Як підключити мишку до пк

Комп'ютерна миша являє собою пристрій-маніпулятор, з допомогою якого людина взаємодіє з комп'ютером. Управління десктопами і ноутбуками з використанням миші досить поширене. При цьому незважаючи на элементарность даного пристрою для нього існує цілий ряд правил, яких слід дотримуватися при його підключенні. Їх порушення може призвести до того, що даний пристрій не буде функціонувати належним чином.

Правила підключення дротової мишки

Миша може з'єднуватися з комп'ютером за допомогою дроту, також він може бути відсутнім. В даній статті розповідається про підключення маніпулятора через дріт.

Зверніть увагу! Мишка бездротового типу — це пристрій, в якому потрібно періодично міняти батарейки, якщо заряд поточних батарейок скінчився, то вона зовсім перестане працювати. Зрозуміло, провідні мишки таких проблем не відчувають, якщо вони перестають працювати, це означає, що він зламалися.

Комп'ютерні миші проводового типу поділяються на дві основні різновиди. Частина з них оснащена шнуром з роз'ємом USB, а інші мають штекер формату PS/2. Потрібно встановлювати ці пристрої, поміщаючи штекер в необхідний роз'єм.

При цьому варто враховувати, що в даний час формат PS/2 вважається вже застарілим. З цієї причини мишки даного типу має сенс купувати, лише якщо користувач точно знає, що на його комп'ютерному пристрої подібний роз'єм присутній. В цілому правило таке, що цим гніздом обладнані десктопи, а серед ноутбуків воно присутнє у моделей, які були виготовлені порівняно давно.

При цьому роз'єми USB всі однакові, і якщо комп'ютер обладнано гніздом саме цього типу, то як мишку, так і клавіатуру та навушники можна підключати, вставляючи штекер в будь-роз'єм. З іншого ж боку, роз'єми PS/2 для миші і клавіатури володіють однією конфігурацією, однак у цьому випадку кожне з гнізд спеціалізоване. Тому, хоча штекер від миші і увійде в рознімання для клавіатури, працювати миша в цьому випадку не буде. Необхідно звертати увагу на колір гнізда. У стандартному випадку у миші він синій, а у клавіатури — зелений.

Увага! У той же час існують і гнізда PS/2 суміщеного типу. Вони розраховані на підключення як миші, так і клавіатури. Їх можна впізнати, оскільки вони пофарбовані відразу в два кольори.

Важливе правило — не тиснути на штекер при його введенні в гніздо. Якщо прикласти до нього надмірно велику силу, то в результаті ніжку можна пошкодити. Якщо вона зімнеться, то надалі випрямити її буде дуже непросто.

Нарешті, найбільш правильний метод встановити мышу передбачає, що попередньо комп'ютерний пристрій відключають. Це правило може здатися зайвим і на практиці користувачі підключають маніпулятор без цього запобіжного заходу. Але фахівці рекомендують не нехтувати такою рекомендації

Проблеми при підключенні та їх усунення

Проблеми при підключенні провідний миші в роз'єм PS/2 найчастіше бувають пов'язані з тим, що користувач помістив штекер дроти не в той роз'єм. Якщо він виявиться в гнізді для клавіатури, то миша працювати не буде. Щоб вирішити проблему, достатньо просто переставити пристрій в потрібне гніздо.

У разі ж, коли миша не функціонує, навіть коли її підключили потрібним чином, не виключено, що користувач спочатку придбав неякісний виріб. Така ситуація можлива в тому випадку, коли маніпулятор продається недорого і в магазині, не володіє усталеною репутацією. Також варто мати на увазі, що недорогі миші схильні швидше ламатися.

Підключення мишки з проводом до комп'ютера: крок за кроком

Ця операція в цілому досить нескладна і займає мінімум часу. Покрокова процедура підключення дротової мишки, оснащеної проводом з USB, до комп'ютерного пристрою включає наступні етапи:

  1. Насамперед, десктоп або ноутбук бажано вимкнути.
  2. Потім штекер вводять в один з роз'ємів USB, біля комп'ютера вони можуть знаходитись на передній панелі, а у ноутбука — збоку.
  3. Слідом за цим комп'ютер потрібно включити і почекати, поки він завантажиться.
  4. Далі операційна система проведено інсталяцію драйверів, які потрібні для нормального функціонування миші.
  5. Після цього на екран буде виведене повідомлення, що підключення миші до комп'ютерного пристрою вироблено. Користувачеві знадобиться натиснути на цьому повідомленні OK, і надалі він зможе користуватися цією мишею.

Зверніть увагу! Драйвера під мишу в операційній системі присутні за замовчуванням. З цієї причини користувачеві не знадобиться встановлювати на свій комп'ютер або ноутбук яке-небудь програмне забезпечення для цього маніпулятора.

В цілому при мінімальній уважності проблем з підключенням миші виникнути не повинно.