Як підключити блютуз миша до ноутбука

Винахід бездротового зв'язку дозволило користувачам обчислювальної техніки позбутися від необхідності користуватися проводами. У продажу з'являється все більше пристроїв, які підтримують такий спосіб з'єднання, але з їх підключенням іноді можуть виникнути проблеми.

Як підключити блютуз миша до ноутбука

Кожна бездротова миша комплектується адаптером, службовцям своєрідним посередником між входом USB ноутбука і модулем Bluetooth, встановленому всередині миші. Способів підключення до ноутбука є два:

  • Стандартним способом – через адаптер миші. Такий вид взаємодії передбачає використання одного з USB-входів, розташованих на материнській платі ноутбука. Потрібно вставити адаптер, що йде в комплекті з мишкою, в цей вхід. Програмне забезпечення, необхідне для роботи бездротового маніпулятора, встановлюється автоматично – користувачеві потрібно лише дочекатися, коли обидва пристрої синхронізовані один з одним і на дисплеї ноутбука з'явиться повідомлення про те, що «нове пристрій готовий до роботи».
  • З використанням Bluetooth-модуля, встановленого всередині ноутбука. Переважна більшість ноутбуків (особливо сучасних) комплектується встановленим модулем Bluetooth на апаратному рівні. Якщо адаптер для миші був загублений, або немає бажання займати вхід USB, то цей спосіб допоможе встановити зв'язок між мишкою і ноутбуком. З «Диспетчера пристроїв» (потрапити до нього можна, натиснувши Windows+R на клавіатурі і ввівши в вікні devmgmt.msc) потрібно запустити роботу модуля Bluetooth. У правому нижньому кутку екрану з'явиться значок бездротового зв'язку. Миша потрібно включити, потім пройти до цього піктограмою і клацнути по ньому. У випадаючому списку слід вибрати «Додати пристрій». Залишилося слідувати вказівкам, що з'являються в нових вікнах, щоб підключити мишку. Подальше підключення проводиться тим же способом, але процедура синхронізації буде значно коротшим.

Чому миша може не підключається/комп'ютер не бачить мишу

Існує кілька причин, за якими ноутбук не буде сприймати пов'язану з ним мишку. Найпопулярніші з них:

  • Сіла батарея. Провідні миші працюють рівно до тих пір, поки в акумуляторі ноутбука є заряд, або він підключений до електромережі. Дистанційні мишки використовують для цього батарейки, і, якщо не замінити їх вчасно, маніпулятор сам нагадай власнику про це, відмовившись підключитися до операційної системи.
  • Миша не включена. Знову-таки, на відміну від дротяних мишок, бездротові в цілях економії заряду оснащений кнопкою включення і виключення. У вимкненому стані маніпулятор працювати не буде.
  • Драйвери не встановилися. Таке трапляється рідко, але зустрічаються користувачі, які повідомляють про неможливість встановлення необхідного програмного обладнання. В такому випадку доведеться встановити драйвери самостійно. Це легко здійснити, пройшовши на офіційний сайт виробника мишки. Весь софт, призначений для роботи тих або інших пристроїв, що поставляється безкоштовно. Шукати самому необов'язково – можна спробувати змусити систему шукати драйвери. Потрібно зайти в «Диспетчер пристроїв», знайти в списку підключену мишку зі значком помилки, і викликати випадаюче меню з наступним вибором функції оновлення драйверів.
  • Виробничий брак. Якщо попередні способи вирішити проблему не допомогли, то залишається лише скористатися гарантією та повернути мишку назад, звідки принесли, з вимогою замінити бракований пристрій.

Зовні адаптер для підключення бездротової миші являє собою пластикову пластинку з USB-виходом. Розмір пластинки варіюється в залежності від моделі – він може досягати величини SD-накопичувача, або бути в три рази коротше самого виходу. Виробники нерідко передбачають в корпусі миші отвір із засувкою, куди можна помістити адаптер.

Довідка! Якщо з'являються проблеми з виявленням адаптера після покупки мишки, слід уважно оглянути її – передавач захований десь всередині.

Bluetooth-мишка, на відміну від провідний, не живиться від електромережі, і, відповідно, може розрядитися. Маніпулятор працює на батарейці, доступ до якої забезпечується через відкриття засувки в нижній частині корпусу. Батарею бажано вчасно замінювати, інакше миша перестане працювати.