим роботи або просто відключіть опцію, натиснувши на відповідну кнопку.
 3. Використання спеціальних гарячих клавіш для швидкого зміни параметрів функціонування обладнання. Цей варіант підійде для передових розробок, в яких немає драйверів і елементів, що відповідають за тачпад.

Виберіть один із запропонованих методів видалення функції тачпад. Так ви зможете налаштувати зручний спосіб управління і прибрати непотрібні параметри.

Важливо! Перед виходом з налаштувань збережіть внесені зміни. При бажанні можна налаштувати роботу так, щоб тачпад автоматично включався при відключенні або низькому рівні заряду мишки(бездротовий версія).

На Windows 10. Багато з представлених вище варіантів відключення можуть підійти для сучасної версії операційної системи. Основною складністю при роботі з комп'ютером і вибором опції буде змінений інтерфейс. Розробники змінили зовнішній вигляд основних пунктів меню, додали різні функції і можливості роботи пристрою.

Заздалегідь уточніть інформацію про всіх можливостях техніки, подивіться дизайн основних налаштувань і прочитайте інструкцію для швидкого регулювання і налагодження функціонування системи. В цілому, можна орієнтуватися на назви і пункти меню, описані в попередній версії. При бажанні можна додатково дізнатися інформацію у консультантів або звернутися в сервісний центр за допомогою. Найбільш популярним методом для Windows 10 є використання гарячих клавіш, які можуть активувати або вимкнути цю опцію в залежності від уподобань користувача.

Навіщо потрібно відключати тачпад?

Багато користувачів задаються питанням про необхідність підключення і використання функції сенсорного управління. На це питання можна однозначно відповісти, оскільки використання сенсорного поля є свої переваги і недоліки. У деяких випадках необхідно видалити зайві елементи тачпада, найбільш часто зустрічаються наступні причини, по яким необхідно усунути можливість управління через сенсорний дисплей.

 • Погана якість збірки і версія обладнання, при якій використання управління за допомогою пальців незручно.
 • Особисті уподобання користувача для комфортного взаємодії з комп'ютерною технікою.
 • Вихід з ладу, пошкодження або збій у налаштуваннях не дозволяють забезпечити нормальне функціонування.
 • Недостатній набір можливостей тачпада. Даний варіант актуально використовувати при підключенні професійної миші.

Причини можуть бути самими різноманітними, варто правильно виконувати настройку і підбирати найкраще поєднання параметрів.

При використанні сенсора часто можуть виникати складнощі з чутливістю, швидкістю відповіді на дію користувача, забезпеченням різних функцій. Все це ускладнює і гальмує роботу в системі. Якщо для прискорення та оптимізації робочого процесу необхідно підключити стандартну мишу, це можна зробити наступним чином:

 1. Увімкніть обладнання в мережу, запустіть його. Вийдіть на основний робочий стіл в режимі користувача.
 2. За допомогою налаштувань вимкніть синхронізацію з функцією тачпад або сенсорним варіантом мишки. Видаліть необхідні компоненти.
 3. Після цього підключіть стандартну модель маніпулятора. Це можна зробити за допомогою дротового або бездротового способу з'єднання.
 4. У разі використання проводового варіанту можна використовувати підключення безпосередньо, при необхідності можна купити перехідник для відповідності проводів і рознімань. Бездротовий варіанті варто забезпечити правильну синхронізацію і сполучення пристроїв.

Важливо! Не видаляйте набір драйверів повністю, щоб повернутися до даного режиму управління при необхідності.

Як включати тачпад?

Щоб скористатися функцією сенсорного керування, потрібно правильно виконати її підключення на комп'ютері. Для цього потрібно зробити наступне:

 1. Підключіть техніку до джерела живлення, запустіть її.
 2. Після цього зайдіть в меню і знайдіть комплект офіційних драйверів, що забезпечують роботу тачпада. У діалоговому вікні поставте значення «включити», щоб активувати систему сенсорного управління.
 3. При відсутності офіційного набору зайдіть на сайт, скачайте необхідні утиліти і програми для забезпечення роботи.
 4. Також можна застосувати поєднання гарячих клавіш Fn+F7 або Fn+F9(в залежності від серії і року випуску комбінація клавіш може суттєво відрізнятися).
 5. Після цього перевірте роботу сенсорного управління. Якщо нічого не змінилося, спробуйте повторити дії і змінити настройки.

При скачуванні з Інтернету комплекту драйверів і інсталяційних програм користуйтеся антивірусом для запобігання зараження комп'ютера.

В деяких випадках він може відключатися автоматично без входу в налаштування. Це може бути обумовлено наступними причинами:

 • Підключення мишки відключає тачпад.
 • У налаштуваннях виставлено час роботи, через яке він відключається.
 • Пошкодження основної панелі, яка відповідає за дану опцію.
 • Збій в системних настройках або застаріла версія програмного забезпечення і драйверів.