CPI — що це таке на мишці?

Різноманітність асортименту комп'ютерних мишей очевидно, як і різниця в ціні між моделями з найбільш стандартними функціями і більш просунутими і навороченими девайсами. Щодо ігрових комп'ютерних мишей виробниками активно просувається ідея про необхідність придбання моделей з високою чутливістю. Все більш значні показники CPI переконують потенційного покупця на їх важливості для швидкої реакції, швидкості, поліпшення результатів і навичок гравця. Безумовно, будь-якому користувачу потрібна зручна у використанні, оснащена необхідним функціоналом і підходить під його потреби мишка. Однак, перш ніж робити вибір, важливо розібратися, що означають ці характеристики, їх вплив на швидкість руху і чутливість миші.

Що таке CPI на мишці?

Для початку важливо розмежувати використовуються виробниками мишок і користувачами визначення. Термін «CPI», що є скороченням від «Counts per inch», часто помилково підміняють такими поняттями, як:

  • «DPI» («Dot Per Inch»), яке спочатку застосовувалося для визначення точності зображення і в даний час є некоректним варіантом для характеристики оптичних мишок;
  • «чутливість миші», під яким зазвичай розуміють один з пунктів у налаштуваннях курсору. Таким чином, чутливість фактично є модифікатором розглянутого параметра.

По суті, показник CPI визначає відстань, яку пройде курсор при русі миші по столу на відстань 1 дюйм (2,5 см). Так, якщо він дорівнює 50, то курсор на екрані переміститься на 50 пікселів. З цього випливає, що більш висока величина даного параметра позначає більшу чутливість встановленого в мишці сенсора.

Навіщо потрібна кнопка CPI на мишці

Більшість стандартних моделей мишок мають фіксовану чутливість. Параметр CPI при цьому не підлягає зміні інакше, ніж через панель управління. Відмінністю ігрових мишок bloody і інших є наявність спеціальної кнопки для зміни дозволу. Більш того, у деяких ігрових моделей має кілька таких кнопок.

З їх допомогою користувач може швидко змінювати чутливість, практично не відволікаючись від процесу. Наприклад, швидке зміна показників може знадобитися для максимально точного прицілювання.

Навіщо необхідний високий показник CPI?

Закономірно постає питання про можливості використання високих параметрів CPI і необхідності придбання девайсів, що їх забезпечують. Чим більше ця величина, тим швидше переміщається курсор мишки на екрані. Звичайним користувачам показник чутливості мишки відчувається як відношення довжини екрану до шляху, який вона проходить. При цьому велике дозвіл екрану вимагає і більшої точності від сенсора.

ДОВІДКА. Чим вище показник CPI, тим зручніше буде використання миші на екранах з високою роздільною здатністю.

Так, якщо монітор має дозвіл 2 000 пікселів, то низьке значення CPI робить незручним рух миші через весь екран. У свою чергу, при наявності монітора меншого дозволу і звички до меншої чутливості миші, користувачеві буде досить більш низького параметра.

Скільки CPI потрібно для ігрової миші?

Конкретної відповіді на це питання не існує, для кожного гравця найбільш комфортний і відповідний показник може бути абсолютно різним.

ДОВІДКА. Варто звернути увагу, що високі параметри CPI неодмінно призводять до значного зменшення точності.

В стратегіях більш висока величина CPI буде вельми до речі, а ось у швидких шутерах, навпаки, може виявитися зайвою. У ситуаціях, коли визначальне значення мають кілька пікселів, рух руки гравця має бути максимально вивіреним. Часто досвідчені гравці вибирають більш низькі параметри для досягнення високої точності стрільби.

На сьогоднішній день деякі моделі ігрових мишок мають показники 8 000 CPI. При цьому відгуки гравців дозволяють зробити висновок, що величини в 3000 більш ніж достатньо для більшої частини комп'ютерних ігор.

Це, однак, не означає, що девайси з більш високими параметрами є результатами прийомів маркетологів і марні для користувачів. Високе значення CPI вказує на справді потужний сенсор пристрою.

Очевидним плюсом в даному випадку є наявність самої можливості змінювати параметри, підлаштовуючи їх під себе, що дозволяють зробити практично всі ігрові моделі мишок. Крім того, дані зміни можуть бути зроблені за допомогою програмного забезпечення миші. Здійснюючи настроювання показників програмно, необхідно розуміти, що якщо вибране значення буде вище апаратних можливостей сенсора, це призведе до її неправильної роботи, негативно позначиться на точності і швидкості відгуку сенсора. Якщо для рядового користувача «ривки» при русі курсору допустимі і не тягнуть великого дискомфорту, для гравця ці фактори мають велике значення.

Підводячи підсумок, можна зробити наступний висновок: необхідність у високих/низьких показниках залежить від уподобань кожного окремого гравця, однак, при виборі ігрової миші слід орієнтуватися на показник CPI від 3000.